Kodėl frazė „Nuo Naujų metų pradėsiu lankyti sporto klubą“ ne visada pasitvirtina?

Sausio 25, 2017 | L.Rimgailė
+9
+9 -0

Plėšdami paskutinį 2016 metų kalendoriaus lapelį mintimis dėliojome šių metų tikslus: skirsiu daugiau dėmesio šeimai, mažiau dirbsiu,  sveikai maitinsiuosi ir, žinoma, sportuosiu. Čia būtų galima dėti tašką arba daugtaškį – štai tokios yra daugumos iš mūsų Naujųjų metų rezoliucijos, kurios išsipildo arba ne.

Štai, pavyzdžiui, po Naujųjų metų sporto klubai išties sulaukia lankytojų antplūdžio, gaila, tačiau jau po kelių savaičių noras sportuoti dingsta, o nenumesti kilogramai – lieka…

Nauji metai – puikus laikas naujoms pradžioms

Kaip rodo portalo www.yougov.co.uk duomenys, šiais metais penki populiariausi žmonių tikslai yra šie: numesti svorio, tapti sportišku, maitintis sveikiau, daugiau rūpintis savo išvaizda, daugiau laiko skirti šeimai ir draugams.

O kiek daug dar yra tikslų, kurie mums atrodo tokie paprasti ir elementarūs, kad jų tiesiog net neįtraukiame į savo kitų metų tikslų sąrašą. Štai, kad ir nevalgyti prie televizoriaus ir nežiūrėti beprasmių, tuščių televizijos laidų, geriau tą laiką skirti bendravimui su šeima. Tai atrodo taip paprasta ir elementaru, tačiau ne visada būna paprasta mesti šį, jau seniai mumyse susiformavusį, įprotį. Tokie Jūsų įpročiai formuoja ne tik Jus, bet ir kitus šeimos narius: vaikai be abejonės seks tėvų pėdomis ir jei patys tėvai vakarieniaus prie televizoriaus ekrano, tai ir vaikams nebeliks nieko kito, kaip tik valgio metu žiūrėti tas bevertes televizijos laidas…

Šiais metais prižadėkite sau, kad keisitės ir išmoksite kažką naujo. Nei vienas žmogus nėra tobulas, visi mes turime trūkumų su kuriais galime susigyventi arba juos tiesiog pakeisti. Gal Jus erzina atsikišęs pilvukas ar nuolatinis nuovargis, o gal viduje sąžinės balsas rėkia, kad per daug dirbate ir per mažai praleidžiate laiko su savo vaikais? Svarbiausia – tai suprasti, o supratus – nebijoti keisti: pradėti lankyti sporto klubą ar bent jau sveikai maitintis, mažiau dirbti ar bent jau nedirbti papildomai po darbo: taip atsiras daugiau laisvo laiko ir šeimai, ir savo reikmėms.

"...kiekvienas tikslas turi savo „galiojimo laiką“, tad nepraleiskite jo."

Kaip frazę „Nuo Naujų metų pradėsiu lankyti sporto klubą“ paversti ilgalaikiu įpročiu?

Portalas zenhabits.net teigia, kad motyvacija yra vienas iš svarbiausių dalykų siekiant tikslo. Jei nėra motyvacijos, tuomet pasiekti tikslą yra itin sudėtinga, o kartais net ir neįmanoma. Apie motyvaciją mes visi žinome, tačiau nežinome, kaip tiksliai ją nusistatyti ir pradėti. Portale zenhabits.net yra pateikiami aštuoni žingsniai, kurie padeda pasiekti savo tikslus. Jei Jūsų tikslas – pradėti lankyti sporto klubą ir po pirmo mėnesio jo nemesti, o sportą paversti savo įpročiu, vadovaukitės šiais punktais.

1. Pradėkite nuo mažų dalykų. Tarkim, Jūsų tikslas numesti svorio, tad nepulkite iš karto intensyviai sportuoti, imtis alinančių treniruočių: greitai pavargsite ir sportas nebeteiks malonumo. Prieš treniruotę nepamirškite padaryti apšilimo, tuomet traumų tikimybė – raiščių patempimas, raumenų patempimas, sausgyslių patempimas – bus daug mažesnė.

2. Turėkite vieną tikslą. Dažnai Naujus metus pasitinkame su sąrašu išsikeltų įvairių tikslų ir tai yra labai gerai. Blogai yra tuomet, kai bandome kelis tikslus pasiekti vienu metu. Tiesa yra ta, kad susikoncentruoti ir neprarasti motyvacijos yra daug lengviau tada, kai siekiame vieno aiškaus tikslo.

3. Žinokite priežastis, dėl ko tai darote. Jei jūsų tikslas numesti svorio, žinokite, ar sportuojate dėl to, jog norite pagerinti sveikatą, ar  dėl to, jog tiesiog norite patobulinti kūno linijas.

4. Iš visos širdies norėkite pasiekti tikslą. Niekas neįvyksta šiaip sau, be mūsų valios ir atsidavimo. Jei norite pasiekti tikslą, norėkite ir darykite viską, kad Jūsų tikslas būtų kuo greičiau pasiektas.

5. Paskelbkite viešai apie savo tikslą. Kuomet apie tai, jog norite numesti vieną ar kitą kilogramą paskelbiate viešai, pavyzdžiui, socialine tinkle, siekti savo tikslo tampa lengviau – nei vienas iš mūsų nenori atrodyti nevykėlis kitų žmonių akyse, tad iš visos širdies stengiamės pasiekti užsibrėžtus tikslus.

Vis daugiau vaikų ir suaugusiųjų užsiiminėja įvairiomis sporto šakomis. Tai ne tik krepšinis ar futbolas, bet ir greitai populiarėjančios kitos sporto šakos: kovinis sportas, tenisas, lengvoji atletika etc. Sportuojantys žmonės palaiko gerą fizinę formą ir puikią savijautą, nuolat tobulėja ir siekia tam tikrų sportinių rezultatų. Žinoma, sportuojant dažnai neapsieinama ir be traumų...

Plačiau:

10 patarimų, kaip išvengti sportinių traumų

6. Rimtai susidomėkite tuo, ką darote. Skaitykite, domėkitės, kalbėkite su kitais apie savo tikslą, neleiskite, kad jis išgaruotų it dūmas iš Jūsų galvos.

7. Nusistatykite terminą ir griežtai jo laikykitės. Yra sakoma, kad kiekvienas tikslas turi savo „galiojimo laiką“, tad nepraleiskite jo. Tai, kas Jums aktualu šiandien, bus nebūtinai aktualu rytoj.

8. Užsirašykite savo tikslą ir pasikabinkite jį matomoj vietoj. Jei Jūsų tikslas sveikai maitintis, tuomet nepamirškite ant šaldytuvo užklijuoti lapelį su šiuo tikslu, o dar geriau – svajonių figūrą: kiekvieną kartą veriant šaldytuvo dureles sąžinė neleis valgyti bet ko, kas pasitaikys po ranka…

 Taigi, kad frazė „Nuo naujų metų pradėsiu lankyti sporto klubą“ netaptų tikras galvos skausmas ir  išties pasitvirtintų su kaupu, nepamirškite, kad vienas iš svarbiausių dalykų siekiant tikslo – motyvacija. Motyvuokite save ir kitus teigiamoms permainoms šiais metais.

+9
+9 -0
  • Peties trauma
  • Sporto nauda
  • Traumatologai
  • Sporto klubai

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *