Tiesiosios žarnos vėžys

+2
+3 -1

Tiesiosios žarnos vėžys – tai piktybinis apatinės storosios žarnos dalies susirgimas. Tiesioji žarna jungia visą likusį žarnyną su išange. Jos sieną sudaro trys sluoksniai: gleivinė, raumeninis sluoksnis ir riebalinis audinys, gaubiantis žarną. Iš išorės ją supa regioniniai limfmazgiai, priklausantys imuninei sistemai.

Tiesiosios žarnos vėžys, jį aprašant, dažnai nagrinėjamas kartu  su storosios žarnos vėžiu ir vadinamas tiesiog kolorektaliniu vėžiu. Nėra žinoma tiksli tiesiosios žarnos vėžio priežastis, tačiau pastebėta, kad yra keli veiksniai, didinatys šio susirgimo išsivystymo tikimybę. Tai: vyresnis amžius, rūkymas, šeimoje buvę storosios ar tiesiosios žarnos vėžio atvejai, gausus gyvulinės kilmės riebalų vartojimas, asmeniniai ar šeimoje buvę storosios ar tiesiosios žarnos polipų atvejai.

Pastebėta, kad vienas pagrindinių veiksnių, lemiančių tiesiosios žarnos vėžio išsivystymą yra paveldimumas. 

Tiesiosios žarnos vėžys. Simptomai

Kai kuriais atvejais tiesiosios žarnos vėžys nepasireiškia jokiais simptomais. Tačiau dažniausiai jis sukelia įvairius nemalonius pojūčius ir priverčia žmogų kreiptis į gydytojus.

Dažniausi tiesiosios žarnos vėžio simptomai yra šie: kraujavimas iš išangės, kraujingos išmatos, svorio kritimas, anemija (kitaip, mažakraujystė, atsirandanti dėl ilgalaikio pakraujavimo iš tiesiosios žarnos) ir jos požymiai, tokie kaip silpnumas, nuovargis, greitas širdies plakimo ritmas, dusulys. Jeigu auglys užauga gana didelis, jis gali pradėti reikštis ir kitokiais požymiais: atsiranda nepilno pasituštinimo jausmas, išmatos tampa labai siauros, kartais net siūliškos (nes auglys gali susiaurinti žarnos spindį), kartais išmatos apskritai nebepraeina per žarnos spindį ir tada įvyksta jos obstrukcija, pasireiškianti pilvo skausmu, vidurių užkietėjimu. 

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *