Kineziterapija – geriausias būdas vėl atsistoti ant kojų

Lapkričio 14, 2013 | Simonas Griškevičius
+10
+10 -0

Kineziterapijos  populiarumas įgauna pagreitį pasaulyje. Kineziterapeutas vakarų šalyse darosi toks pats svarbus kaip ir odontologas ar gydytojas. Kineziterapija gali padėti išvengti sveikatos sutrikimų bei greičiau atsigauti po ligų ar traumų. Kineziterapija padeda greičiau atsistoti ant kojų, grįžti į darbą bei užsiimti mylimomis veiklomis. Kineziterapeutas tampa nepakeičiamu specialistu, nes jis gali suteikti kokybiškas sveikatinimo paslaugas, specialiai pritaikytas kiekvienam žmogui.

Kineziterapija (iš lot. kalbos – gydymas judesiu) yra įvairių gydymo technikų kompleksas, kuris padeda gydyti tam tikrą sutrikimą ar ligą ir užkirsti kelią sutrikimo atsinaujinimui ateityje. Pagrindinis kineziterapijos tikslas yra grąžinti žmogų į prieš susirgimą buvusį fizinio aktyvumo lygį, išlaisvinti nuo skausmo ir padėti jam grįžti prie įprastos profesinės ir buitinės veiklos. Kineziterapija yra rekomenduojama po įvairių sveikatos sutrikimų: nesvarbu, ar tai būtų širdies, neurologinis, plaučių, medžiagų apykaitos sutrikimas, ar griaučių ir raumenų sistemos trauma. Kokybiškai atliekama kineziterapija padės vėl džiaugtis gyvenimu.

Kam naudojama kineziterapija?

Kineziterapija gali būti ir kaip nelaimių prevencinė priemonėKineziterapija labiausiai būtina žmonėms, turintiems ilgalaikę negalią, patyrusiems sunkią traumą ar sergantiems tokiomis luošinančiomis ligomis kaip artritas, smegenų insultas bei kenčiantiems nuo juosmeninės nugaros dalies skausmo. Kai kurios ligos žmogų taip susargdina, kad kineziterapeutas yra priverstas jį mokyti, kaip optimaliai funkcionuoti sutrikimo ribose. Pavyzdžiui, pacientas, sergantis smegenų insultu yra iš naujo mokomas, kaip apsirengti, vaikščioti ir panašiai. Su kineziterapeuto ir reabilitacijos komandos pagalba toks pacientas gali atgauti dalį mobilumo, lankstumo, pagerinti pusiausvyrą ir koordinaciją. Tikslingas fizinis aktyvumas pagerina žmogaus sveikatą ir gyvenimo kokybę.

Yra tokių sutrikimų, kurių gydytojas vien tik išrašęs vaistų nepagydys. Dažnai gydymas būna ilgas, sunkus ir reikalaujantis daug darbo. Vaikams, turintiems vystymosi sutrikimų, būtinas kineziterapeutas, nes jis yra vienintelis kompetentingas ir galintis padėti specialistas. Kūrybingai, žaidimų pagrindu, paruoštos užduotys padeda stiprinti raumenų jėgą, pusiausvyrą ir koordinaciją, bei teikia džiaugsmą vaikams, nes netenka nuobodžiauti. Kineziterapeutas atlieka ne tik gydomąsias mankštas, bet turi galimybę atlikti elektroterapijos, ultra garso procedūras, masažą ir pan. Net ir sunkios negalios atveju, jei vaikas gydomas kompleksiškai, įmanomas bent minimalus būklės pagerėjimas.

Dar viena svarbi kineziterapijos veiklos sritis – kritimų prevencija. Kritimai labai dažni ir pavojingi tarp senų žmonių. Senjorų kaulai būna daug trapesni nei jaunų žmonių ir dažnai nugriuvus patiriami lūžiai. Lūžus apatinei galūnei stipriai apribojamas paciento mobilumas, o neretai įvyksta komplikacijos: plaučių uždegimas, trombozės, nuo kurių galima ir mirti. Statistikos duomenimis vienas iš trijų senjorų virš 65 metų per metus krenta bent kartą ir dažnai su nelaimingomis pasekmėmis. Užsienyje, sulaukus senyvo amžiaus, labai populiaru lankytis pas kineziterapeutą. Jis sudaro individualią kineziterapijos programą, skirtą treniruoti galūnių jėgai, lankstumui, apmoko taisyklingos eisenos, kaip teisingai kristi. Senstant silpnėja pusiausvyra, todėl labai svarbu treniruoti čiurnos, kelio, klubo sąnarius bei vestibiulinį (pusiausvyros) aparatą. Žmonės išėję į užtarnautą pensiją nori džiaugtis gyvenimu, keliauti, žaisti su anūkais ar tiesiog užsiimti mylimais hobiais, todėl kreipiasi pagalbos į kineziterapeutą.

Kineziterapija – individuali kiekvienam žmogui

Kineziterapija yra aktyvi ir pacientą įtraukianti gydymo priemonė. Sunku įsivaizduoti ligos pagerėjimą, jei pacientas neįsitraukia į terapijos procesą. Organizmui efektyviai gyti reikalingas pozityvus emocinis fonas, todėl kineziterapeutas dažnai būna ir šioks toks psichologas. Jis tiria paciento emocinę būklę, jei įmanoma, ją pagerina, motyvuoja ir taip priverčia įsitraukti. Jei pacientas netinkamai nusiteikęs, kartais geriau praleisti procedūrą, nes bloga nuotaika gali pakišti koją ir traumuoti dar labiau.

Kartais žmonės yra įsitikinę, kad moka vieną ar kitą dalyką ir galėtų reabilitaciją atlikti ir be specialisto pagalbos. Tačiau neretai viskas baigiasi tuo, kad padaroma tik dar daugiau žalos. Kineziterapija yra ypatinga tuo, kad labai koncentruojasi į pacientą. Kineziterapeutas nuolat jį prižiūri, padeda, pataria ir parenka tokius pratimus, kurie pacientui būtų sveikiausi ir įdomiausi. Gerėjant paciento būklei kineziterapijos programa gali būti nuolat koreguojama. Negalima maišyti kineziterapijos ir treniruotės sporto klube, kurios tikslas didesnės raumenų apimtys. Kineziterapija raumenų neužaugins, bet juos sutvirtins ir privers efektyviai veikti.

+10
+10 -0
  • Nugaros smegenų trauma
  • Insultas
  • Smegenų infarktas
  • Kineziterapija
  • Kineziterapijos nauda
  • Vaikas su negalia
  • Peties trauma

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *