Kaip suprasti vyro kūno kalbą?

Gruodžio 22, 2016 | L. Rimgailė
+12
+13 -1

Ar pamenate neseniai žiniasklaidoje pasirodžiusias nuotraukas, kuriose užfiksuota buvusio Amerikos prezidento Barako Obamos ir Rusijos lyderio Vladimiro Putino susitikimas? Didžiojo dvidešimtuko (G20) susitikimo metu šių pasaulio lyderių kūno kalba buvo iškalbingesnė už tūkstančius žodžių: neryžtingas rankos paspaudimas, laikymasis vienas nuo kito atstumo, rankų sukryžiavimas pokalbio metu – tai tik keli kūno kalbos signalai, kuriuos tuo metu vienas kitam transliavo pasaulio lyderiai…

Grįžkime į savo gyvenimą ir tyliai paklauskime savęs „Ar aš suprantu vyro kūno kalbą?“. Jei taip, tuomet Jums pasisekė, jei ne – niekada nevėlu pasimokyti kūno kalbos ženklų reikšmės.

Keturi bendravimo signalai

Egzistuoja keturi bendravimo signalai, kurie yra apdorojami smegenyse. Du iš jų – kalbėsena ir balsas, sugaunami klausa, kiti du, t.y. veido bei kūno kalbos, sugaunami regėjimu. Tačiau ne visada verta pasitikėti vien tik tam tikru kūno kalbos siunčiamu signalu: yra sakoma, kad tai, kas sklinda iš Jūsų lūpų, išduoda tik dalį to, kas slypi Jūsų sieloje.

Mokslininkų buvo nustatyta, kad tam tikri nervai valdo du dalykus – veido išraišką bei balso skambesį. Tai reiškia, kad tie patys nervai, kurie veidui suteikia vieną ar kitą išraišką, valdo ir balsą. Taigi, tikruosius žmogaus jausmus išduoda ir veidas, ir balsas.

"Akių kontaktas – teigiamas kūno signalas, tačiau kuomet jis būna itin intensyvus, gluminantis, tuomet dažnai mus priverčia sustoti ir labiau apgalvoti savo sakomas mintis."

Giliai smegenyse glūdi vadinamojo limbinė sistema, kuri valdo simpatinę ir parasimpatinę nervų sistemas, dėl jos kyla emocijos klausantis tam tikro balso ar matant pažįstamus ir nepažįstamus žmones. Limbinė sistema taip pat leidžia pajusti tam tikras emocijas ir jausmus.

Gyvenimiškos situacijos: pokalbis dėl darbo ir pirmas pasimatymas

Pokalbis dėl darbo yra neišvengiamas tuomet, kai norime save realizuoti profesinėje srityje,  ieškome kelių, kaip įsidarbinti vienoje ar kitoje įmonėje. Tuomet tenka eiti į pokalbį dėl darbo. Ne visuomet pokalbio metu pasitaiko geranoriškai nusiteikę darbdaviai, nutinka taip, kad ne vienas iš darbdavių pasirodo esąs snobas, o jo kūno kalba ir žodžiai užblokuoja visas mūsų mintis – pokalbio dėl darbo metu vos išlemename kelis sakinius, o ką jau kalbėti apie visas idėjas, kurios buvo mūsų galvoje prieš pat pokalbį. Kodėl taip yra?

Pasirodo, žmogus yra linkęs užsiblokuoti tuomet, kai jis pamato, jog kito žmogaus siunčiama kūno kalba jam yra priešinga. Pavyzdžiui, darbdavys neįdėmiai klauso, ką kandidatas nori pasakyti arba jo žvilgsnis būna veriantis ir gluminantis, sakantis „na, na, ir ką čia per nesąmones kalbi“. Akių kontaktas – teigiamas kūno signalas, tačiau kuomet jis būna itin intensyvus, gluminantis, tuomet dažnai mus priverčia sustoti ir labiau apgalvoti savo sakomas mintis.

Daugelis erekcijos disfunkciją išgyvenančių vyrų vis dar nenoriai šneka apie šį sutrikimą. Tačiau jie tikrai nėra vieni - su šia problema susiduria dažnas vyras. Ką reikėtų žinoti apie erekcijos disfunkciją?

Plačiau:

10 faktų, kurių tikriausiai nežinojote apie erekcijos disfunkciją

Pirmo pasimatymo metu. Jis pirmą kartą susitiko su ja. Ji jam labai patinka, tačiau pirmo pasimatymo metu juk neklausi, ar aš tau patinku, ar ne. Jis santūrus, nežeria jai komplimentų. Belieka tik pasitikėti jo kūno kalba, kuri gali atsakyti į tą nebylų klausimą, kuris dažnai mums kyla pirmo pasimatymo metu „Ar aš tau patinku“?

Jog vaikinui patinkate gali išduoti tokie kūno signalai kaip nekalti prisilietimai, šypsena bendraujant su jumis, akių kontaktas, nesukryžiuotos rankos, virpantis balsas ir pan.

Tiesa, verta žinoti, kad ne visada galima pasitikėti ir kūno kalba. Pavyzdžiui, dėl neurologinių sutrikimų žmogus gali kalbėti pro nosį ar virpėti jo balsas, taip pat gali būti kalbama lėtai ir tarsi prisiverčiant – taip skambėjo žymaus pasaulio boksininko Muhamedas Ali balsas susirgus Parkinsono liga.

Gašlūs prisilietimai prie intymių kūno vietų, pavyzdžiui, prie moters krūtinės, gali būti vyro siunčiamas kūno ženklas, jog jo mintyse yra vien tik greitas seksas ir apie jokius rimtus santykius jis negalvoja.

Keletas kūno kalbos reikšmių:

Lillian Glass knygoje „Žinau ką galvoji“ pateikia kūno kalbos siunčiamų ženklų reikšmes, štai keletas iš jų:

  • Jo kūnas pokalbio metu palinksta į Jūsų kūno pusę  – tai ženklas, kad žmogus yra susidomėjęs Jumis.
  • Jei jis nesąmoningai atkartoja Jūsų judesius – tikėtina, kad vienas kitą traukiate.
  • Jei jis linguoja pirmyn/ atgal – reiškia, kad žmogus yra įbaugintas (ypač būdinga vaikams).
  • Stovi toli nuo Jūsų – ženklas, kuris rodo, jog jis yra snobas arba savimyla.
  • Galvos linkčiojimas – rodo, kad žmogus yra geros širdies, nori leisti Jums pasijusti gerai, trokšta Jums patikti.

Taigi, gebėjimas perprasti žmones – tai ir mokslas, ir menas, kurio reikėtų mokytis kiekvienam iš mūsų.

+12
+13 -1
  • Erekcijos sutrikimai
  • Erekcijos sutrikimų priežastys
  • Erekcijos sutrikimų gydymas
  • Priešlaikinė ejakuliacija
  • Abejingumas seksui

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *