Kaip taisyklingai valyti dantukus?

Sausio 28, 2014
+18
5
Kaip taisyklingai valyti dantukus?

Išdygus pirmajam mažylio dantukui, daugelis tėvelių susirūpina: kada reikia pradėti valyti dantukus ir kaip tai daryti? Jauna mama Daiva ir jos trejų metukų durelė Gabija apsilankė pas „Vilniaus Denticijos“ vaikų odontologą Artūrą Maršalką. Straipsnyje rasite ne tik pagrindinius dantukų valymo žingsnius, bet ir naudingų faktų, susijusių su burnos higiena.

Kaip jau minėjome, trimetė Gabija apsilankė odontologijos klinikoje „Vilniaus Denticija“. Pirmojo vizito proga odontologas Artūras Maršalka suskaičiavo jau išdygusius Gabijos dantukus (mažoji pacientė jų turi 20!) ir papasakojo mergaitei ir jos mamai apie burnos higienos taisykles.

Dantukų valymas

Klausimas odontologui. Nuo kokio amžiaus rekomenduojama pradėti vaikučiui valyti dantukus? Ar nuo pirmojo dantuko?

Odontologo Artūro Maršalkos atsakymas. Valyti dantukus reikėtų jau nuo pirmojo dantuko išdygimo.

Patarimas. Siekiant, kad dantys dygtų švarioje aplinkoje, rekomenduojama dar prieš dantų dygimą dantenas švelniai valyti ir masažuoti drėgna marle.

Dantukų valymas

Klausimas odontologui. Mažoji Gabija papasakojo gydytojui, kad dantukus namuose valosi braškine dantų pasta. Greičiausiai skonis ar spalva nėra svarbiausias faktorius, renkantis dantų pastą. Taigi kaip pasirinkti tinkamiausią priemonę?

Odontologo Artūro Maršalkos atsakymas. Renkantis dantų pastą svarbiausia atkreipti dėmesį į pastoje esantį fluoro kiekį. Fluoras labiausiai apsaugo nuo ėduonies. Kadangi Gabijai trys metukai, rekomenduočiau rinktis pastą, kurioje yra ne mažiau nei 1000 fluoro dalelių. Dantų pasta, kurios sudėtyje yra 1 500 fluoro dalelių, tinkama vaikučiams nuo 6 metų.

Patarimas. Renkantis dantų pastą svarbiausia atkreipti dėmesį į jos sudėtyje esantį fluoro kiekį, o ne į amžių, nurodytą ant dėžutės. Tačiau geriausia kiekvienu atveju pasikonsultuoti su gydytoju odontologu.

Dantukų valymas

Klausimas odontologui. Kol susikaupusi mama mokosi taisyklingai valyti dukrelės dantukus (akivaizdu, Gabija tuo labai nesidžiaugia), klausiame: kokį dantų šepetėlį rinktis – minkštą, vidutinio minkštumo ar kietesnį?

Odontologo Artūro Maršalkos atsakymas. Dantų šepetėlį rekomenduočiau rinktis pagal ant pakuotės nurodytą amžių. Jis turėtų būti minkštas su užapvalintais šereliais, kad nesužalotų dantenų.

Patarimas. Vieną kartą per dieną naudokite ir dantų siūlą vaikučio tarpdančiams valyti.

Dantukų valymas

Klausimas odontologui. Gabija gydytojo kabinete pabandė valytis dantukus pati. Kada mažylis gali pradėti valytis dantis savarankiškai?

Odontologo Artūro Maršalkos atsakymas. Kadangi vaikučio rankų raumenys iki 10 metų nėra iki galo susiformavę, iki to laiko vaikui reikia tėvų pagalbos. Žinoma, reikia pratinti vaiką valytis dantukus ir pačiam, kad susiformuotų teisingi burnos higienos įgūdžiai.

Patarimas. Valymo kokybei įvertinti galima naudoti apnašas dažančius skalavimo skysčius ar tabletes.

Skaityti kitą puslapį »
1 2 3
+18
5
 • Dantų kariesas
 • Dantų ėduonis
 • Dantys
 • Dantų kariesas vaikams
 • Dantų profilaktika
 • Dantų valymas
 • Vaikų odontologai

Susiję straipsniai

 • paciente / 2014-07-24 16:03:00

  vazinejom su suneliu pas si daktara,profesionaliai ir kantriai dirba su vaikais,kiekvienas zingsnis apgalvotas.labai svelnus bendraujant su vaiku.viska jam paaiskina kaip kas bus kad vaikas nebijotu:) ir taisant bendrauja su vaiku palaiko kontakta ir taip vaikas jauciasi saugus,buvau malonei nustebusi siuo daktaru. kol taise dantukus priesais yra ekranas kur rode multfilmus.rekomenduoju si daktara:) verta pinigeliu sumoketu uz taisyma. Sis daktaras turtas vaiku odontologijoi:)

 • Lina / 2014-03-17 08:39:22

  Liuks daktariukas, mes net iš Kauno pas jį važinėjam. Negaliu atsidžiaugt. Mūsų didžiausias turtas!

 • regina / 2014-02-04 18:27:42

  naudokite dantu pasya be fluoro...

 • mama / 2014-02-01 15:03:37

  oho, labai painu kai vieni sako jog reikia fluoro, o kiti argumentuoja ir sako jog tai nuodinga. Ir kas pasakys, kaip elgtis teisingiausiai...

 • Ji / 2014-01-31 17:39:02

  Dantų pasta, ypač vaikų turi būti būtinai be fluoro! Nes Fluoras ypač nuodingas vaikams.
  Minkština kaulus, iki galo nesusiformuoja danties mazgas. Nuo fluoro dantų emalis iškrenta gabalais. Juk vandenilio fluoridas – rūgštis, ėsdinanti stiklą. Fluoras kenkia ne tik dantų emaliui, bet ir sukelia smegenų veiklos sutrikimus.

Siųsk savo nuomonę
Žaizdelės burnoje: kodėl jos atsiranda ir kaip gydyti?
Žaizdelės burnoje: kodėl jos atsiranda ir kaip gydyti? Baltos, skausmingos, itin nepatrauklios žaizdelės burnoje dažniausiai atsiranda dėl aftinio stomatito. Būtent aftinis stomatitas, dar kitaip žinomas opinio stomatito arba aftinio išopėjimo vardu, yra vienas iš labiausiai paplitusių burnos gleivinės pažeidimų, kuris gali žmogui sukelti daugybę nepatogumų: sunku nuryti maistą, mat... +17 / 0 +17
Kreivi vaiko dantukai ‒ ką daryti? Interviu su ortodonte Simona Rakauskaite
Kreivi vaiko dantukai ‒ ką daryti? Interviu su ortodonte Simona Rakauskaite Netaisyklingas sąkandis ‒ dažna problema, su kuria susiduria tiek suaugusieji, tiek mažiausi pacientai. Neretai dantų sangrūdos, atsikišę dantukai ar tarpas tarp viršutinių ir apatinių dantų gadina ne tik estetinį vaizdą, bet ir sukelia raiškaus kalbėjimo... +24 / -1 +23
Gingivitas – netinkamos burnos higienos pasekmė
Gingivitas – netinkamos burnos higienos pasekmė Dantenų uždegimas gingivitas sukelia dantenų sudirgimą, paraudimą ir patinimą. Tai labai dažnai pasitaikanti, tačiau nesunki dantenų liga. Ji gali pasireikšti ir labai lengva forma, tada žmonės paprastai net nepastebi, kad serga gingivitu. Tačiau labai svarbu nenumoti ranka ir ligą laiku išgydyti. Negydomas gingivitas gali lemti... 2 +17 / 0 +17
10 patarimų, kaip prižiūrėti dantis namų sąlygomis
10 patarimų, kaip prižiūrėti dantis namų sąlygomis Jei vargina kraujuojančios dantenos ar nemalonus burnos kvapas, nors ir skiriate pakankamai dėmesio dantų priežiūrai, pats laikas išbandyti paprastas, bet efektyvias priemones. Dažna vis dažnėjančių apsilankymų pas stomatologą priežastis gali būti netinkamas ar netaisyklingai naudojamas dantų šepetėlis. Šiame straipsnyje... +14 / -1 +13
Kodėl vaikui genda dantukai? Paroda „Vaikų šalis“
Kodėl vaikui genda dantukai? Paroda „Vaikų šalis“ Ar žinojote, kad 90 % Lietuvos vaikų iki 6 m. dantukų būklė tragiška? Šią statistiką išgirdome apsilankę Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vykusioje parodoje „Vaikų šalis“. Joje vyko nestandartinės pamokos, diskusijos aktualiomis švietimo temomis, kūrybinės dirbtuvės ir įvairūs sveikatingumo... 1 +7 / 0 +7
Kreivos šypsenos priežastis – siauras žandikaulis ir dideli dantys
Kreivos šypsenos priežastis – siauras žandikaulis ir dideli dantys Kodėl vieni gali pasigirti Holivudine šypsena, o kiti visą gyvenimą drovisi parodyti savo dantis? Pasak odontologų, kreivi dantys gali išdygti per ilgai neištraukus klibančio danties arba susiklosčius nepalankiai anatominei situacijai. Plačiau apie netiesų dantų dygimą – gydytoja periodontologė... +5 / 0 +5
Dėl prastos dantų būklės vis daugiau Lietuvos jaunimo netenka dantų
Dėl prastos dantų būklės vis daugiau Lietuvos jaunimo netenka dantų Odontologai pastebi tendenciją, kad dantų protezavimas atliekamas vis jaunesniems pacientams. Dėl prastos dantų būklės, dantys pašalinami ir pakeičiami protezais. Tyrimų duomenimis, Lietuvos vaikų dantų būklė – viena prasčiausių Europoje. +6 / -2 +4