Burnos vėžys

+14
+25 -11

Burnos vėžys – tai piktybinis bet kurios burnos vietos susirgimas. Jis gali išsivystyti ant lūpų, dantenų, liežuvio, vidinio žandų paviršiaus, gomurio, burnos dugno ar net seilių liaukose. Ši liga dar gali būti vadinama oraliniu vėžiu arba burnos ertmės vėžiu. Šis susirgimas, kaip ir kiti vėžiai, išsivysto tada, kai audinių ląstelių genetinėje medžiagoje įvyksta tam tikri pokyčiai, dėl kurių ląstelės ima netaisyklingai dalintis ir augti.

Manoma, kad šiuos pokyčius galėtų provokuoti tokie rizikos veiksniai kaip: tabako vartojimas (rūkant cigaretes, cigarus, pypkę, vartojant uostomą ar kramtomą tabaką), piktnaudžiavimas alkoholiu, ilgalaikis saulės poveikis lūpoms, apsikrėtimas lytiniu keliu plintančiu žmogaus papilomos virusu (ŽPV). Du kartus dažniau nei moterys šiuo vėžiu serga vyrai. Burnos vėžį dažniau nei kiti gydytojai, diagnozuoja odontologai. Negydomas burnos vėžys gali būti labai pavojingu.

Burnos vėžys. Simptomai

Galimi burnos vėžio simptomai yra labai įvairūs. Dažniausiai ši vėžio forma būna auglio arba ilgą laiką negyjančios opos pavidalo. Taigi burnoje gali atsirasti patinimas, paburkimas, sustorėjimas, guzelis arba šiurkštus, žaizdotas, šašuotas, negyjantis plotelis.

Be šių simptomų, burnos vėžiui taip pat būdinga: baltos, raudonos arba margos (baltai raudonos) žymės burnoje, įvairūs burnos gleivinės kraujavimai, skausmas, tempimo, deginimo, jautrumo ar tirpimo pojūtis burnoje arba pojūčiai apskritai išnyksta bet kurioje burnos, veido ar net kaklo vietoje. Gali pasidaryti sunku kalbėti, judėti, kramtyti ar ryti. Taip pat gali užkimti balsas ar reikštis nuolatinis gerklės skausmas. Kai kuriuos pacientus vargina ausies skausmas, dėl nepaaiškinamų priežasčių krenta svoris ar pasikeičia sąkandis, dantų ar dantenų išvaizda. 

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *