Hipofizinis nanizmas (Mažaūgiškumas)

+1
+1 -0

Hipofizinis nanizmas – tai augimo ir vystymosi sutrikimas išsivystantis dėl sumažėjusios augimo hormono sekrecijos iš smegenyse esančios liaukos hipofizės.

Augimo hormonas išskiriamas iš priekinės hipofizės dalies ir yra atsakingas už kremzlių, kaulinio audinio ir minkštųjų audinių augimą bei vystymąsi.

Nanizmo priežastys: įvairios galvos traumos, kurių metu pažeidžiama hipofizė; kraujavimas į smegenis; hipofizės operacijos dėl kurių išsivysto jos nepakankamumas; įgimtas hipofizės neišsivystymas; augliai galvos smegenyse arba įvairios infekcijos pažeidžiančios hipofizę. Gali būti ir idiopatinis (nežinomas) augimo hormono išskyrimo sutrikimas.

Hipofizinis nanizmas gali būti ir įgimtas ir įgytas.

Hipofizinis nanizmas (Mažaūgiškumas). Simptomai

Hipofiziniam nanizmui būdingi simptomai: raumenų nusilpimas; sulėtėjęs vaiko augimas ir vystymasis (tačiau išlieka normalios proporcijos); žemas ūgis ir nedidelio laipsnio nutukimas (riebalai linkį kauptis ant pilvo, krūtų, šlaunų, sėdmenų); atsilikęs skeleto brendimas; mažesni, nei įprasta tokiame amžiuje, vidaus organai (tačiau jų veikla ir funkcija nebūna sutrikusios), nosis būna maža, plaukai ploni, atsikišęs smakras.

Protinio vystymosi augimo hormono trūkumas nesutrikdo.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *