Lietuvių sporto įpročiai. Interviu su buvusiu atletu Jeanu Claude’u

Gegužės 23, 2014 | Marina Giro
+28
+28 -0

Buvęs Vokietijos atletas, sporto klubo JC SPORT įkūrėjas Jeanas Claude’as, kuriam sportas yra neatsiejama gyvenimo dalis, jau septynerius metus rūpinasi lietuvių sveikata. Lietuvoje gyvenantis treneris neslepia, kad mes dar tik mokomės sveikai gyventi, bet pripažįsta, kad sveikos gyvensenos entuziastų Lietuvoje vis daugėja. Motyvacijos ir ryžto tobulėti mūsų tautiečiams tikrai netrūksta ‒ lietuviai net atsisako pietų, kad per pertrauką galėtų pasportuoti. Išsamus interviu su treneriu J. Claude’u apie pasirinktą sportininko kelią ir lietuvių sporto įpročius. 

Kaip nusprendėte atvykti į Lietuvą? 

Priežastis buvo labai paprasta, kurią pateiktų daugybė vyrų visame pasaulyje, – moteris. Vokietijoje sutikau savo buvusią merginą ir ji norėjo grįžti į Lietuvą. Paklausiau savęs, ką galėčiau čia veikti (tuo metu dar užsiiminėjau profesionaliu sportu), ir supratau, kad čia galiu veikti tą patį, ką dariau ir Vokietijoje. Tuo metu tai nebuvo ta pati veikla, kuria dabar užsiimu Lietuvoje, buvau profesionaliu atletu. 

Ar svajojote apie sportininko karjerą nuo pat vaikystės? 

Niekada nežinai, kuo tapsi, tačiau nuo pat pirmųjų vaikystės metų buvau susijęs su sportu. Afrikoje visiems patinka sportas, ypač futbolas. Vaikams visada įdomi fizinė veikla; nesvarbu, ar patys žaidžia futbolą, ar jį tik stebi. Vėliau, kai atvykau į Europą ir pradėjau lankyti mokyklą, mano pagrindinė veikla taip pat buvo susijusi su sportu. 

Mokykloje mane lydėjo sėkmė visose sportinėse veiklose. Priklausiau mokyklos futbolo komandai, sportavau ir atletiką, ir rankinį. Vėliau užsiiminėjau dziudo. Kai atėjo laikas pasirinkti sporto rūšį, pasirinkau atletiką. Dabar gyvenime derinu tiek intelektualinę, tiek sportinę veiklą. 

Kiek metų sportavote lengvąją atletiką? 

Pradėjau būdamas 14 m. ir užsiiminėjau šia sporto šaka iki 2006 m. Dalyvavau Europos ir pasaulio jaunimo, taip pat suaugusiųjų Europos ir pasaulio čempionatuose, dalyvavau 1996 m. olimpinėse žaidynėse Atlantoje. 

„Jei kažką darai, tačiau nesusikoncentruoji, nepadarysi daugiau už tą, kuris geba susikoncentruoti.“ Kokios sporto asmenybės Jus įkvepia? 

Esu didelis Michaelo Jordano fanas, mane įkvepia tokie atletai kaip Carlas Lewisas, Colinas Jacksonas. Daug dirbau, nes jei nori pasiekti jų lygį, turi išties daug dirbti. 

Atletika ‒ visų sporto šakų pagrindas: jei nori būti geras tenisininkas, krepšinininkas, futbolo žaidėjas ar bet kurios kitos sporto šakos lyderis, reikia daug treniruotis, tai lavina susikoncentravimą.

Ką sporte reiškia „susikoncentravimas“? 

Tai darbas su kūnu ir emocijomis, protu. Jei nesi emociškai stiprus, niekada nenugalėsi. Jei kažką darai, tačiau nesusikoncentruoji, nepadarysi daugiau už tą, kuris geba susikoncentruoti. Tą patį kiekvienas galime daryti savo darbe – koncentruotis ties savo darbu. 

Jean Claude, JC SPORT įkūrėjasAr susikoncentravimas ‒ tai atsiribojimas nuo visko, nuo mus supančios aplinkos? 

Tiesiog susikuri savą pasaulį ir leidi į jį įžengti tik tiems žmonėms, kurie padeda tau judėti į priekį: treneriui, galbūt artimiausiems draugams, kartais į šį pasaulį negali įsileisti net savo mylimosios. Pavyzdžiui, Mike’as Tysonas, likus trims mėnesiams iki kovos, pranyksta: koncentruojasi ir dirba, niekam nėra leidžiama įeiti į šį pasaulį. Jeigu ringe prarandi koncentraciją, tuomet gauni smūgį. 

Kaip išmokti koncentravimosi, gal yra specialių metodų? 

Yra tam tikrų technikų. Mokėjimas susikoncentruoti ateina ir su patirtimi. Pavyzdžiui, tau reikia nubėgti 100 m distanciją: susikoncentruoji ir bėgi. Paskui turi pertrauką, kurią turi efektyviai išnaudoti: pasikalbėti su treneriu, išgirsti grįžtamąjį ryšį. Kai kurie sportininkai eina pasikalbėti su draugais, eliminuoja žmones, kurie trukdo siekti numatyto tikslo. Turi suvokti, ko sieki, nes nuo rezultatų priklauso tavo ir tavo šeimos ateitis, nes tai ir tavo pajamų šaltinis. 

Kaip manote, ar lietuviai fiziškai aktyvūs žmonės? 

Taip. Pavyzdžiui, vieną specialią JC SPORT treniruotę žmonės renkasi vietoj pietų pertraukos. Nors iš pradžių buvo sunku suvokti, kad žmonės gali ateiti vidury savaitės per pietus, tiesiog į treniruotę. Kai kurie ateina 1‒3 kartus per savaitę, kai kurie ‒ tik kartais, bet nuolatines treniruotes lanko 10‒25 žmonės, taip pat vedame rytines ir vakarines treniruotes. 

1 2 3
+28
+28 -0
  • Atletika
  • Nugaros skausmas
  • Susikaupimas
  • Sporto nauda
  • Valios ugdymas
  • Sporto klubai

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *