10 taisyklių, kaip tinkamai prižiūrėti žiurkėnus

Gruodžio 6, 2014 | Dainora Žalpytė
+87
15
10 taisyklių, kaip tinkamai prižiūrėti žiurkėnus

Turbūt visi namie auginantieji žiurkėną galėtų patvirtinti, kad šie naminiai gyvūnėliai nereikalauja didelės priežiūros ir erdvės. Be to, suteikia daug gerų emocijų tiek vaikams, tiek suaugusiesiems. Vos kelis šimtus gramų sveriantys pūstažandžiai žvėreliai greitai pripranta prie naujų gyvenimo sąlygų ir nėra išrankūs maistui. Vis dėlto kiekvienam žiurkėną auginančiam šeimininkui privalu išmanyti pagrindines taisykles, kaip tinkamai prižiūrėti šiuos gyvūnėlius.

1. Prieš pirkdami žiurkėną atidžiai jį apžiūrėkite. Sveiką žiurkėną pažinsite iš švarių ausų, sveikų dantų ir blizgančių akių. Jei žiurkėno akys apsiblaususios, ant pilvelio yra pilkų dėmių ar gumbų, o dantys atrodo netvarkingi – tai ženklai, jog žiurkėnas turi sveikatos sutrikimų. 

2. Sužinokite žiurkėno amžių. Patariama pirkti ne vyresnį kaip keturių savaičių amžiaus žiurkėną. Rekomenduotina į gyvūnų parduotuvę eiti pirkti žiurkėno vakare: tuomet jie patys aktyviausi, tad greičiausiai pamatysite žiurkėno būdo savybes ir išsirinksite sau patį mieliausią. Atkreipkite dėmesį, ar vieta, kurioje buvo laikomas žiurkėnas, atitinka higienos normas: ar narvas erdvus, švarus, ar patelės auginamos atskirai nuo patinų. 

3. Atkreipkite dėmesį į narvelį – jis turi būti pritaikytas specialiai žiurkėnams. Žiurkėno narvas – tai jo namai, todėl sudarykite savo augintiniui kiek įmanoma patogesnes gyvenimo sąlygas. Pelių narveliai nėra tinkami žiurkėnams dėl per didelių tarpų sienelėse, pro kuriuos jūsų augintinis gali pabėgti. Jei perkate narvelį su specialiai žiurkėnams įtaisytais tuneliais, įsitikinkite, jog jie atitinka žiurkėno dydį, antraip jis negalės žaisti arba įstrigs.

Nykštukinius žiurkėnus patariama laikyti stikliniuose akvariumuose, tačiau jie turi būti pakankamai erdvūs. Žiurkėnas turi būti laikomas ne mažesniame kaip 80 x 50 cm dydžio narvelyje, pastatytame tylioje ir nuo kitų augintinių apsaugotoje vietoje. 

Sirijos žiurkėnai negali būti auginami su kitos rūšies žiurkėnais4. Aprūpinkite savo augintinį visomis reikalingomis priemonėmis. Žiurkėno narvelyje turi būti įrengta gertuvė vandeniui, namukas, druska graužimui ir mankštos ratas. Pirkdami šias priemones įsitikinkite, kad jos pritaikytos būtent jūsų žiurkėno rūšiai ir nesukels nepatogumų augintiniui. Narvelio dugnas turi būti padengtas 7 cm storio kraiko sluoksniu. Nepatariama narvelio dugno iškloti pušies ar kedro pakratais, nes jie gali sukelti augintiniui negalavimų. 

5. Neleiskite savo augintiniui aptingti – parinkite tinkamą mankštos ratą. Kartu su narveliu parduodami mankštos ratai dažniausiai yra per maži žiurkėnui arba nėra tinkamai pritaikyti jo nugarai. Jei auginate nykštukinį žiurkėną, pirkite ne mažesnį kaip 20 cm skersmens mankštos ratą, o jei turite Sirijos žiurkėną – rinkitės dar 10 cm didesnį. 

6. Neporuokite skirtingų rūšių žiurkėnų. Sirijos žiurkėnai turėtų būti laikomi atskirai nuo kitos rūšies žiurkėnų, antraip jie gali vienas kitą nuskriausti ir sužeisti. Kiniški žiurkėnai taip pat mėgsta vienatvę, tad jei apgyvendinsite su kitais augintiniais, tai gali sukelti jiems stresą ar net ligą. Nykštukiniai žiurkėnai gali gyventi ir po vieną, ir poromis. 

7. Leiskite žiurkėnui adaptuotis prie naujų gyvenimo sąlygų. Įsigiję žiurkėną, kuo greičiau jį pargabenkite namo. Transportavimui naudokite specialiai pritaikytą narvą, pasirūpinkite maisteliu ir vandeniu. Parvykę namo įleiskite žiurkėną į narvą, įsitikinkite, jog jam nieko netrūksta ir palikite jį vieną. Pirmosios valandos naujuose namuose žiurkėnui sukelia daugiausiai streso, todėl užtikrinkite jam komfortą. Kelias dienas patariama nelandžioti į žiurkėno narvelį, netrikdyti jo ir leisti apsiprasti. 

Skaityti kitą puslapį »
1 2
+87
15
 • Veterinarijos klinikos
 • Žiurkėnai

Susiję straipsniai

 • Aš / 2016-12-07 16:28:32

  Labai ĮDOMU! Sužinojau daug naudingų dalykų.

 • Aš / 2016-12-07 16:28:30

  Labai ĮDOMU! Sužinojau daug naudingų dalykų.

 • Elena / 2016-07-12 23:20:11

  Jis labai daug miega . Jai asiseks ryt as vel parasysiu i si puslapi aciu geros dienos.

 • Elena / 2016-07-12 23:16:30

  Taipat jis geria labai mazai vyras pas kuri mes ji pirkome sake kad jam tik menesis

 • Elena / 2016-07-12 23:09:03

  sveiki cia vel as . Praitam laiske rasiau apie savo nykstukini ziurkena taip pat pamirsau pamineti jog ji jau laukau keturias dienas labai stresuoja ne nezinau kaip su juo elgtis dvidienas as su juo stengiosi susibendrauti ir kai tik padedu i narveli jis pasislepia i nameliuka ir nebeislenda . Taip pat noreciau pasakyti jog jam siandiena teko atsisveikinti su savo nameliu kuris kaip supratau jam labai patiko .

 • Elena / 2016-07-12 23:00:22

  Labai atsiprasau jai neitema bet noreciau kad man kas patartu del man iskilusios problemos , neseniai gavau Nykstukiny ziurkena . Su sharakteriu viskas tvarkoi tik labai prastai valgo ir labai byjo islysti is savo namelio , jauciasi didelis stresas mazokai geria . Labai prasau jau galite man padeti parasykite patarimu nes daugiau neradau kur kreiptis

 • d / 2016-07-03 17:09:14

  mano ziurkenas mire

 • Vesta / 2016-06-11 15:23:07

  Sveiki turiu ziurkena Jam 1metai ir 4 menesiai
  Ir man atroda kad jis serga
  1.nepastovi letai vaiksto
  2.atrodo kad miega Bet nemiega
  3.kartais lyg ir nekvepuojia
  4.nieko nevalgo
  5.viena akis uzmerkta o kita labai issprogus

  Noriu nuvesti pas veterinara Bet jis nedirba gal galit patarti kaip galima ji gydyti arba kokia tai liga? ?

 • padėjo / 2016-04-10 13:50:12

  Man šitos taisyklės padėjo.

 • padėjo / 2016-04-10 13:50:06

  Man šitos taisyklės padėjo.

Siųsk savo nuomonę
1 2
Tingi judėti? Įsigyk šunį
Tingi judėti? Įsigyk šunį Parke dažnai akimis palydėdavau tuos, kurie smagiai leisdavo laiką su savo augintiniais. Ir pati dažnai apie tokį pasvajodavau. O ir vieną dieną draugo numesta frazė „Tingi judėti? Įsigyk šunį“ privertė susimąstyti, kad gal tikrai, vietoj abonemento į sporto klubą, man reikėtų įsigyti keturkojį draugą... Tad šįkart... +18 / 0 +18
Projektas „Kudlius“! Pasikeitusių beglobių šunelių nuotraukos
Projektas „Kudlius“! Pasikeitusių beglobių šunelių nuotraukos Atėjęs pavasaris – tai ne tik dažniau šviečianti saulė, vis ilgesni vakarai ir žibutės, pražydusios pamiškėse. Kiekvienais metais žmonėms, vienaip ar kitaip gyvenime susiduriantiems su beglobiais gyvūnais, pavasaris – kone didžiausias darbymetis, kai miškuose, po krūmais ar ant namų slenksčių, konteineriuose, dėžėse ar... 2 +32 / -1 +31
Nauja straipsnių skiltis – „Gyvūnai“! Smagi augintinių fotosesija
Nauja straipsnių skiltis – „Gyvūnai“! Smagi augintinių fotosesija Sparčiai augame, stengiamės nuolat tobulėti ir stebinti savo skaitytojus. Naujos įdomios temos, žurnalistų nepraminti takai sveikos gyvensenos ir medicinos laukuose – tai, kas mums iš tiesų rūpi. Kadangi ne kartą girdėjome teiraujantis, ar neplanuojame rašyti straipsnių ir gyvūnų sveikatos, mitybos, dresūros temomis... 3 +23 / 0 +23
Kaip pastebėti, kad jūsų šuo serga?
Kaip pastebėti, kad jūsų šuo serga? Regis, neseniai jūsų mylimas keturkojis buvo guvus ir judrus, o šiuo metu net nesikelia iš lovos? Tai pirmasis požymis, kad jūsų šuo serga. Nors daugelis žmonių mano, jog keturkojai iš prigimties mėgsta pamiegoti, mieguistumas ir vangumas gali įspėti apie įvairius šuns susirgimus. Visgi tai tėra keli akivaizdžiausi sergančio... +20 / -4 +16
Kodėl katės nemėgsta važiuoti automobiliu?
Kodėl katės nemėgsta važiuoti automobiliu? Daugelis kačių savininkų patvirtins, kad bandymas pavėžinti augintinį automobiliu dažniausiai baigiasi nesmagiai.Skirtingai nei šunims, katėms, regis, tai visai nepatinka. Ir nors neįmanoma tiksliai pasakyti, kodėl jūsų mylima katytė nekenčia galinės automobilio sėdynės, keletas bendrųjų šių gyvūnų savybių gali padėti... +7 / 0 +7