Kelionė su kūdikiu: misija įmanoma

Rugsėjo 26, 2019 | Rūtelė Foktienė
+3
Kelionė su kūdikiu: misija įmanoma

Vienos šeimos su visai mažais vaikais užsidaro namuose ir niekur nekeliauja, kitos, priešingai, kas savaitgalį mėgaujasi kelionėmis ir neatsisako taip mėgstamo aktyvaus gyvenimo būdo. Svarbiausia žinoti, kas geriausia pačiai šeimai – jei jos nariai labai gerai jaučiasi namuose ir nesinori keliauti į kitus, kartais nesaugiai atrodančius kraštus, tuomet tikrai nebūtina verstis per galvą ir ieškoti progų išvykti vien dėl to, kad taip daug kas daro. Jei keturios namų sienos pasidaro sunkios ir mintys sukasi tik apie šiltą jūrą, šviežias jūros gėrybes ar naminius ledus, tuomet bijoti nereikia, mat su mažyliais kelionė irgi gali būti ir maloni, ir sėkminga. Svarbiausia – viską apgalvoti ir tinkamai pasiruošti, o pačioje kelionėje nepasimesti ir žinoti, kaip reikėtų elgtis vienoje ar kitoje situacijoje. 


Pirmasis kūdikio gyvenimo mėnuo – pats trapiausias

Dauguma specialistų rekomenduoja niekur nekeliauti bent jau pirmosiomis mažylio gyvenimo savaitėmis. Po stipriai pasikeitusių gyvenimo sąlygų kūdikiui reikia jaustis saugiai, sėkmingai adaptuotis prie dar nepažįstamo pasaulio. Išsiruošti į keliones su naujagimiu galima, tačiau jei to daryti nebūtina, verta kurį laiką palūkėti ir leisti mažyliui apsiprasti su nauja aplinka. Saugumas ir komfortas būtini, tad jei kelionė neišvengiama, prieš keliaujant būtina pasidomėti visomis saugumo priemonėmis ir vežėjo taisyklėmis. Reikėtų apie kelionės planus informuoti ir vaikelio gydytoją bei visiškai įsitikinti, kad keliauti galima. 

 

Labai svarbus tinkamai parinktas kelionės laikas ir trukmė

Jei tik įmanoma, kelionės laiką reikėtų rinktis pagal kūdikio poreikius – sėkmingiausios jos tuomet, kai mažylis miega. Žinoma, skrydžio laiką nėra taip lengva pasirinkti, tačiau jei per parą vyksta bent keli skrydžiai, tuomet verta rinktis tą, kuris artimesnis kūdikio pogulio metui. Tokiu atveju kelionė praeis lengviau ir pačiam mažyliui, ir jo tėvams. Kai kurie tėveliai džiaugiasi, kad jų mažylis net nepastebėjo, kaip per porą valandų atsidūrė kitoje šalyje.

Kelionės laiką ir trukmę automobiliu pasirinkti kur kas lengviau. Jei reikia, galima vis sustoti, pamaitinti kūdikį ir keliauti toliau. Patariama bent jau iš pradžių nesirinkti itin ilgų skrydžių arba daryti tai tik sužinojus, kaip mažyliui sekasi keliauti lėktuvu. 

"Jei tik įmanoma, kelionės laiką reikėtų rinktis pagal kūdikio poreikius – sėkmingiausios jos tuomet, kai mažylis miega."

Protingai sukrautas lagaminas didina sėkmingos kelionės tikimybę

Tikrai verta susidaryti visų kelionėje galinčių prireikti daiktų sąrašą. Reikėtų nepamiršti patogių sauskelnių, drėgnų ir sausų servetėlių, patogių drabužėlių, vystymo kilimėlio, sveikatos reikmenų (tai galėtų būti keletas vaistinių preparatų nuo karščiavimo ir skausmo, nosies siurbtukas, jūros vanduo - dėl šių ir kitų priemonių poreikio kelionėje rekomenduojama pasitarti su vaikelį gydančiu gydytoju).

Verta apmąstyti, kaip kūdikis maitinamas ir ką jis valgo – galbūt reikėtų pasiimti žindymui skirtą skraistę ar kelis buteliukus, maisto termosą ar šaltkrepšį. Jei mažylis jau užkandžiauja, rekomenduojama pasiimti keletą jo mėgstamų užkandžių, kurie kelionėje nesugestų, pavyzdžiui, trapučių ar ekologiškų spaudžiamų tyrelių. 

 

Sluoksniuota apranga padės prisitaikyti prie kintančios temperatūros

Prieš išvyką verta pasidomėti prognozuojama oro temperatūra ir jos pokyčiais. Tai itin svarbu keliaujant lėktuvu – oro uoste vyrauja viena temperatūra, įlaipinimo metu – kita temperatūra, o pačiame lėktuve gali būti palaikomas dar kitoks klimatas. Aprengus mažylį vien šiltu kombinezonu galima turėti nemažai problemų, nes jam gali būti per karšta, be to, sudėtingiau pakeisti sauskelnes. Verta apmąstyti, kaip patogiau aprengti kūdikį, kaip sluoksniuoti aprangą. Naudinga su savimi visur turėti apklotą.

Keliaujant lėktuvu patariama turėti atsarginį drabužių komplektėlį (tai savo kelionių su kūdikiais taisyklėse skelbia dauguma oro linijų bendrovių). Ne išimtis ir kelionės kitomis transporto priemonėmis, mat automobilio kėdutėje vaikas gali labai greitai suprakaituoti ir jaustis nepatogiai su per šiltais drabužėliais.

Jei mama maitina kūdikį krūtimi, taip pat turi pagalvoti apie patogumą tai padaryti bet kur, vos tik to prireiks. 

 

Kitos gudrybės ir galbūt praversiantys daiktai

Jei kūdikis naudoja čiulptuką, šis daiktas kylant ir leidžiantis lėktuvu arba važiuojant automobiliu gali labai praversti. Kai kurios mamos šiuo laikotarpiu kūdikius maitina – jiems tampa lengviau iškęsti nemalonius su slėgio kitimu susijusius pojūčius.

Nauji, nematyti žaisliukai arba kūdikio mylimiausi daiktai taip pat gali praversti. Kai kuriais atvejais „išgelbėti“ gali netgi raktų ryšulėlis ar blizgus lūpų balzamas. Galbūt mažylis turi kramtuką, kurį mėgsta dažnai graužti.

Šiomis dienomis ypatingai vertinamos ergonomiškos nešioklės – jos patogios, padeda džiaugtis laisvomis rankomis ir ypač praverčia tuomet, kai šeima gausi. Reikėtų pasvarstyti ir apie kompaktišką vežimėlį ar automobilio kėdutę – jų poreikis ir nauda priklauso nuo kelionės pobūdžio ir tikslų.

Apskritai, pirmoji jau įvykusi kelionė su kūdikiu ar labai mažu vaiku geriausiai leidžia suprasti, kas iš minėtųjų daiktų labai pravertė, o ko visiškai neprireikė. Kiekviena šeima yra individuali ir tik ji geriausiai žino, kaip užtikrinti visos šeimos narių komfortą. 

 

 

Autorius: farmacininkė Rūtelė Foktienė. 

Kokios pavojingiausios ligos gali užklupti kelionių metu?

Apie atostogas svajojame ištisus mėnesius. Turiningam laisvalaikio praleidimui būtina gera sveikata. Todėl prieš išvykdami į tolimąsias šalis Indiją, Tailandą, Turkiją, Turkiją, Tunisą, Egiptą, pasidomėkite apie sveikatai gręsiančius pavojus. Smagų laisvalaikio leidimą aptemdo net menki virškinimo sutrikimai, o ką bekalbėti apie užkrečiamų ligų sukeltus rimtus kepenų, žarnyno ar inkstų pažeidimus.

Plačiau:

Kokios pavojingiausios ligos gali užklupti kelionių metu?

+3
  • Kūdikis
  • Vaiko miegas
  • Vaiko auklėjimas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę
Keturi rankų gamybos žaislai kūdikiams ir mažiems vaikams
Keturi rankų gamybos žaislai kūdikiams ir mažiems vaikams Namuose visa galybė žaislų, tačiau Jūsų pusės metų mažylis labiausiai džiaugiasi samčiu? Į kelionę vietoje mielo meškučio pasiimate mėgstamiausią dryžuotą kojinę? Fotografė Jūsų prašo atsivežti į fotosesiją mylimiausią vaiko žaislą, po jūs paimate vandens buteliuką, nes tik jis taip pakelia kūdikiui nuotaiką?... +2 / 0 +2
15 klastingų namų pavojų, kurie gresia Jūsų vaikui
15 klastingų namų pavojų, kurie gresia Jūsų vaikui Į jūsų gyvenimą ateina vaikas, ir staiga viskas pasikeičia... Tiesą sakant, jau devyni mėnesiai jūs jo laukėte, bet nuo šios dienos naujagimis viską apverčia aukštyn kojomis: sutrikdo jūsų dienas ir naktis, sudrumsčia ramų gyvenimą dviese ir pateikia begalę klausimų. Žindymas, maudymas, viduriukai jums tampa bendravimo su... +19 / -2 +17
Neišnešioto kūdikio raida. Į ką svarbu atkreipti dėmesį?
Neišnešioto kūdikio raida. Į ką svarbu atkreipti dėmesį? Šiuolaikinė medicina padeda išgyventi net patiems mažiausiems naujagimiams. Gineso rekordų knygoje užregistruotas mažiausias išgyvenęs naujagimis svėrė vos 280 g. Neišnešiotas naujagimis apibūdinamas kaip kūdikis, gimęs 28–37 nėštumo savaitę (optimalus gimdymo laikotarpis – 40 nėštumo savaitė)... +11 / 0 +11
Kaip vaikus pripratinti prie maudynių?+ 5 žaidimai.
Kaip vaikus pripratinti prie maudynių?+ 5 žaidimai. Nuo pirmų saulėtų vasaros dienų į upių, ežerų pakrantes pasipila žmonės. Vandenis raižo baidarės, kanojos, valtys, ežero krantui viliojančiai moja sniego baltumo burės. Pakrantėje kirba linksmas saulės vonių ir vandens mėgėjų būrys. Vanduo, saulė, oras šventėmis paverčia žmonių šiokiadienius, atgaivina nuo darbų,... +9 / 0 +9
Kai gimsta neišnešiotukas
Kai gimsta neišnešiotukas Mažas kūnelis, plonos kojytės ir rankytės, raudona, beveik perščviečiama, oda, svoris 450 gramų, ūgis 30 centimetrų. Sunku įsivaizduoti, kad kalbame apie gyvą žmogutį. Būtent taip atrodo naujagimis gimęs 22 nėštumo savaitę. Pasaulyje mažiausas išgyvenęs neišnešiotukas gimė 21 savaitės ir 6 dienų amžiaus, o mažiausio... +8 / 0 +8
Kūdikio žindymas. Kokia nauda ir rekomenduotina trukmė?
Kūdikio žindymas. Kokia nauda ir rekomenduotina trukmė? Žindymas krūtimi – geriausias natūralus naujagimių ir kūdikių maitinimo būdas, nes kiekvienos motinos pieno sudėtis yra unikali, atitinkanti vaiko poreikius. Beje, pats žindymo procesas yra natūrali įsčiose prasidėjusio glaudaus motinos ir vaiko ryšio tąsa. Šiame straipsnyje plačiau papasakosime apie natūralaus maitinimo... +6 / 0 +6
Gimdymo skausmas ir jo malšinimo būdai
Gimdymo skausmas ir jo malšinimo būdai Jau nuo seniausių laikų žmonija suprato, kad gimdymo skausmas yra vienas stipriausių moters patiriamų skausmų ir įvairiausiais būdais stengėsi jį numalšinti. Pirmykščiai žmonės, manydami, kad ligas ir kančias sukelia piktosios dvasios, šias negandas bandydavo nuvyti ritualais, apeigomis ir magija. Tuo tarpu viduramžiais gimdymo... +8 / -2 +6
Priešlaikinis gimdymas – jo priežastys ir pavojai
Priešlaikinis gimdymas – jo priežastys ir pavojai Tai dažniausia naujagimių mirtingumo ir sergamumo priežastis (siekia net 75 – 80%) gimdymo ir ankstyvuoju pogimdyviniu laikotarpiu. Priešlaikinis gimdymas – tai gimdymas, vykstantis nuo 22 nėštumo savaitės iki 37 savaitės pabaigos, kai naujagimio svoris būna 500 g ir daugiau. Priešlaikinis gimdymas pasitaiko sąlyginai dažnai –... +4 / -1 +3
Svarbiausi dantukų dygimo požymiai
Svarbiausi dantukų dygimo požymiai Jaunieji tėveliai labai nerimauja dėl pirmųjų dantukų dygimo.Tai iš tikrųjų itin svarbus kūdikio ir vaiko vystymosi etapas, lemiantis teisingą pieninį ir nuolatinį žandikaulio sąkandį, jo kokybę bei kūdikio pasiruošimą sėkmingam maisto kramtymui. +1 / 0 +1