Kai vaikai užauginti, o seksas retas svečias

Lapkričio 13, 2015 | Laura Rimgailė
+4
+4 -0


Vaikai lyg paukščiai, anksčiau ar vėliau palieka tėvų namus, o šiems išėjus, rodos, namus aplanko tuštumos jausmas. Tačiau būtent tas laikas, kuomet vaikai jau būna užauginti, gali tapti puikiu laiku partneriams ir vėl vienas kitą pamilti iš naujo. Bet kodėl dažnai nutinka taip, kad vaikams užaugus, jiems išėjus iš namų, pasikeičia ir sutuoktinių poros jausmai vienas kitam?

Niekas tikriausiai nesuabejos, jog sutuoktiniai savo aistringiausius metus išgyvena pirmaisiais santuokos metais. Tuomet dar šeimyninis gyvenimas būna nenusibodęs, jauni, ką tik susituokę žmonės daug dirba, keliauja, susikoncentruoja į save ir savo mylimą žmogų.

Bėgant metams, šeimoje atsiradus pirmajam vaikui, rodos, viskas žaibišku greičiu pasikeičia. Pasaulis ima suktis ne tik apie savąjį „Aš“, bet aplink kitą, Mažąjį Žmogutį. Jo poreikiai tampa pirmoje vietoje, tad sutuoktiniai visą dėmesį nukreipia į savo mažylį ir vis rečiau pagalvoja apie save.

"Vyrams seksas sumažina infarkto ar insulto tikimybę, moterims didina estrogenų kiekį kraujyje. Dėl šios priežasties oda tampa elastinga, o plaukai – blizgantys."

Taip, seksualiniai poreikiai šeimyniniame gyvenime laikui bėgant ima mažėti. Jei pirmaisiais santuokos metais jaunų porų santykiuose seksas būdavo dažnas svečias, tai antraisiais šeimyninio gyvenimo metais jis vis mažėja. O atsiradus vaikams, dažnai poras ištinka sekso krizė. Žmona vis mažiau laiko skiria seksualiniam gyvenimui, mat visą jos laiką užima vaiko auklėjimas, prižiūrėjimas ir namų ruošos darbai.

Vyras, žinoma, norėtų sekso, net ir gimus vaikui, tačiau jaučia atsakomybę ir nori žmonos netrukdyti dirbant tokį rimtą ir atsakingą darbą – būnant Mama. Taip diena iš dienos seksas yra pamirštamas ir tampa vis retesnis šeimyniniame sutuoktinių gyvenime.

Kai pasaulis nebemielas: kaip įveikti depresiją?

„Apie 10–17 % Lietuvos gyventojų bent kartą gyvenime susiduria su depresija. Nors ji dažniau diagnozuojama moterims, bet ja serga ir vyrai.”

Plačiau skaitykite:

Kai pasaulis nebemielas: kaip įveikti depresiją?

 

Yra sakoma, jog reikia stebėti žmogaus įpročius, mat jie tampa jo charakteriu, o šis, manoma, kad formuoja ir lemia žmogaus likimą. Ar šią formuluotę būtų galima pritaikyti ir sutuoktinių seksualiniam gyvenimui? Iš dalies, taip. Juk sekso nenorėjimas užaugus vaikams  – tai ilgų šeimyninių metų rezultatas, įprotis. Taigi, ką daryti, kad seksas ir vėl grįžtų į sutuoktinių šeimyninį gyvenimą?

Kiekvieną įprotį reikia ugdyti palaipsniui. Seksas iš sutuoktinių gyvenimo pasitraukia taip pat ne per vieną dieną, tad norint jį susigrąžinti reikės ne vienos dienos, savaitės ar net mėnesio. Sutuoktiniai patys turi nuspręsti, kiek kartų per savaitę norėtų mylėtis. Be abejonės, kad metams bėgant mažėja ir sekso poreikis, tačiau sekso nauda yra įrodyta tiek jaunam, tiek pagyvenusiam žmogui.

Reguliarūs seksualiniai santykiai gerina širdies bei kraujagyslių darbą. Vyrams seksas sumažina infarkto ar insulto tikimybę, moterims didina estrogenų kiekį kraujyje. Dėl šios priežasties oda tampa elastinga, o plaukai – blizgantys. Tyrimai taip pat parodė, jog sekso metu žmogaus pulsas padažnėja nuo 70 iki 150 dūžių per minutę, kas prilygsta aktyviam sportavimui. Taip pat sekso metu gaminasi antikūniai, kurie apsaugo organizmą nuo įvairių infekcijų.

Kaip santuokoje įžiebti išblėsusią aistrą? Susikurkite su savo mylimuoju mažas tradicijas, kurios pagerintų jūsų seksualinį gyvenimą. Pavyzdžiui, trečiadienius padarykite savo aistros diena. Ramius ir nuobodžius vakarus prie televizoriaus iškeiskite į aistringus ir intymius vakarus dviese.

Juk būtent tuomet, kai vaikų nėra namuose, jūs galite džiaugtis vienas kitu. Jums nereikia rūpintis, ar vaikai išgirs jus mylintis, ar ne. Tad drąsiai galite pabandyti įnešti į savo šeimyninį gyvenimą daugiau spontaniškumo. Įsivaizduokite, argi ne šaunu būtų nustebinti savo mylimąjį nauju, seksualiu apdaru? Sakoma, jog vyrai myli akimis. Tad moterys, išėjus vaikams iš namų, vėl gali atrasti pirkimo sau laisvę ir pasidovanoti sau ne tik dar vieną naują keptuvę, bet ir kokį seksualų, erotinį, gundantį drabužėlį, kurį galėtų panaudotų šeimyninio, seksualinio gyvenimo kokybės gerinimui.

 

 

 

 

+4
+4 -0
  • Lytinio gyvenimo sutrikimai
  • Lytiškai plintančios ligos
  • Lytiniai santykiai
  • Lytinis susijaudinimas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *