Peritonitas (Pilvaplėvės uždegimas)

+4
+5 -1

Peritonitas – tai pilvaplėvės uždegimas, kuris paveikia pilvaplėvės organus ir viso organizmo gyvybines reakcijas, dėl to yra vadinamas viso organizmo liga.

Peritonito priežastys priklauso nuo jo tipo. Pirminis peritonitas (spontaninis bakterinis peritonitas) – ūminė bakterinė infekcija, plintanti krauju. Pagrindinis ligos sukėlėjas – lot. Streptococcus pneumoniae.

Dažniausios antrinio peritonito priežastys yra:

– ūminis apendicitas (54 %);
– prakiurusios skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opos;
– prakiurusi gaubtinė žarna, sąlygota divertikulito;
– žarnų užsisukimo uždegimas;
– navikinio proceso uždegimas;
– ūminis tulžies pūslės uždegimas;
– nekrotizuojantis kasos uždegimas.

Antrinis peritonitas gali būti ir potrauminis, ir pooperacinis. Tretinis peritonitas išsivysto, kai yra silpna imuninė sistema, ketvirtinis – ligoninėje įgytas peritonitas.

Apendicitas – klastinga liga „Laiku nesiėmus reikiamų priemonių, galimos pavojingos komplikacijos. Pavyzdžiui, kirmėlinė atauga gali pratrūkti, tuomet kenksmingos medžiagos pateks į pilvo ertmę ir sukels pilvaplėvės uždegimą. “

Išsamiau apie ligos simptomus, eigą ir gydymą skaitykite čia:
Apendicitas »

Peritonitas (Pilvaplėvės uždegimas). Simptomai

Pagrindinis peritonito simptomas – skausmas. Jis prasideda pamažu ar staiga, yra silpnas ar stiprus ir aiškiai lokalizuotas. Skausmas gali varginti kiekvieno judesio metu, todėl ligoniai dažniausiai yra nejudrūs.

Kiti peritonito požymiai: 

- pilvo sienos raumenų įtempimas; - pilvo pūtimas; - vidurių užkietėjimas; - karščiavimas; - šaltkrėtis; - padažnėjęs pulsas; - pykinimas; - sausas, padengtas apnašomis liežuvis.

Šoko ištiktam ligoniui pasireiškia mieguistumas, neramumas, kliedėjimas.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *