Kaip vaikus pripratinti prie maudynių?+ 5 žaidimai.

Liepos 11, 2016 | L.Varanavičienė
+9
+9 -0

Nuo pirmų saulėtų vasaros dienų į upių, ežerų pakrantes pasipila žmonės. Vandenis raižo baidarės, kanojos, valtys, ežero krantui viliojančiai moja sniego baltumo burės. Pakrantėje kirba linksmas saulės vonių ir vandens mėgėjų būrys. Vanduo, saulė, oras šventėmis paverčia žmonių šiokiadienius, atgaivina nuo darbų, padeda atgauti jėgas.

"Vaikus reikia pratinti apskaičiuoti savo jėgas ir įvertinti sugebėjimus."

Aidi pakrantė nuo vaikučių krykštavimų. Tačiau dalis vaikučių bijo vandens. Todėl tėveliai stengiasi gudriai savo atžalas įvilioti į vandenį. Į pagalbą tėveliai pasitelkia ir žaidimus. Tačiau, žaisti reikia tokioje vietoje, kurioje  vandens gylis mažiausiam žaidėjui būtų iki juosmens. Vandenyje ant dugno neturi būti aštrių akmenukų, stiklo šukių.

Siūlome Jūsų mažiesiems tokius žaidimus:

1. „Karutis“– paprastas ir nesudėtingas žaidimas. Vandens gylis turi būti iki kulkšnių ar blauzdų. Tėveliai laiko vaikučius pakėlę už kojyčių, vaikučiai rankomis pilvu žemyn  rėplioja į vandenį.

2. „Narai“– šis žaidimas tiems, kurie galvoja, kad žmogus vandenyje skęsta kaip akmuo. Įbrendama  ligi juosmens, giliai įkvepiama. Sulenktas kairys kelias apkabinamas kaire ranka. Paskui susirietus į kamuoliuką atsigulama ant vandens ir dešine ranka apkabinamas dešinys kelias. Iš vandens kyšo tik „katės nugara“!

3. „Vanagas”– žaidžiama apibrėžtoje teritorijoje . „Vanagas“ gaudo. Jis neturi teisės liesti tų vaikų, kurie paneria po vandeniu arba vieną koją iškelia virš vandens. Vanago paliestas vaikas pasidaro „vanagu“ ir pats gaudo kitus vaikus.

4. „Katinas“– žaidėjai sustoja dideliu ratu, vienas nuo kito per 2- 3 metrus ir mėto kamuolį vienas kitam. O jį stengiasi pagriebti rato viduryje esantis „katinas“. Jei žaidėjo mestas kamuolys nukrinta į rato vidurį, jį pagauna „katinas“, o žaidėjas tampa „katinu“.

5. „Nardytojai“– vandens gylis iki juosmens. Žaidėjai vaikščioja po visą žaidimo teritoriją netoli vienas nuo kito. Į vandenį metami gerai matomi skęstantys daiktai. Žaidėjai neria ir stengiasi įmestus daiktus kuo greičiau iškelti į paviršių. Laimi radęs daugiausia daiktų.

Du trečdalius žmogaus organizmo sudaro vanduo, todėl be jo mes negalime išgyventi ilgiau kaip 72 valandas. Išties vandens reikia kiekvienai mūsų kūno daliai, organui, audiniui ir ląstelei.

Plačiau:

10 požymių, kad Jūsų kūnui trūksta vandens

Šie žaidimai moko vaikus nebijoti vandens, panerti po vandeniu. Tačiau plaukti, jei leidžia sąlygos, tegu vaikus moko specialistai – treneriai, fizinio lavinimo mokytojai. Plaukimas – sveikatai itin naudinga sporto šaka.  Plaukiant visokeriopai lavinamas kūnas, nes, be kojų, dirba dar liemens bei rankų raumenys. Vanduo grūdina odą, stimuliuoja kraujotaką. Dėl vandens keliamosios galios sumažėja kūno svoris, užtat plaukikas sunaudoja mažiau jėgos.  Plaukiant paprastai kvėpuojama ritmingai (kvėpavimo požiūriu tai idealu), plaukikas kvėpavimą reguliuoja pagal pavargimą. Tačiau jei akys jautrios ir linkusios į uždegimą – šios sporto šakos teks atsisakyti. Ypač atsargūs turi būti sergantys ausų ligomis, nes išvengti vandens patekimo į ausis yra sunku.

Tėveliai turi stebėti, ar vaikas nepasimeta vandenyje. Kaip jis elgiasi, jei netyčia gurkšteli vandens, kai kas nors aptaško, kai neplanuotai nepasiekia kojomis dugno. Gal vaikas puola į paniką, ar prunkšdamas plaukia link kranto. Vaikus reikia pratinti apskaičiuoti savo jėgas ir įvertinti sugebėjimus.

Labai smagu šeimoms su vaikučiais poilsiauti prie upės ar ežero pakrantės. Tiesa, ten tyko ir nemaža pavojų, todėl prie vandens tėveliai turi būti budrūs. Visų pirma, būtina žiūrėti, kad mažyliai neperkaistų saulėje.  Tepkite jų kūnelį apsauginiais kremais, vilkite kūną uždengiančiais lengvais  rūbais, nepamirškite kepurėlės su snapeliu ar skrybėlaitės.  Duokite gerti daug vandens.

Prieš vedant vaiką maudytis, švelniai  vandeniu apšlakstykite įkaitusį kūną. Kol vaikas maudosi- nenuleiskite nuo jo akių.

Džiaugsmingos vasaros! Šiltų saulės spindulių ir vandens malonių!

 

+9
+9 -0
  • Vanduo
  • Vaiko dirglumas
  • Baseinai
  • Vaiko auklėjimas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *