FACTOR VII Baxter

0
+0 -0

Gamintojas: Baxter AG
Veiklioji medžiaga: Žmogaus VII koaguliacijos faktorius
Stiprumas: 600TV
Grupė: Receptiniai, Kompensuojamieji, Kraujo ir kraujodaros sutrikimai

FACTOR VII Baxter yra priskiriamas klasei vaistinių preparatų, vadinamų antihemoraginiais, tai yra VII kraujo koaguliacijos faktorius.

FACTOR VII Baxter vartojamas kraujavimo sutrikimui, kurio priežastis – įgimtas izoliuotas VII koaguliacijos faktoriaus nepakankamumas (paveldimas koaguliacijos sutrikimas, kuomet trūksta tik VII faktoriaus) gydyti, taip pat kraujavimo sutrikimo, kurio priežastis – įgimtas izoliuotas VII koaguliacijos faktoriaus nepakankamumas, susijęs su praeityje buvusiais kraujavimais ir/arba per mažu VII koaguliacijos faktoriaus aktyvumu kraujo plazmoje: jis būna mažesnis negu 25% normalaus (0,25 TV/ml).

Aktyvinto VII faktoriaus (VIIa) kiekis šio preparato sudėtyje nėra reikšmingas, todėl jo negalima vartoti hemofilija sergantiems pacientams, kurių kraujyje yra inhibitorių.

FACTOR VII Baxter. Vartojimas

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas



Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.



Vairavimas ir mechanizmų valdymas



FACTOR VII Baxter neturi įtakos vairavimui ir mechanizmų valdymui.



Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines FACTOR VII Baxter medžiagas



Šio vaisto dozėje (viename flakone) yra 1,8 mmol (arba 41 mg) natrio. Būtina atsižvelgti, jei kontroliuojamas natrio kiekis maiste.





3. Kaip vartoti FACTOR VII Baxter



Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.



FACTOR VII Baxter skirtas vartoti į veną (infuzija). Jis bus suleidžiamas atidžiai stebint Jūsų gydytojui, kuri turi patirties gydant pacientus kraujo koaguliacijos faktoriais ar inhibitoriais, kuomet gali reikėti atidžiai sekti VII koaguliacijos faktoriaus aktyvumą. Dozavimas gali būti skirtingas, jis parenkamas pagal Jūsų būklę ir kūno svorį.



Dozavimas



Vaisto dozė, suleidimo dažnis ir gydymo trukmė priklauso nuo Jūsų ligos sunkumo ir nuo Jūsų sveikatos būklės.



Vienas tarptautinis VII faktoriaus aktyvumo vienetas (TV) preparate atitinka tokį patį VII faktoriaus kiekį viename mililitre normalios žmogaus plazmos. Reikiamos VII faktoriaus dozės apskaičiavimas yra pagrįstas empiriniu teiginiu, kad 1 Tarptautinis Vienetas (TV) VII faktoriaus, tenkantis kilogramui kūno svorio, plazmos VII faktoriaus aktyvumą padidina apie 1,9 % (1,9 TV/dl), lyginant su normaliu aktyvumu. Reikiama dozė apskaičiuojama pagal tokią formulę:



Reikiamas vienetų kiekis = kūno svoris (kg) x pageidaujamas VII faktoriaus padidėjimas (TV/ml) x 0,5 {nustatytas atsakomasis kompensavimo koeficientas (ml/kg)}.



Individualiu atveju dozės apskaičiavimui vietoje 0,5 turi būti naudojamas individualus kompensavimo koeficientas, jeigu jis yra žinomas.



Žemiau pateikta lentelė skirta tik jūsų gydytojui, joje pateikiamos gairės esant minimaliam VII faktoriaus kiekiui kraujyje. Esant lentelėje išvardytiems kraujavimo atvejams, VII faktoriaus aktyvumas neturėtų sumažėti žemiau nurodytos ribos (% nuo normalaus lygio) per atitinkamą laiko tarpą.



Kraujavimo sunkumo laipsnis/ chirurginės procedūros tipas

-Siektinas F VII aktyvumas plazmoje TV/ml

-Dozavimo dažnis [valandomis]

Gydymo trukmė [paromis]

-

-Nedidelis kraujavimas

-0,10-0,20

-Viena dozė

-

-Stiprus kraujavimas

-0,25 – 0,40 (piko metu)

-Nuo 8 iki 10 parų arba iki visiško pasveikimo užgis**.

-

-Nedidelės chirurginės intervencijos

-0,20 – 0,30

-Viena dozė prieš chirurginę intervenciją arba, jeigu įvertinta kraujavimo rizika yra didesnė, - iki žaizdos užgijimo*.

-

-Sudėtingos chirurginės intervencijos

-Priešoperacinis > 0,50

Vėliau (didžiausiais aktyvumas plazmoje) -

0,25 – 0,45

-Nuo 8 iki 10 dienų arba kol žaizda visiškai užgis*.

-

-



*1 TV/ml = 100 TV/dl = 100% normalios koncentracijos plazmoje. VII faktoriaus aktyvumas plazmoje išreiškiamas arba procentais (lyginant su aktyvumu normalioje plazmoje) arba tarptautiniais vienetais (lyginant su tarptautuniu VII faktoriaus standartu plazmoje).



**Dozė skiriama remiantis individualaus atvejo klinikiniu įvertinimu. Po to, kai pasiekiama reikiama hemostazė, iki gydymo pabaigos turėtų pakakti mažesnės dozės.



Intervalai tarp dozių turi būti skiriami atsižvelgiant į tai, kad VII faktoriaus pusinis gyvavimo laikas yra apytikriai 3-5 valandos.



Tais atvejais, kai ilgą laiko tarpą reikia palaikyti reikiamą VII faktoriaus koncentraciją, preparato dozę reikia skirti 8-12 valandų kas valandą.



Vaikams ir paaugliams

Kol kas nėra pakankamai duomenų apie tai, ar FACTOR VII Baxter galima skirti vaikams iki 6 metų amžiaus gydyti. Vyresniems vaikams ir paaugliams tinka bendrosios dozavimo rekomendacijos.



Vartojimo metodas



FACTOR VII Baxter Jums bus suleistas į veną prieš tai miltelius ištirpinus steriliame injekciniame vandenyje. Primygtinai rekomenduojama kiekvieną kartą, kai jums suledžiama FACTOR VII Baxter dozė, užrašyti vaisto pavadinimą ir serijos numerį, kad esant reikalui galima būtų sužinoti, kokios serijos vaistas buvo vartotas.



Ištirpinkite FACTOR VII Baxter miltelius pakuotėje esančiame tirpiklyje (steriliame injekciniame vandenyje) naudodami pakuotėje pridėtas priemones. Jeigu Jums bus leidžiami kiti vaistiniai preparatai per tą patį venos kateterį, jį būtina praplauti tam tinkamu, pavyzdžiui, fiziologiniu, tirpalu prieš suleidžiant FACTOR VII Baxter ir po suleidimo.

Paruoštas tirpalas turi būti skaidrus arba šiek tiek opalinis. Jei tirpalas yra drumstas arba jame matomos dalelės, jį reikia išmesti.

Paruoštas tirpalas turi būti suleistas į veną nedelsiant.



Išsami tirpalo paruošimo instrukcija



Prieš tirpinimą pašildykite neatidarytą tirpiklio flakoną iki kambario temperatūros (ne aukštesnės kaip +37 oC), sukiodami flakoną tarp delnų.

Nuo miltelių ir tirpiklio flakonų nuimkite apsauginius diskus (A pav.) ir dezinfekuokite abiejų flakonų guminius kamščius.

Pasukant ir patraukiant nuimkite apsauginį dangtelį nuo vieno perkėlimo adatos galo (B pav.) ir juo pradurkite tirpiklio flakono guminį kamštį (C pav.).

Nuimkite apsauginį dangtelį nuo kito perkėlimo adatos galo, stengdamiesi nepaliesti atviro galo.

Apverskite tirpiklio flakoną virš miltelių flakono ir laisvą perkėlimo adatos galą įsmeikite į guminį miltelių flakono kamštį maždaug iki pusės (D pav.). Tirpiklis dėl vakuumo bus įsiurbtas į miltelių flakoną.

Flakonus atskirkite ištraukdami adatą iš miltelių flakono (E pav.). Švelniai judinkite arba sukite flakoną, kad milteliai greičiau ištirptų.

Milteliams visiškai ištirpus, įsmeikite pridedamą aeracijos adatą (F pav.), kad nusėstų susidariusios putos. Po to aeracijos adatą ištraukite.



Injekcija/infuzija:

Pasukdami ir patraukdami nuimkite apsauginį dangtelį nuo pridedamos filtravimo adatos ir uždėkite adatą ant sterilaus injekcinio švirkšto. Įtraukite tirpalą į švirkštą (G pav.).

Nuimkite filtravimo adatą nuo švirkšto ir naudodami pridedamą injekcinę adatą (arba pridedamą infuzijos rinkinį su sparneliais) lėtai suleiskite tirpalą į veną (maksimalus injekcijos greitis - 2 ml/min).

Jei preparatas suleidžiamas namuose, užtikrinkite, kad naudotos adatos ir švirkštai būtų sudėti į rinkinio dėžutę ir grąžinti į vietinį hemofilijos centrą.



Nesuvartotas preparatas, tušti flakonai ir panaudotos adatos turi būti tinkamai išmesti.



































Ką daryti pavartojus per didelę FACTOR VII Baxter dozę?



Rekomenduojama griežtai laikytis gydytojo Jums paskirtos dozės ir suleidimo dažnio. Leigu Jūs susileidote daugiau FACTOR VII Baxter, nei jums paskirta, prašome nedelsiant apie tai pranešti savo gydytojui.



Pamiršus pavartoti FACTOR VII Baxter



Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Tęskite gydymą susileidami sekančią dozę ir leiskite vaistą tolygiais intervalais kaip paskyrė Jūsų gydytojas.



Nustojus vartoti FACTOR VII Baxter



Nenustokite vartoti FACTOR VII Baxter nepasitarę su savo gydytoju.



Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *