„Dental P.R.O.“: dantų balinimo mitai ir šiuolaikinės technologijos

Sausio 31, 2015 | Reklama
+26
1
„Dental P.R.O.“: dantų balinimo mitai ir šiuolaikinės technologijos

Daugelis sutiktų, kad graži, tvarkinga šypsena svarbi kiekviename gyvenimo žingsnyje. Tačiau aktyvus gyvenimo būdas, žalingi įpročiai ir netinkama mityba ilgainiui burnoje palieka žymę, dėl kurios imame šypsotis vis rečiau ir rečiau, o kartais net įgyjame nepilnavertiškumo kompleksą. Šįkart plačiau apie balinimo mitus ir naujausias šiuolaikines technologijas. 

Odontologė-ortopedė Inga UrbšienėKaip išsaugoti visada gražią šypseną, pasakoja dantų implantologijos ir protezavimo klinikos „Dental P.R.O.“ gydytoja odontologė-ortopedė Inga Urbšienė. 

„Ne visi žmonės gali džiaugtis iš prigimties balta šypsena, tokiems pacientams reikalinga atidesnė priežiūra. Tačiau dažniau mūsų dantys tamsėja dėl netinkamų įpročių: 

 • netaisyklingos burnos higienos;
 • žalingų įpročių;
 • pastoviai vartojamo tam tikro maisto;
 • kartais šypsenos spalvai įtaką daro vartojami vaistai ir kt. 

Dėl to rekomenduojame kartą per metus, o jei yra poreikis, ir dažniau, atlikti profesionalios burnos higienos procedūras. Tačiau pasitaiko situacijų, kai to nepakanka. Tuomet siūlome dantis balinti. Ši procedūra ypač tinka ir tiems, kurių dantys iš prigimties nėra balti, ir tiems, kurie tiesiog nori turėti dar labiau akinančią šypseną“, – teigia „Dental P.R.O.“ gydytoja odontologė-ortopedė Inga Urbšienė. 

Mitas apie dantų balinimą soda dar gajus 

Pasak I. Urbšienės, jei apie profesionalios burnos higienos procedūras klientai išmano vis daugiau, jas renkasi gan reguliariai, tai dantų balinimas iki šiol apipinamas įvairiais mitais ir gandais. Daugelis mano, kad dantis gali išsibalinti patys, namuose naudodami maistinę sodą. Tačiau klinikos specialistai įspėja: taip galite dantis ne išbalinti, bet juos pažeisti ir sukelti dantenų susirgimus

Kiti mano, kad dantis pakankamai išbalina tam skirtos specialios dantų pastos. Deja, nė viena balinamoji dantų pasta nesuteiks tokio efekto, kaip chemiškai balinti dantys. Balinamosios pastos dažniausiai veikia kitaip – jos nušveičia ant dantų paviršiaus susikaupusius nešvarumus ir susidariusias dėmes, tačiau chemiškai neturi tokio poveikio ir rezultato, koks yra pasiekiamas balinimo procedūros metu. 

Kitas mitas apie dantų balinimą – tai balinimas vaisiais ir daržovėmis. Šis derinys gali nuo dantų pašalinti maisto likučius, tačiau dantų tikrai neišbalins. Na, o dantų valymas alyvuogių aliejumi yra daug diskusijų sukėlęs klausimas, tačiau jo efektyvumas beveik nepastebimas. 

Šiuolaikinių technologijų pagalba – balinimas greičiau nei per valandą 

Dantų balinimas lazeriu „Biolase“Pasak „Dental P.R.O.“ specialistės, saugiai ir efektyviai dantis balinti galima dviem būdais: tai dantų balinimas lazeriu arba gelinėmis-peroksidinėmis kapomis. 

Dantų implantologijos ir protezavimo klinikoje „Dental P.R.O.“ dantų balinimo procedūra atliekama bene pažangiausiu būdu šalyje – naudojant naujausią „Biolase“ lazerį. Ji trunka iki valandos, yra saugi, neskausminga ir efektyvi.

Toks metodas pranašesnis už visas kitas balinimo priemones, nes nesukelia dantų jautrumo, rezultatai matomi iš karto ir išlieka labai ilgai, poveikis efektyvesnis, o balinamosios medžiagos nepatenka į organizmą. I. Urbšienė atkreipia dėmesį, kad po tokios procedūros griežtai rekomenduojama savaitę ar ilgiau nevalgyti ir negerti jokių dažančių maisto produktų: 

 • kavos,
 • arbatos,
 • raudonojo vyno,
 • burokėlių ir pan. 

Iškart po balinimo dantų paviršius yra imlesnis įvairioms dažančioms medžiagoms, todėl derėtų palaukti, kol jis vėl taps atsparus. Gydytoja odontologė-ortopedė pabrėžia, kad prieš kiekvieną balinimo procedūrą būtina atlikti ir profesionalią burnos higieną. 

„Dental P.R.O.“ dantų implantologijos ir protezavimo klinikoje dirba daugiau kaip 10 metų darbo patirtį tarptautinėse klinikose įgijusi odontologų komanda, o specialioje laboratorijoje – 8 patyrę technikai. 

Klinika vienintelė Lietuvoje turi tik pernai pagamintą 3D rentgeno aparatą „CS 8100 3D“, kuris, priešingai nei kiti panašūs prietaisai, yra pritaikytas ir mažiesiems pacientams. Bene visa klinikoje naudojama technika tokia pati, kaip ir prestižiškiausiuose Europos medicinos universitetuose.

+26
1
 • Odontologijos klinikos
 • Dantų balinimas
 • Dental P.R.O.
 • Burnos hiegiena

Susiję straipsniai

 • informatyvu / 2017-05-24 18:57:15

  puikus ir idomus straipsnis :)

Siųsk savo nuomonę
Trys „ginklai“ kovoje su skausmingomis aftomis
Trys „ginklai“ kovoje su skausmingomis aftomis Kai Jus kas nors puola, ką Jūs darote? Žinoma, kad ginatės. Nesvarbu, ar tai būtų žodinis konfliktas, ar fizinis smurtas, visuomet reikia pakovoti už save. Lygiai taip pat reikia gydyti ir įvairias ligas. Jei kamuoja burnos opos, kovoje prieš jas padės šios medicinos priemonės. +14 / 0 +14
Dantų balinimo rūšys ir jų veiksmingumas
Dantų balinimo rūšys ir jų veiksmingumas Dantų balinimas vis labiau populiarėja, tad šiame straipsnyje supažindinsime „MedGuru.lt“ skaitytojus su skirtingomis dantų balinimo rūšimis. Dantis galima balinti tiek namuose, tiek odontologijos klinikose. O pagrindinių dantų balinimo rūšių yra kelios: balinamosios pastos, juostelės, geliai, skysčiai ir kapos. Šiame... 3 +22 / 0 +22
Gingivitas – netinkamos burnos higienos pasekmė
Gingivitas – netinkamos burnos higienos pasekmė Dantenų uždegimas gingivitas sukelia dantenų sudirgimą, paraudimą ir patinimą. Tai labai dažnai pasitaikanti, tačiau nesunki dantenų liga. Ji gali pasireikšti ir labai lengva forma, tada žmonės paprastai net nepastebi, kad serga gingivitu. Tačiau labai svarbu nenumoti ranka ir ligą laiku išgydyti. Negydomas gingivitas gali lemti... 2 +17 / 0 +17
Netinkama burnos higiena gali sukelti diabeto ar širdies ligas
Netinkama burnos higiena gali sukelti diabeto ar širdies ligas Informacijos apie teisingą burnos higieną, rodos, apstu, tačiau lietuvių dantų ligų rodikliai – vieni prasčiausių Europoje. Ypač dažnai registruojami vaikų susirgimai. Tyrimų duomenimis, daugiau kaip pusės vaikų iki trejų metų dantys yra pažeisti ėduonies. Įvairiais tyrimais nustatyta, kad tik 4–5 % Lietuvos vaikų iki... +10 / -1 +9
Kaip išvengti periodontito ir turėti sveikus dantis?
Kaip išvengti periodontito ir turėti sveikus dantis? Kasmet daugėja įrodymų, patvirtinančių burnos ir viso kūno sveikatos ryšį. Amerikos odontologų asociacija teigia, kad burnos bakterijos, sukeliančios dantenų ligas, yra susijusios ir su širdies ligomis, arterijų užsikimšimais, insultu. Kiti tyrimai nustatė ryšį tarp burnos infekcijų ir cukrinio diabeto. Be to, mamos... 1 +7 / 0 +7
Kuo išskirtinis vaikų dantų kariesas?
Kuo išskirtinis vaikų dantų kariesas? Daugelio supratimu, dantų kariesas (kitaip dar vadinamas dantų ėduonimi) yra suaugusiųju problema. Visgi per pastarąjį dešimtmetį išaugo skaičius vaikų, turinčių dantų kariesą. Štai net arti 30 procentų 2 – 5 metų amžiaus vaikų ir beveik 50 procentų 6 – 11 metų amžiaus vaikų jau turi pieninių dantų kariesą. Kalbant... +5 / 0 +5
Dėl prastos dantų būklės vis daugiau Lietuvos jaunimo netenka dantų
Dėl prastos dantų būklės vis daugiau Lietuvos jaunimo netenka dantų Odontologai pastebi tendenciją, kad dantų protezavimas atliekamas vis jaunesniems pacientams. Dėl prastos dantų būklės, dantys pašalinami ir pakeičiami protezais. Tyrimų duomenimis, Lietuvos vaikų dantų būklė – viena prasčiausių Europoje. +5 / -2 +3