Artrozė

+4
+4 -0

Artrozė – tai neuždegiminės kilmės stuburo ir sąnarių liga, kurios metu mažėja arba visai nyksta sąnarių funkcija, o labiausiai yra pažeidžiama sąnario kremzlė.

Pati pagrindinė artrozės vystymosi priežastis yra dėl per didelės fizinės apkrovos išsivystantis sąnario susidėvėjimas. Sąnarys gali susidėvėti: dėl sunkaus fizinio darbo; dėl didelio antsvorio; dėl nuolatinės netaisyklingos kūno padėties. Taip pat artrozės išsivystymui įtakos turi tokie faktoriai kaip: įvairios sąnarių traumos; įgimtas nevisavertis kremzlės išsivystymas; netaisyklinga sąnarių forma. Dėl visų minėtų priežasčių gali sutrikti sąnarinio skysčio gamyba, kurio funkcija yra saugoti ir maitinti kremzlę, todėl kremzlė ima plonėti bei atrofuotis.

Pastebėta, kad šia liga daugiau serga moterys.

Artrozė. Simptomai

Artrozei yra būdingas skausmas, kuris ligos pradžioje pasireiškia tik fizinio krūvio metu arba iškart po fizinio krūvio (ligoniai pastebi, kad skausmas stiprėja lipant laiptais žemyn). Ligai progresuojant skausmas pradeda varginti ir ramybės būsenoje. Ilgiau pabuvus ramybės būsenoje, artrozės pažeistam sąnariui būdingas trumpalaikis sustingimas, braškėjimas. Vėliau, dėl nuolatinės priverstinės padėties (pacientas stengiasi laikyti sąnarį kuo mažiau skausmingoje padėtyje), raumenys sustandėja ir būna įtempti. Jeigu kremzlės gabalėlis atitrūksta ir įstringa tarp sąnarinių paviršių, jaučiamas staigus ir stiprus skausmas.

Dažniausiai artrozė pažeidžia šiuos sąnarius: stuburo, kelių, klubų, rankų pirštų, pečių.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *