Storosios žarnos vėžys

0
+0 -0

Storosios žarnos vėžys – tai piktybinis susirgimas, pasireiškiantis apatinėje virškinamojo trakto dalyje – storojoje žarnoje.

Daugumą storojo žarnyno vėžio atvejų negalima tiksliai nustatyti, dėl kokios priežasties išsivystė navikas. Normaliai ląstelės turi savo gyvybinį ciklą – dalija, bręsta ir žūva. Piktybinio susirgimo metu, ląstelių ciklas sutrinka, jos nevaldomai dauginasi, greitai auga ir nežūva, todėl formuojasi auglys, kuris invazyviai auga ir pažeidžia kitas sveikas struktūras. Galimos šio vėžio priežastys:

Gumbeliai žarnyne, dar vadinami polipais – ypač jeigu yra šeiminė polipozė (giminėje pasitaikė atvejų su polipais), su laiku jie gali supiktybėti ir sukelti storojo žarnyno vėžį.

Paveldimumas – manoma, kad įtakos turi paveldimumas.

Kiti veiksniai, didinantys riziką susirgti:

  • Amžius – senstant (virš 40m.) didėja rizika žarnyno vėžiui.
  • Uždegiminės žarnyno ligos – ligos, tokios kaip opinis kolitas, Krono liga, pažeidžia žarnyną ir didina riziką susirgti vėžiu.
  • Mityba – mažas maistinių skaidulų kiekis maiste, riebus maistas, gausus raudonos mėsos vartojimas yra rizikingi.
  • Nejudrus gyvenimo būdas.
  • Cukrinis diabetas.
  • Nutukimas.
  • Žalingi įpročiai – rūkymas, alkoholio vartojimas.

Storosios žarnos vėžys. Simptomai

Sergantiems storosios žarnos vėžiu gali pasireikšti tokie požymiai: žarnyno funkcijos sutrikimai, pasireiškiantys viduriavimais ar vidurių užkietėjimais; kraujavimas iš žarnyno arba nedidelis kraujo kiekis išmatose; nuolatinis diskomfortas pilvo srityje – pūtimas, skausmas, pilnumas, sotumas; bendras nuovargis ir silpnumas; nepaaiškinamas svorio kritimas, kartais gali būti nedidelis karščiavimas.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *