Dermatomiozitas

0
+0 -0

Dermatomiozitas – tai itin reta, autoimuninė, uždegiminė liga, sukelianti raumenų silpnumą ir odos bėrimus.

Tikslios dermatomiozito atsiradimo priežastys nėra žinomos, bet manoma, kad liga atsiranda dėl sutrikusio imuninio atsako. Imuninės sistemos ląstelės neatpažįsta savų audinių, į juos reaguoja kaip į svetimus ir organizme vystosi uždegimas, o vėliau ir degeneracija (nykimas). Kartais dermatomiozitas gali būti susijęs su piktybiniais augliais (prasidėjus piktybiniam procesui organizme, sutrinka imuninis atsakas).

Dermatomiozitas. Simptomai

Pagrindiniai dermatomiozito simptomai yra šie:

  • Odos pakitimai: violetinės arba tamsiai raudonos spalvos bėrimai (dažniausiai ant veido, aplink akis, aplink nagus, alkūnes, kelius, ant nugaros ir krūtinės), akių vokų raudonumas ir tinimas.
  • Raumenų silpnumas: raumenų silpnumas pasireiškia klubuose, sėdmenyse, pečiuose, rankose, kakle. Paprastai raumenų susilpnėjimas yra simetriškas abejose kūno pusėse. Pacientui sunku atsistoti, pakelti rankas, nešti sunkius nešulius bei lipti laiptais.

Kiti, dermatomiozitui būdingi simptomai: sunkumas rijant (disfagija pasireiškia dėl rijimo raumenų silpnumo); raumenų skausmas ir jautrumas; nuovargis, karščiavimas, svorio netekimas, apetito nebuvimas; kalcio sankaupos po oda (ypač būdinga vaikams); virškinamojo trakto opos (taip pat labiau būdinga vaikams); kvėpavimo sutrikimai, dėl kvėpavimo raumenų nusilpimo.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *