Akustinė neuroma

0
+0 -0

Akustinė neuroma – tai gerybinis prieanginio sraigės (vestibuliokochlearinio) nervo auglys. Prieanginis sraigės nervas yra atsakingas už informacijos apie aplinkos garsus ir galvos padėtį erdvėje perdavimą iš vidinės ausies galvos smegenims. Todėl susiformavus šio nervo augliui, nukenčia jo atliekamos funkcijos: sutrinka klausa ir pusiausvyra.

Paprastai akustinės neuromos, dar kitaip vadinamos vestibulinėmis švanomomis, auga labai lėtai, o kartais, pasiekusios tam tikrą dydį, ir apskritai nustoja augti. Tačiau kai kuriais retais atvejais akustinės neuromos auga greitai ir gali pasiekti tokį dydį, kad ima spausti galvos smegenis ir gali sutrikdyti kai kurias jų funkcijas.

Dažniausiai šio auglio priežastis yra nenustatoma. Kitais retais atvejais jis būna susijęs su paveldimu II tipo neurofibromatoziniu sindromu, pasireiškiančiu įvairiais nepiktybiniais nervų sistemos augliais. Taigi vienintelis tiksliai žinomas akustinės neuromos rizikos veiksnys yra vienas iš tėvų, sergantis II tipo neurofibromatoziniu sindromu. Kitas galimas rizikos faktorius galėtų būti nedidelių dozių radiacinė apšvita kaklo ir galvos srityse vaikystėje.

Akustinė neuroma. Simptomai

Dažniausiai pirmieji akustinės neuromos simptomai yra palaipsnis klausos prastėjimas viena ausimi, dažniausiai lydymas spengimo ausyje. Kartais pacientai taip pat skundžiasi pilnumo jausmu ausies viduje. Kiti simptomai, kurie atsiranda laikui bėgant, yra: pusiausvyros sutrikimai, vertigo (stiprus galvos sukimasis ir svaigimas), veido raumenų silpnumas, dilgčiojimas, skonio jutimo pakitimai, rijimo sutrikimai, galvos skausmai, sumišimas. 

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *