AQUADETRIM

0
+0 -0

Gamintojas: Medana Pharma SA
Veiklioji medžiaga: Cholekalciferolis
Stiprumas: 15000TV/ml
Grupė: Virškinimo sistemai ir medžiagų apykaitai, Receptiniai

AQUADETRIM vartojamas vitamino D trūkumo gydymui arba jo profilaktikai.

AQUADETRIM yra vandeninis vitamino D3 (cholekalciferolio) tirpalas, geriamieji lašai.

Vitaminas D3 yra aktyvus priešrachitinis veiksnys. Svarbiausia vitamino D funkcija yra kalcio ir fosfatų apykaitos reguliavimas, kuris yra būtinas tinkamai kaulų mineralizacijai bei skeleto augimui skatinti.

Vitaminas D3 yra natūrali gyvūnų ir žmogaus organizmuose esanti vitamino D forma (vitaminas D3 gaminamas odoje saulės spindulių poveikyje).

Šis vitaminas yra būtinas normaliai prieskydinių liaukų veiklai. Svarbiausi organai, kuriuos veikia vitaminas D, yra žarnynas, inkstai ir skeletas. Vitaminas D yra būtinas kalcio ir fosfatų rezorbcijai iš virškinimo trakto, mineralinėms druskoms pernešti bei kaulams kaulėti. Be to, jis reguliuoja kalcio ir fosfatų šalinimą pro inkstus. Kalcio jonų koncentracija kraujyje įtakoja nemažai svarbių biocheminių reakcijų, kurios palaiko normalų raumenų tonusą, nervų sistemos dirglumą bei kraujo krešėjimą. Be to, vitaminas D daro įtaką limfokinų sintezei, todėl yra svarbus normaliai imuninės sistemos veiklai.

Vitamino D trūkumas maiste, sutrikusi jo rezorbcija, kalcio trūkumas, nepakankamas kūdikio buvimas saulėje intensyvaus augimo laikotarpiu sukelia rachitą, o suaugusiems žmonėms – osteomaliaciją (kaulų minkštėjimą). Nėščioms moterims dėl vitamino D trūkumo gali prasidėti tetanija, o jų kūdikiams – sutrikti dantų emalio susidarymas.

Preparatas prasiskverbia per placentą ir išsiskiria su žindyvės pienu.

Vitaminą D metabolizuoja kepenys ir inkstai. Šio vitamino pusinės eliminacijos laikas yra kelios dienos, tačiau inkstų ligomis sergantiems ligoniams jis gali būti ilgesnis.

Vitaminas D šalinamas iš organizmo su šlapimu ir išmatomis.

AQUADETRIM. Vartojimas

AQUADETRIM visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.



Preparato reikia gerti.

Preparato dozę reikia įlašinti į šaukštelį skysčio ir išgerti.

Viename laše yra maždaug 500 TV vitamino D3.

Kad dozavimas būtų tikslus, lašinant preparato buteliuką reikia laikyti 45( kampu. Jei gydytojas nenurodė kitaip, rekomenduojamas toliau nurodytas dozavimas.



Vitamino D trūkumo profilaktikai

Išnešiotiems, vyresniems kaip 3 savaičių, bet jaunesniems kaip 3 metų vaikams, kurie yra normalios mitybos ir pakankamai laiko praleidžia lauke, reikėtų vartoti 500–1 000 TV (1–2 lašus) preparato per parą.

Neišnešiotiems naujagimiams, dvyniams, skurdžiomis gyvenimo sąlygomis auginamiems kūdikiams nuo 7 gyvenimo dienos reikėtų vartoti 1 000–1 500 TV (2–3 lašus) preparato per parą.

Suaugusiesiems, taip pat ir nėščiosioms, paros dozė yra 500–1 000 TV (1–2 lašai).



Vitamino D trūkumo gydymui

4–6 savaites reikia vartoti po 2 000–5 000 TV (4–10 lašų) preparato per parą. Gydymo metu būtina atidžiai stebėti bendrąją sveikatos būklę ir reguliariai tirti šlapimą. Iš pradžių 3–5 dienas reikia vartoti 2 000 TV paros dozę. Jei vaistas toleruojamas gerai, vėliau dozę reikia didinti iki gydomosios dozės (dažniausiai pakanka 4 000 TV paros dozės). 5 000 TV preparato skiriama tik ligoniams, kuriems nustatyta kaulų pažeidimų (būtina tirti kalcio koncentraciją kraujyje).

Taip gydoma tol, kol pasiekiamas neabejotinas terapinis poveikis. Po to reikėtų vartoti profilaktinę dozę, t.y. 500–1 500 TV per parą.



Pavartojus per didelę AQUADETRIM dozę

Nedelsiant kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.



Ūminio apsinuodijimo sukeltų toksinio poveikio požymių pasireiškia retai. Jie dažnesni naujagimiams ir vaikams tokiu atveju, jei vitamino D perdozuojama, t.y. per parą suvartojama 100 000 TV ar didesnė dozė.

Preparato perdozavus, pasireiškia silpnumas, apetito nebuvimas, pykinimas, vėmimas, vidurių užkietėjimas, nerimas, troškulys, poliurija, padidėjęs skrandžio sulčių rūgštingumas, viduriavimas ir pilvo diegliai. Be to, dažnai pasireiškia galvos skausmas, raumenų ir sąnarių skausmas, depresija, psichikos sutrikimas, ataksija, stuporas ir laipsniškai mažėjantis kūno svoris. Sutrinka inkstų veikla: šlapime atsiranda baltymo ir eritrocitų, padaugėja išskiriamo šlapimo, tačiau sumažėja jo lyginamasis svoris, padažnėja šlapinimasis naktį, organizmas netenka didesnio kiekio kalio, pasireiškia vidutinio sunkumo hipertenzija.

Sunkiais atvejais dėl ragenoje susikaupusio kalcio gali sutrikti jos skaidrumas, rečiau galima regimojo nervo spenelio edema, taip pat gali susilpnėti vyzdžio reakcija į šviesą, pasireikšti rainelės uždegimas ir katarakta. Rentgeninio tyrimo metu nustatoma difuzinė inkstų, širdies, aortos, kitų kraujagyslių ir odos kalcifikacija. Retai pasireiškia tulžies stazės sukelta gelta.

Gydymas preparato perdozavus

Reikia nedelsiant nutraukti preparato vartojimą, gerti daug skysčio ir kreiptis į gydytoją. Kartais pacientą gali prireikti gydyti ligoninėje.



Pamiršus pavartoti AQUADETRIM

Pamiršus pavartoti preparato, jo gerkite iškart prisiminę. Kitą dozę reikia gerti įprastu laiku. Tačiau jei jau beveik laikas gerti kitą dozę, pamirštą dozę praleiskite ir kitą gerkite įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.



Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *