Europos krepšinio čempionatui pasibaigus: kokias traumas patyrė krepšininkai?

Spalio 13, 2017 | L.Rimgailė
+11
+11 -0

Ir nors Lietuvos krepšinio komanda šiais metais Europos krepšinio čempionate nepasirodė taip gerai, kaip norėtųsi, o nugalėtojais tapo slovakai, visgi, mūsų krepšininkai atidavė visas savo paskutines jėgas ir, žinoma, patyrė traumų…Tad šiame straipsnyje apžvelgiame, kokias traumas teko patirti Lietuvos krepšininkams kelyje į Europos krepšinio čempionatą ir jo metu.

Bloga pradžia: patirta trauma atėmė iš puikaus krepšininko galimybę pasirodyti Europos krepšinio čempionate

Lukas Lekavičius – tai vienas iš geriausių Lietuvos krepšininkų, kuris dėl patirtos traumos negalėjo dalyvauti Europos krepšinio čempionate.

Traumą L. Lekavičius patyrė tuomet, kai rungtynės vyko su Islandijos krepšinio komanda. Dešinės pėdos kaulo lūžis buvo ta priežastis dėl kurios treneriai ir gydytojai nusprendė šį puikų krepšininką pasodinti ant suolelio ir padaryti jį tik stebėtoju, bet ne krepšinio žaidėju.

Dešinės pėdos kaulo lūžis – tai viena iš dažniausių ne tik krepšininkų, bet ir paprastų žmonių žiemos metų įvykstančių traumų. Įvykus šiai traumai netrukus patinsta čiurnos sąnarys, žmogus negali jo judinti. Patyrus tokią traumą būtina kuo skubiau suteikti pirmąją pagalbą.

Žmogui, kuris patyrė pėdos kaulo lūžį, būtinas įtvaras. Jį reikėtų dėti nuo pirštų galų iki pakinklio. Traumos įvyksta netikėtai, tad jei po ranka nėra įtvaro, tuomet reikėtų pėdą subintuoti, imobilizuoti. Traumos metu žmogus greičiausiai patirs skausmą, tad vaistai nuo skausmo(pvz. Dolmen) itin praverstų tokiais atvejais. Be to, traumuotoje vietoje atsiranda hematomos, kurių gydymui yra plačiai vartojama heparino tepalas „Lioton 1000“.  

"Deja, tačiau A. Macijausko reabilitacija po Achilo sausgyslės traumos nebuvo sėkminga: krepšininko viena blauzda tapo 3 cm siauresnė nei kita."

Jonas Mačiulis patyrė stiprų nosies sumušimą

Krepšinis – gana pavojinga sporto šaka, kurioje traumos tyko bene kiekviename žingsnyje. Tą puikiai įrodo ir kito žinomo Lietuvos krepšininko – J. Mačiulio patirta nosies trauma.

Žaisdamas prieš Ukrainos krepšininkus J. Mačiulis trečiajame kėlinyje susidūrė su gana agresyviai nusiteikusiu savo varžovu ir patyrė nosies traumą.

Laimei, ši trauma baigėsi dar palyginus gerai: patinimui atslūgus krepšininkas galėjo ir toliau tęsti savo pasirodymą Europos krepšinio čempionate.

Tokių nosies sumušimų, traumų, gana dažnai patiria ir vaikai, pavyzdžiui, supdamiesi ant sūpynių. Patyrus nosies traumą, jeigu bėga iš nosies kraujas, būtinai ją suspauskite pirštais, nulenkite galvą žemyn, taip, kad smakras remtųsi į krūtinę. Pravartu patyrus tokią traumą ant traumuotos vietos uždėti ir šaltą kompresą. Jeigu matote, jog nosis labai ištino, pasikeitė jos forma, vaikui tapo sunku kvėpuoti, tuomet būtinai kuo skubiau kreipkitės į gydytoją.

Vis daugiau vaikų ir suaugusiųjų užsiiminėja įvairiomis sporto šakomis. Tai ne tik krepšinis ar futbolas, bet ir greitai populiarėjančios kitos sporto šakos: kovinis sportas, tenisas, lengvoji atletika etc. Sportuojantys žmonės palaiko gerą fizinę formą ir puikią savijautą, nuolat tobulėja ir siekia tam tikrų sportinių rezultatų. Žinoma, sportuojant dažnai neapsieinama ir be traumų...

Plačiau:

10 patarimų, kaip išvengti sportinių traumų

Kodėl savo krepšinio karjerą baigė Arvydas Macijauskas ?

Tie, kurie stebėjo Europos krepšinio čempionatą, tikriausiai ne kartą pagalvojo, jog kaip būtų gerai, jei Lietuvos komandoje galėtų ir toliau žaisti tokie geri krepšinio žaidėjai, kaip, pavyzdžiui, Arvydas Macijauskas.

Seniau taikliuoju snaiperiu pravardžiuojamas krepšinio žaidėjas išties ne kartą Lietuvos rinktinei buvo padėjęs pasiekti įspūdingų pergalių, tačiau savo krepšinio karjerą jis buvo priverstas baigti 2010 metais, to priežastys – nuolatinės traumos.

Trūkusi Achilo sausgyslę gerokai apkartino krepšininko gyvenimą. Ši, gana dažna krepšininkų trauma, įvyksta dėl to, jog yra pasirenkami per dideli krūviai, nepadaromas apšilimas, avima netinkama avalynė. Tad nenuostabu, jog Achilo sausgyslės patempimai dažnai vargina ne tik krepšininkus, bet ir bėgikus. Traumos metu atsiranda skausmas, kuris jaučiamas aukščiau kulno tuo metu, kai judinama pėda. Norint išvengti komplikacijų yra būtina gydyti traumuotą vietą.

Deja, tačiau A. Macijausko reabilitacija po Achilo sausgyslės traumos nebuvo sėkminga: krepšininko viena blauzda tapo 3 cm siauresnė nei kita. Be to, atsirado nugaros išvarža, kuri, manoma, ir buvo lemtinga šio krepšininko karjerai.

Parengė: L.Rimgailė

 

+11
+11 -0
  • Kelių skausmai
  • Galvos skausmas
  • Kaklo skausmas
  • Kaklo skausmas po miego
  • Nuo skausmo
  • Skausmas
  • Dubens skausmas
  • Nugaros smegenų trauma
  • Nugaros skausmas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *