Atostogos su vaikais. Kaip išvengti vasaros pavojų?

Birželio 17, 2016 | L.Varanavičienė
+14
+15 -1

Jaunos mamos su nekantrumu laukia vasaros. Saulė, šiltas vanduo, švieži vaisiai, daržovės, uogos- puikus laikas stiprinti vaikų imuninę sistemą. Tam tikslui mamytės maitina vaikelius juodaisiais serbentais, braškėmis, stengiasi įbrukti šviežių morkų, tik ką nuskintų obuolių.  Veža mažylius prie jūros pakvėpuoti jodu , palakstyti po smėlį, pasipliuškenti sūriose bangose.

"iki 6 mėnesių kūdikiui negalima būti saulėje, net ir po skėčiu, nes smėlis atspindi pavojingus spindulius"

Vaikučių oda turi kvėpuoti, jai reikia oro ir saulės: veikiant ultravioletiniams spinduliams, gaminasi vitaminas D, būtinas kaulams augti. Šviesa ir šiluma pagerina nuotaiką ir savijautą.  Tačiau poilsiaujant paplūdimyje su vaikučiu būtina prisiminti, kad saulė naudinga tik turint saiką. Todėl:

-iki 6 mėnesių kūdikiui negalima būti saulėje, net ir po skėčiu, nes smėlis atspindi pavojingus spindulius,
-pradėję atostogas, vaiką nurenkite palaipsniui, tik po kelių dienų leiskite bėgioti pusnuogiam,
-nereikia degintis tarp 12-16 valandos, nes tuo metu saulė pavojingiausia,
-vaikus reikia ištepti kremu nuo saulės ir, išmaudžius vandenyje, pakartotinai tepti,
-jei ilgiau reikia būti saulėje, pvz. plaukiant laivu, kūną apvilkite šviesiais ilgais medvilniniais drabužiais,
-uždėkite vaikui skrybėlaitę, kepurėlę su snapeliu , akinius nuo saulės,
-dažnai duokite gerti nesaldžių gėrimų.

Gal jūsų mažylis sėdi susigūžęs ant pledo, nenori nusirengti, bijo vandens? Nenusiminkite. Paplūdimys bekraštis, jūra triukšminga ir grėsminga. Prie visko reikia priprasti. Neverskite vaikelio per prievartą maudytis. Įpratinkite prie kranto statydami pilis, žaisdami kamuoliuku. Pamažu vandeniu atvėsinkite įkaitintą kūnelį, neišgąsdinkite temperatūrų kaita. Pliuškenkitės, žaiskite ant kranto ir vėl apsitaškykite. Dėmesio, mažylis gali nuskęsti ir 20 cm gylyje, krisdamas ant veido, jis gali neatsikelti. Todėl vandenyje nenuleiskite nuo jo akių.

Miesto vaikams labai naudinga vasaroti kaime. Čia oras švarus, nėra minios žmonių, galima nusipirkti ekologiško naminio maisto produktų. Vaikai stebės ir pažins gyvulėlius: karvutes, arklius, triušiukus, vištas, paršelius. Lakstys po pievas, žais vaismedžių paunksnėje. Esant galimybei, pripūstiniai baseinai- didelis džiaugsmas mažyliui. Jame gali atsivėsinti ir paplukdyti laivelius.

Į jūsų gyvenimą ateina vaikas, ir staiga viskas pasikeičia... Tiesą sakant, jau devyni mėnesiai jūs jo laukėte, bet nuo šios dienos naujagimis viską apverčia aukštyn kojomis: sutrikdo jūsų dienas ir naktis, sudrumsčia ramų gyvenimą dviese ir pateikia begalę klausimų. Žindymas, maudymas, viduriukai jums tampa bendravimo su kūdikiu būdas, per kurį vis labiau vienas kitą pažįstate. Iš pradžių skaičiuojate naujagimio gyvenimo dienas, po to savaites, o jau, žiūrėk ir mėnuo amžiaus sukako.

Plačiau:

15 klastingų namų pavojų, kurie gresia Jūsų vaikui

Jauni tėveliai turi būti atidūs, kad atostogų džiaugsmą neaptemdytų vaikučius užklumpantys negalavimai.  Mažyliams neišsivysčiusi organizmo termoreguliacija , jie perkaista, kai per ilgai būna saulėje, per šiltai aprengti ir per daug juda karštyje. Gausiai išprakaitavus, organizmui trūksta vandens. Jei vaikui laiku nepadėsite, jį gali ištikti  šiluminis ar saulės smūgis.

Perkaitimo požymiai:

-pakilusi temperatūra (apie 37,5 laipsnius),
-pablyškusi oda,
-galvos skausmas, svaigimas.
-pykinimas.

Saulės smūgio požymiai:

-aukšta temperatūra (apie 40 laipsnių),
-oda sausa, karšta,
-mieguistumas, sąmonės netekimas,
-dažnas pulsas.

Jei perkaitusį vaiką greitai atvėsinsite, ir temperatūra nukris per valandą, tai nepavojinga. Tačiau, jei vaikas karščiuoja iki 40 laipsnių, yra mieguistas- reikia iškart  kreiptis į gydytoją.

Kaip vaiką atvėsinti?

-Skubiai veskite ar neškite į vėsią patalpą.
-Išrenkite jį, vėdinkite vėduokle.
-Apiplaukite kūną drungnu vandeniu.
-Duokite gausiai gerti vėsių gėrimų.
-Pamatuokite temperatūrą. Jei ji neaukšta, tęskite vėsinančias procedūras, kol ji normalizuosis. Jei laikosi aukšta temperatūra – dėkite ant kaktos ledo kompresą ir kvieskite greitąją.

Gero poilsio jūsų šeimai, nepiktos saulės, šiltų bangų, malonių įspūdžių ir geros savijautos!

+14
+15 -1
  • Vaiko miegas
  • Vaikų ligos
  • Vaikų pilvo skausmai
  • Vaikų vėmimas
  • Vaiko mityba
  • Saulės smūgis

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *