Kaip vaikus pripratinti prie maudynių?+ 5 žaidimai.

Liepos 11, 2016 | L.Varanavičienė
+9
Kaip vaikus pripratinti prie maudynių?+ 5 žaidimai.

Nuo pirmų saulėtų vasaros dienų į upių, ežerų pakrantes pasipila žmonės. Vandenis raižo baidarės, kanojos, valtys, ežero krantui viliojančiai moja sniego baltumo burės. Pakrantėje kirba linksmas saulės vonių ir vandens mėgėjų būrys. Vanduo, saulė, oras šventėmis paverčia žmonių šiokiadienius, atgaivina nuo darbų, padeda atgauti jėgas.

"Vaikus reikia pratinti apskaičiuoti savo jėgas ir įvertinti sugebėjimus."

Aidi pakrantė nuo vaikučių krykštavimų. Tačiau dalis vaikučių bijo vandens. Todėl tėveliai stengiasi gudriai savo atžalas įvilioti į vandenį. Į pagalbą tėveliai pasitelkia ir žaidimus. Tačiau, žaisti reikia tokioje vietoje, kurioje  vandens gylis mažiausiam žaidėjui būtų iki juosmens. Vandenyje ant dugno neturi būti aštrių akmenukų, stiklo šukių.

Siūlome Jūsų mažiesiems tokius žaidimus:

1. „Karutis“- paprastas ir nesudėtingas žaidimas. Vandens gylis turi būti iki kulkšnių ar blauzdų. Tėveliai laiko vaikučius pakėlę už kojyčių, vaikučiai rankomis pilvu žemyn  rėplioja į vandenį.

2. „Narai“- šis žaidimas tiems, kurie galvoja, kad žmogus vandenyje skęsta kaip akmuo. Įbrendama  ligi juosmens, giliai įkvepiama. Sulenktas kairys kelias apkabinamas kaire ranka. Paskui susirietus į kamuoliuką atsigulama ant vandens ir dešine ranka apkabinamas dešinys kelias. Iš vandens kyšo tik „katės nugara“!

3. „Vanagas”- žaidžiama apibrėžtoje teritorijoje . „Vanagas“ gaudo. Jis neturi teisės liesti tų vaikų, kurie paneria po vandeniu arba vieną koją iškelia virš vandens. Vanago paliestas vaikas pasidaro „vanagu“ ir pats gaudo kitus vaikus.

4. „Katinas“- žaidėjai sustoja dideliu ratu, vienas nuo kito per 2- 3 metrus ir mėto kamuolį vienas kitam. O jį stengiasi pagriebti rato viduryje esantis „katinas“. Jei žaidėjo mestas kamuolys nukrinta į rato vidurį, jį pagauna „katinas“, o žaidėjas tampa „katinu“.

5. „Nardytojai“- vandens gylis iki juosmens. Žaidėjai vaikščioja po visą žaidimo teritoriją netoli vienas nuo kito. Į vandenį metami gerai matomi skęstantys daiktai. Žaidėjai neria ir stengiasi įmestus daiktus kuo greičiau iškelti į paviršių. Laimi radęs daugiausia daiktų.

Atostogos su vaikais. Kaip išvengti vasaros pavojų?

"iki 6 mėnesių kūdikiui negalima būti saulėje, net ir po skėčiu, nes smėlis atspindi pavojingus spindulius"

Plačiau:

Atostogos su vaikais. Kaip išvengti vasaros pavojų?

Šie žaidimai moko vaikus nebijoti vandens, panerti po vandeniu. Tačiau plaukti, jei leidžia sąlygos, tegu vaikus moko specialistai - treneriai, fizinio lavinimo mokytojai. Plaukimas - sveikatai itin naudinga sporto šaka.  Plaukiant visokeriopai lavinamas kūnas, nes, be kojų, dirba dar liemens bei rankų raumenys. Vanduo grūdina odą, stimuliuoja kraujotaką. Dėl vandens keliamosios galios sumažėja kūno svoris, užtat plaukikas sunaudoja mažiau jėgos.  Plaukiant paprastai kvėpuojama ritmingai (kvėpavimo požiūriu tai idealu), plaukikas kvėpavimą reguliuoja pagal pavargimą. Tačiau jei akys jautrios ir linkusios į uždegimą - šios sporto šakos teks atsisakyti. Ypač atsargūs turi būti sergantys ausų ligomis, nes išvengti vandens patekimo į ausis yra sunku.

Tėveliai turi stebėti, ar vaikas nepasimeta vandenyje. Kaip jis elgiasi, jei netyčia gurkšteli vandens, kai kas nors aptaško, kai neplanuotai nepasiekia kojomis dugno. Gal vaikas puola į paniką, ar prunkšdamas plaukia link kranto. Vaikus reikia pratinti apskaičiuoti savo jėgas ir įvertinti sugebėjimus.

Labai smagu šeimoms su vaikučiais poilsiauti prie upės ar ežero pakrantės. Tiesa, ten tyko ir nemaža pavojų, todėl prie vandens tėveliai turi būti budrūs. Visų pirma, būtina žiūrėti, kad mažyliai neperkaistų saulėje.  Tepkite jų kūnelį apsauginiais kremais, vilkite kūną uždengiančiais lengvais  rūbais, nepamirškite kepurėlės su snapeliu ar skrybėlaitės.  Duokite gerti daug vandens.

Prieš vedant vaiką maudytis, švelniai  vandeniu apšlakstykite įkaitusį kūną. Kol vaikas maudosi- nenuleiskite nuo jo akių.

Džiaugsmingos vasaros! Šiltų saulės spindulių ir vandens malonių!

 

+9
  • Vanduo
  • Vaiko dirglumas
  • Baseinai
  • Vaiko auklėjimas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę
Svarbiausi dantukų dygimo požymiai
Svarbiausi dantukų dygimo požymiai Jaunieji tėveliai labai nerimauja dėl pirmųjų dantukų dygimo.Tai iš tikrųjų itin svarbus kūdikio ir vaiko vystymosi etapas, lemiantis teisingą pieninį ir nuolatinį žandikaulio sąkandį, jo kokybę bei kūdikio pasiruošimą sėkmingam maisto kramtymui. +1 / 0 +1
15 klastingų namų pavojų, kurie gresia Jūsų vaikui
15 klastingų namų pavojų, kurie gresia Jūsų vaikui Į jūsų gyvenimą ateina vaikas, ir staiga viskas pasikeičia... Tiesą sakant, jau devyni mėnesiai jūs jo laukėte, bet nuo šios dienos naujagimis viską apverčia aukštyn kojomis: sutrikdo jūsų dienas ir naktis, sudrumsčia ramų gyvenimą dviese ir pateikia begalę klausimų. Žindymas, maudymas, viduriukai jums tampa bendravimo su... +19 / -2 +17
Neišnešioto kūdikio raida. Į ką svarbu atkreipti dėmesį?
Neišnešioto kūdikio raida. Į ką svarbu atkreipti dėmesį? Šiuolaikinė medicina padeda išgyventi net patiems mažiausiems naujagimiams. Gineso rekordų knygoje užregistruotas mažiausias išgyvenęs naujagimis svėrė vos 280 g. Neišnešiotas naujagimis apibūdinamas kaip kūdikis, gimęs 28–37 nėštumo savaitę (optimalus gimdymo laikotarpis – 40 nėštumo savaitė)... +11 / 0 +11
Žindymo sunkumai. Užkirskime kelią mastitui
Žindymo sunkumai. Užkirskime kelią mastitui Žindančios moterys patiria ne tik motinystės džiaugsmą, bet neretai susiduria ir su įvairiomis sudėtingomis situacijomis. Viena iš jų – pieno sąstovis krūties latakuose, kuris lemia tokių ligų kaip laktostazė ar mastitas atsiradimą. Straipsnyje sužinosite, kas yra mastitas, rasite patarimų, kaip apsisaugoti nuo šios ligos ir... +9 / 0 +9
Gimdymo skausmas ir jo malšinimo būdai
Gimdymo skausmas ir jo malšinimo būdai Jau nuo seniausių laikų žmonija suprato, kad gimdymo skausmas yra vienas stipriausių moters patiriamų skausmų ir įvairiausiais būdais stengėsi jį numalšinti. Pirmykščiai žmonės, manydami, kad ligas ir kančias sukelia piktosios dvasios, šias negandas bandydavo nuvyti ritualais, apeigomis ir magija. Tuo tarpu viduramžiais gimdymo... +8 / -1 +7
Kūdikių mankšta ‒ sportuojame nuo lopšio
Kūdikių mankšta ‒ sportuojame nuo lopšio Fiziniai pratimai naudingi bet kokio amžiaus žmonėms. Niekas nėra per jaunas mankštintis, net ir kūdikiai. Mažyliai turėtų būti reguliariai mankštinami, kad išliktų sveiki ir sėkmingai vystytųsi. Daugelis kūdikių būna šiek tiek putlesni nei turėtų būti. Tėveliai ar seneliai dažnai žavisi mažomis riebalų raukšlelėmis... +6 / 0 +6
Persileidimas. Kokios gali būti priežastys?
Persileidimas. Kokios gali būti priežastys? Apie 50 % visų nėštumų baigiasi persileidimu. Persileidimas – tai vaisiaus praradimas iki 20-os nėštumo savaitės. Statistika gąsdinanti, bet dažnai persileidimo metu mėnesinės dar būna nenutrūkusios, todėl dauguma moterų to nė nepastebi. Apie 80 % persileidimų įvyksta per pirmuosius 3 nėštumo mėnesius. Persileidimai... +7 / -2 +5