Strijos nėštumo metu ir ne tik. Kaip kovoti?

Rugsėjo 30, 2014 | Žavinta Kiliūtė
+6
+6 -0
1

Moters organizme įvairiais gyvenimo etapais vyksta hormoniniai pokyčiai. Strijų nėštumo metu ir po gimdymo atsiranda būtent dėl hormonų pokyčių. Oda gali prarasti elastingumą, viršutiniai odos sluoksniai išplonėja, o vaisiui augant ir didėjant krūviui, atsiranda plyšimų, kuriuos vėliau užpildo jungiamasis audinys. Kadangi jungiamajame audinyje nėra pigmento, strijų nepaslėpsite net ir įdegusios, priešingai ‒ jos tik dar labiau išryškės. Taigi, ką daryti? 

Klaidinga manyti, kad strijos atsiranda tik tuomet, kai moteris laukiasi vaikelio. Merginai pradėjus bręsti, jų gali pasirodyti ir paauglystėje. Taip pat strijos gali būti padidėjusios kūno masės pasekmė. Sergant endokrininėmis ligomis (cukriniu diabetu, struma ir kt.), ilgą laiką vartojant hormonus ar steroidus, strijų sunku išvengti, o kartais jų atsiradimą lemia genai. 

Kaip panaikinti strijas? 

Stebuklingi kremai, serumai ir liaudies išmintis strijų nepanaikins. Tai tik plačiai paplitęs mitas, todėl neapsigaukite ir netapkite patrauklių reklamų aukomis. Strijos nėštumo metu, priaugus svorio, persistengus sporto salėje gali būti visiškai panaikintos tik chirurgo skalpeliu. Tačiau tai nereiškia, kad esate visiškai bejėgė kovoje su strijomis. 

Masažas. Profilaktiškai daromas masažas ne tik puikiai atpalaiduoja, stangrina odą, bet ir padeda išvengti ar bent jau sumažinti strijas, celiulitą. Specialistai rekomenduoja išbandyti vakuuminio masažo kursą, kurį paprastai sudaro iki 10 masažo procedūrų. Kodėl šis masažas toks veiksmingas? Visų pirma, jo metu suaktyvinama kraujotaka, pagerėja audinių mityba, todėl oda tampa gerokai elastingesnė, o kūną išvagojusios strijos tampa mažiau pastebimos. 

Tiesa, šis masažas nėra rekomenduojamas nėščiosioms ir tokį masažą turėtų daryti profesionalai, nes namuose atliktas vakuuminis masažas, su grožio reikmenų parduotuvėje įsigytomis vakuuminėmis stiklinėmis ar žvakėmis, gali tik pabloginti situaciją. Strijų ne tik nesumažės, bet ir kūnas liks nusėtas mėlynėmis. 

Masažo rūšys ir jų nauda

„Giluminio masažo tikslas – išjudinti giliai po oda esančius raumenis, sausgysles ir kitas struktūras. Giluminis masažas retai kada būna malonus, po jo neretai jaučiamas diskomfortas ar net skausmas.“

Plačiau apie masažo rūšis skaitykite čia:
Masažo rūšys ir jų nauda »

Mezoterapija. Vis dėlto jei masažai, įvairūs kūno įvyniojimai ar odos šveitimas neatneša pageidaujamų rezultatų, galima griebtis ir radikalesnių priemonių strijoms naikinti. Viena jų – mezoterapija. Šios procedūros metu į pažeistas vietas suleidžiama specialaus preparato, kuris stimuliuoja kraujotaką, greitina medžiagų apykaitą ir sutvirtina struktūrinius odos baltymus. Taigi, po šių injekcijų akivaizdžiai pagerėja odos būklė, o strijos ‒ išlyginamos. 

Abdominoplastika. Tiesa, jei strijų turite jau ne vienus metus, įprastos procedūros gali būti visiškai neveiksmingos. Todėl be chirurgo įsikišimo strijų nepanaikinsite. Šiandien plastinė chirurgija labai pažengusi, todėl vietoj įprasto pilvo patempimo galite išbandyti abdominoplastiką. Šios procedūros metu visiškai pašalinama randuota ar po nėštumo likusi nukarusi oda. Vis dėlto, jei pasiryšite šiai procedūrai, turite žinoti keletą dalykų: abdominoplastika yra invazinė procedūra, todėl sveikimo laikotarpis užsitęs pakankamai ilgai ir ji nėra pigi – kaina gali siekti kelis tūkstančius litų. 

Ir pabaigai ‒ strijų profilaktikos abėcėlė 

„... valgykite daržoves ir baltymus, iš jų sintezuojamas kolagenas ir elastinas, kuris neleidžia odai suglebti.“ Norėdamos išvengti arba sumažinti strijų kiekį, turite puoselėti viso kūno odą. Neleiskite jai išdžiūti ir parasti elastingumo. Taip pat svarbu susireguliuoti kasdienės mitybos racioną. Atsisakykite, o jei esate smaližė, tai bent sumažinkite saldumynų, cukraus ir miltinių produktų kiekį. Kasdien valgykite daržoves ir baltymus, iš jų sintezuojamas kolagenas ir elastinas, kuris neleidžia odai suglebti.

Sakoma, kad sportas – sveikata, tačiau nepersistenkite, jei dar tik pradedate sportuoti. Krūvį didinkite palaipsniui, kad stangrėjant raumenims, oda spėtų prisitaikyti. 

Strijų atsiradimui užkirsti kelią gali taisyklinga odos priežiūra, įvyniojimai į jūros dumblius. Šių įvyniojimų metu intensyviai drėkinama oda, todėl strijos susitraukia, o ir organizmas aprūpinamas reikalingais mineralais. 

Be to, nėštumo metu patartina sekti didėjantį kūno svorį, paprastai priaugama iki 10–12 kg, visa kita ‒ bereikalingi kilogramai, kurie atsiranda dėl nekontroliuojamų maisto kiekių. Pilvukui pradėjus augti, galite nešioti specialias kelnaites, kurios ne tik neleidžia tampytis odai, bet ir neužspaudžia vaisiaus, nesukelia diskomforto pojūčio. Jei laukiatės, kraujotaką galite suaktyvinti masažuodamos krūtis šiurkščiu rankšluosčiu. 

Sėkmės ir kantrybės puoselėjant odos grožį!

+6
+6 -0
1
  • Masažas
  • Masažo nauda
  • Masažo salonai
  • Strijos
  • Anticeliulitinis masažas

Susiję straipsniai

  • as budama 16 metu lankiau krepsini, zaidziau uz miesto komanda, na tikrai daug kruvio buvo.
    ir deja atsiraso strijos ant uzpakalio…
    Va kaip tik visur ieskojau kaip jas panaikinti
    ir is sito straipsnio supratau kad nepanaikinsiu… vienintele viltis tepalai nuorandu matyt

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *