Treniruotė su TRX diržais verčia dirbti visus kūno raumenis!

Vasario 06, 2015 | Kamilė Kogstaitė
+29
+29 -0
2

Sportuoti puiku, tačiau ką daryti, kai įprastinė treniruoklių salė ar aerobikos užsiėmimai pabosta? Treniruotės su TRX diržais – gera alternatyva. Šių funkcinių treniruočių metu galima atlikti lygiai tokius pačius pratimus, kaip ir sportuojant su jėgos treniruokliais, o pasitelkiant tik savo kūno svorį įmanoma pasiekti didelių sportinių rezultatų. Su šiuo treniruokliu galima sportuoti ir namie, tačiau pirmiausia patartina išbandyti treniruotes sporto salėje. 

Sporto ir sveikatingumo centre IMPULS organizuojamoje trenerio Kazimiero Čiginsko TRX treniruotėje – nė vienos laisvos vietos. Kuo šios treniruotės tokios ypatingos? Kalbiname trenerį Kazimierą ir patikiname: treniruotės su diržais gal ir nėra lengviausios, tačiau pasibaigus treniruotei daugelio sportininkų veiduose išvydome šypsenas. 

Kokios treniruočių su TRX diržais ypatybės? 

Treniruotės su TRX diržais vadinamos funkcinėmis treniruotėmis. Tai reiškia, jog TRX treniruoklis treniruoja visas kūno dalis vienos treniruotės metu. Tarkim, treniruojama krūtinė, tačiau kartu dirba ir visas kūnas – pilvo presas, kojų raumenys ir kita. Su TRX treniruokliu, net ir sportuojant namuose, kito sporto inventoriaus nereikia – pakanka vien diržo. 

Pratimų, atliekamų su TRX diržais, yra begalė. Mano vedamoje treniruotėje pratimai gal kiek sudėtingesni, tačiau pats TRX diržas tinka įvairaus amžiaus ir sportinio pajėgumo žmonėms – kūno masė čia nėra svarbi, svarbiausia yra kūno padėtis ir jos valdymas. Patys pratimai turi daug variacijų, todėl nepabosta. 

TRX treniruočių treneris Kazimieras Čiginskas

„Treniruojantis su savo kūno svoriu tvirtinami gilieji raumenys, o tai ir yra visa TRX treniruočių esmė.“ Kokia šių treniruočių nauda? 

Iš pradžių ganėtinai sunku priprasti prie šio treniruoklio, tačiau išmokus juo naudotis nauda kūnui – didžiulė, sutvirtinamas visas kūnas: išoriniai, vidiniai, giluminiai raumenys. Fiziškai atlikti darbą namie tampa žymiai lengviau. Įprastoje treniruoklių salėje daugiausia treniruojame išorinius raumenis – t. y. tuos, kuriuos galime matyti akimis. Treniruojantis su savo kūno svoriu tvirtinami gilieji raumenys, o tai ir yra visa TRX treniruočių esmė. 

Ar galima su TRX diržais sportuoti ir namuose?

Galima, ir ne tik namuose. Aš pats vedu užsiėmimus lauke. Šis treniruoklis nėra pigus, tačiau tai labai gera investicija į ateitį. Jei žmogus nori sportuoti namuose, būtina atkreipti dėmesį, jog skirtingais treniruokliais atliekami skirtingi pratimai. Internete gausu tinklalapių su pratimų pavyzdžiais, egzistuoja ir mokomosios knygos, kompaktiniai diskai. Žinoma, kartais žmonės pratimus atlieka netaisyklingai – tuomet būtina nors kartą apsilankyti profesionalo vedamoje treniruotėje, išsiaiškinti treniruočių specifiką ir pasimokyti tinkamai atlikti pratimus. 

Kokio lygio TRX diržas yra pats stipriausias? 

Tai TRX force tipo diržas, žalsvos spalvos. Su juo sportuoja kareiviai, jūrų pėstininkai, krepšininkai. Pats diržas nuo tų, su kuriais sportuojama sporto klube, perdaug nesiskiria, skiriasi tik pratimų sudėtingumo lygis. Sporto klubuose žmonės fiziškai nepajėgia padaryti tokių sunkių pratimų, kuriuos atlieka, tarkim, kareiviai. Visgi į treniruotes žmonės ateina ne tik sutvirtinti savo kūno, bet ir atsipalaiduoti, todėl per daug nuvarginti lankančiųjų treniruotes negaliu. 

Ar tiesa, kad TRX treniruotės labiau vyriška sporto rūšis? 

Netiesa. Būna treniruočių, kai daugumą sudaro moteriškosios lyties atstovės. Tai yra ištvermės sportas, o moterys, kaip žinia, yra ištvermingesnės. Vyrus ši treniruotė masina dėl to, jog tai – giliųjų raumenų treniruotė. Vyrų vidiniai raumenys dažnai esti silpni, todėl būtina juos tvirtinti. 

1 2
+29
+29 -0
2
  • Sporto nauda
  • Sporto klubai
  • Raumenys
  • Ištvermė
  • TRX treniruotės

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *