Krūties abscesas

0
+0 -0

Krūties abscesas – tai skausminga ir ribota bakterinė krūties  audinio infekcija. Dažniausiai krūties pūlinį (abscesą) sukeliančios bakterijos yra Staphilococcus aureus, Staphylococcus epidermidis ir kai kurie streptokokai. Paprastai į krūtį jos patenka iš naujagimio ar kūdikio burnos žindymo metu, tačiau galimas patekimo kelias yra ir nuo pačios moters rankų, jeigu nėra laikomasi pakankamos higienos.

Rizikos veiksniai, didinantys krūties absceso išsivystymo tikimbę yra: spenelių įtrūkimai ir žaizdelės, labai gausi pieno gamyba ir nepakankamas krūties ištuštinimas, moters amžius virš 30 metų, moteris praeityje sirgusi mastitu, gestacinis amžius (kitaip sakant, nėštumo trukmė) daugiau kaip 41 savaitė, netaisyklingas žindymas.

Labai retais atvejais krūties abscesas gali išsivystyti ir nežindančiai moteriai. Šiuo atveju infekcija patenka per spenelių įtrūkimus. Rizikos veiksniai negimdžiusioms moterims yra: vaisingas amžius, nutukimas, rūkymas, praeityję buvęs krūties abscesas, uždegiminė krūties vėžio forma.

Krūties abscesas. Simptomai

Krūties abscesas pasireiškia tipiškais simptomais, kurie labai padeda nustatant diagnozę. Dažniausiai pažeidžiama tik viena krūtis, ir paprastai tik vienas jos kvardantas (ketvirtis) ar skiltis. Ji tampa skausminga, patinusi, paraudusi ir karšta. Krūtyje  čiuopiamas skausmingas sukietėjimas. Moteris karščiuoja. Dažniausiai pažastyje čiuopiami padidėję limfmazgiai.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *