Thymoglobuline

0
+0 -0

Gamintojas: Genzyme Polyclonals S.A.S
Veiklioji medžiaga: Triušių imunoglobulinas prieš žmogaus timocitus
Stiprumas: 5mg/ml
Grupė: Antinavikiniai ir stiprinantys imuninę sistemą, Receptiniai

Thymoglobuline tiekiamas liofilizuotų miltelių infuziniam tirpalui forma (dėžutėje yra vienas 25 mg flakonas).

Thymoglobuline yra imunoglobulinas prieš žmogaus timocitus, pagamintas iš triušių, kuriems buvo sušvirkšta žmogaus užkrūčio liaukos ląstelių, kraujo. Thymoglobuline priklauso grupei vaistų, kurie vadinami imuninę sistemą slopinančiais preparatais (vaistais nuo atmetimo reakcijos). Šie vaistai gali padėti išvengti persodintų organų atmetimo. Be to, šio vaisto galima vartoti kitoms nepageidaujamoms imuninėms reakcijoms gydyti.

Thymoglobuline vartojama toliau išvardytais atvejais.

  • Imuninės sistemos slopinimas po organo persodinimo transplantato atmetimo profilaktikai ir gydymui. Thymoglobuline priklauso grupei vaistų, kurie vadinami imuninę sistemą slopinančiais preparatais (vaistais nuo atmetimo reakcijos). Persodinus organą, natūrali paciento organizmo gynybinė sistema bando juo atsikratyti (jį atmesti). Thymoglobuline keičia organizmo gynybinį mechanizmą ir padeda priimti persodintą organą.
  • Ūminės „transplantato prieš šeimininką“ ligos (jai pasireiškus, aktyvios persodintų kaulų čiulpų imuninės ląstelės atpažįsta recipientą kaip „svetimą“ ir prasideda imuninės sistemos „puolimas“) gydymas, jei kiti vaistiniai preparatai, vadinami kortikosteroidais, neveiksmingi.
  • Ūminės ir lėtinės „transplantato prieš šeimininką“ ligos profilaktika po hemopoezinių kamieninių ląstelių (ląstelių, iš kurių gali susidaryti kraujo ląstelės) persodinimo.
  • Kraujo sutrikimo, vadinamo aplazine mažakraujyste, gydymas. Aplazinė mažakraujystė yra reta kraujo liga, kuriai pasireiškus organizmas nepagamina pakankamai kraujo ląstelių. Dėl to gali pasireikšti nuovargis ir blyškumas. Be to, pacientas gali lengviau užsikrėsti infekcinėmis ligomis ir gali lengvai atsirasti kraujosruvų ar dažnai kraujuoti iš nosies.

Thymoglobuline. Vartojimas

Vaistą Jums sulašins gydytojas arba slaugytojas ligoninėje. Thymoglobuline sulašinamas per plastikinį vamzdelį (kateterį) tiesiai į kraują (atliekama intraveninė infuzija) per ne trumpesnį kaip 4 valandų laikotarpį. Pirmoji dozė gali būti sulašinta per ilgesnį laiko periodą.

Vartojama dozė gali skirtis: ji priklauso nuo Jūsų svorio, gydomo susirgimo ir nuo to, ar tuo pačiu metu Jums yra skiriama kitų vaistų.

Imuninės sistemos slopinimas po organo persodinimo

Persodinto organo atmetimo profilaktika:

  • 1-1,5 mg/kg kūno svorio per parą 2-9 paras po inkstų, kasos arba kepenų persodinimo (atitinka suminę 2-13,5 mg/kg kūno svorio dozę);
  • 1-1,5 mg/kg kūno svorio per parą 2-5 paras po širdies persodinimo (atitinka suminę 2-7,5 mg/kg kūno svorio dozę).


Ūminio persodinto organo atmetimo gydymas:

1,5 mg/kg kūno svorio per parą 3-14 parų (atitinka suminę 4,5-21 mg/kg kūno svorio dozę).

Ūminės „transplantato prieš šeimininką“ ligos (TpŠL) gydymas

Dozė turi būti parenkama individualiai. Paprastai 5 paras vartojama 2-5 mg/kg kūno svorio dozė.

Ūminės ir lėtinės „transplantato prieš šeimininką“ ligos (TpŠL) profilaktika

Persodinus transplantatą (kaulų čiulpus ar periferinio kraujo kraujodaros kamienines ląsteles) iš giminaičio, kurio ląsteles dengiantys baltymai skiriasi nuo Jūsų (ne HLA-identiško donoro), ar iš žmogaus, kuris nėra Jūsų giminaitis ir kurio ląsteles dengiantys baltymai yra tokie patys kaip ir Jūsų (HLA-identiško donoro), suaugusiems pacientams rekomenduojama parengtiniam gydymui skirti 2,5 mg/kg kūno svorio Thymoglobuline paros dozę, ją pradedant vartoti iki persodinimo likus 4 paroms ir baigiant vartoti iki persodinimo likus 2 arba 1 parai (atitinka suminę 7,5-10 mg/kg kūno svorio dozę).

Aplazinė mažakraujystė

5 paras iš eilės vartojama 2,5-3,5 mg/kg kūno svorio paros dozė (atitinka suminę 12,5-17,5 mg/kg kūno svorio dozę).

Pirmosios dozės lašinimo metu gydytojas ir slaugytojas nuolat tikrins Jūsų būklę, nes tuomet yra didžiausia šalutinio poveikio atsiradimo rizika. Jie tikrins, ar neatsiranda išbėrimų, tikrins pulsą, kraujospūdį ir kvėpavimą. Gali būti, kad tam tikrais laikotarpiais Jūsų gydytojas gali nurodyti atlikti kraujo tyrimą, kad galėtų stebėti Jūsų kraujo ląstelių kiekį. Jei baltųjų kraujo ląstelių kiekis yra mažas, gydytojas gali skirti vaistų infekcinių ligų profilaktikai ar gydymui; jei trombocitų kiekis yra mažas, gydytojas gali nurodyti perpilti trombocitų.

Jei Jums pasireikš bet koks šalutinis poveikis, gydytojas gali pakeisti Thymoglobuline dozę.

Kiti vaistai, kurių gydytojas gali Jums skirti

Prieš gydymą Thymoglobuline ar jo metu gydytojas Jums gali skirti kitų vaistų. Šie vaistai naudojami galimo šalutinio poveikio profilaktikai ar gydymui. Tokie vaistai gali būti:

  • antipiretikai (pvz., paracetamolis) karščiavimui mažinti;
  • kortikosteroidai (pvz., hidrokortizonas) organo atmetimo ir šalutinio poveikio profilaktikai;
  • antihistamininiai vaistai (pvz., cetirizinas) alerginių reakcijų profilaktikai;
  • heparinas krešulių susidarymo rizikai mažinti.


Ką daryti, jei Jums sulašinta per didelė Thymoglobuline dozė?

Nėra tikėtina, kad Jums bus sulašinta per didelė Thymoglobuline dozė, kadangi gydymo metu Jus atidžiai stebės gydytojas ar slaugytojas. Jei taip atsitiktų, Jums gali atsirasti trombocitopenija (trombocitų kiekis kraujyje mažesnis už normalų) ar leukopenija (baltųjų kraujo ląstelių kiekis kraujyje mažesnis už normalų). Tai reiškia, kad Jums gali atsirasti karščiavimas, šaltkrėtis, gerklės skausmas, opos burnoje ir lengviau nei įprasta prasidedantis kraujavimas ar atsirandančios kraujosruvos.

Ką turi daryti gydytojas, jei praleidote Thymoglobuline dozę?

Gydytojas kitą dozę sulašins įprastu metu ir neskirs dvigubos dozės, siekdamas kompensuoti praleistą dozę.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *