Lieknėti su „Kilo.lt“. Juditos dienoraštis. I savaitė

Balandžio 24, 2014 | Judita Malininaitė
+33
3
Lieknėti su „Kilo.lt“. Juditos dienoraštis. I savaitė

Esu šio eksperimento dalyvė ‒ Judita. Vieną mėnesį bandysiu „Kilo.lt“ sistemą. Šis projektas įdomus tuo, kad viskas vyksta internetu. Nėra jokio „gyvo“ bendravimo su treneriais ir dietologais, tačiau jie rūpinasi klientu su juo susirašinėdami. Svarbiausia, laikytis sudaryto mitybos ir sporto plano, savo rezultatus vesti į sistemą ir gražinti kūno linijas realybėje. Skamba puikiai, kai pavasaris jau įpusėjęs ir kai daugelis ima rūpintis savo kūno linijomis. 

Vis dėlto smalsu, ar ši sistema iš tiesų veikia? Galėsime tai stebėti kartu. Keturias savaites maitinsiuosi ir sportuosiu pagal „Kilo.lt“ sudarytą planą, o kiekvienos savaitės pabaigoje aprašysiu, kaip man sekėsi. 

Judita, kurios ūgis 172 cm, prasidėjus tyrimui sveria 74 kg.

Tikslas. Dalyvauju šiame projekte iš smalsumo. Ar gali dirbanti studentė, sporto klubui nerandanti laiko, o „kedukus“ išsitraukianti tik atšilus orams, rasti laiko sportuoti namuose ir valgyti pagal nustatytas valandas? Ar kompiuteryje „sėdintis“ treneris iš tikrųjų gali motyvuoti ir priversti padaryti 30 atsilenkimų? Į šiuos klausimus, matyt, atsakysiu tik po mėnesio. 

Sistema. Galima tik pasidžiaugti, kad tinklalapis yra paprastas ir visiems suprantamas. Labai patogu ir lengva naudotis. Aiškios visos skiltys: pagrindinis meniu, forumas, internetinė parduotuvė ir pagalbos skyrelis, kuriame galima rasti atsakymus į iškilusius klausimus.
 

Vienos dienos sporto planas

Sportas. Tikslingai pasirinkau sportą namuose, nes specialiai norėjau pažiūrėti, kokie pratimai man bus pasiūlyti. Sporto programą visoms savaitės dienoms susidėlioju pati. Galėjau rinktis tarp sporto ir aktyvios veiklos. 

Labai patinka trenerio parinkti pratimai! Aišku, nesu tikra, ar atlieku juos taisyklingai, bet vaizdo įrašą, kuriame pratimus atlieka pats treneris peržiūriu porą kartų. Stengiuosi viską atlikti sąžiningai ir nesimuliuoti. Sportuoti ‒ nesunku. Manau, kad kitą savaitę rašysiu treneriui, kad sudarytų sunkesnę programą. 

Dieta. Užsiregistravusi gavau žinutę, kad mitybos planas man bus sudarytas per 24 valandas, tačiau jis mano profilyje atsirado tik antros dienos vakare. Nors tas dvi dienas tik sportavau ir valgiau įprastinį maistą, didelio skirtumo vėliau nepajutau. Gal tik, kad valgyti reikia daugiau ir dažniau.

Mitybos planas toks: trys pagrindiniai valgymai ir dveji užkandžiai. Valgoma turi būti kas dvi tris valandas. Man visiška naujiena buvo tai, kad dietologė patarė pusryčiauti praėjus ne daugiau kaip pusvalandžiui po pabudimo, nes tuomet organizmas geriausiai pasisavina naudingas medžiagas. Vakarienę valgyti patariama likus dviem trims valandoms iki miego. Iš pradžių porcijos buvo per didelės, tačiau, kai pradėjau labiau sportuoti ir anksčiau eiti miegoti, organizmas priprato. 

Rekomenduojamas vandens kiekis

Maistas. Anketoje nurodžiau produktus (mėsa), kurių nenoriu, kad būtų mano mitybos plane. Tačiau džiaugiuosi, kad jis vis tiek nėra monotoniškas: sriubos, sumuštinukai, vaisiai, košės, salotos. Prie kiekvieno patiekalo yra parašyta jo energetinė vertė, pagaminimo laikas, kiekis ir receptas. 

Mano vienos dienos mitybos planas: 

 • pusryčiams ‒ keturi ryžių trapučiai su lašiša,
 • pietums ‒ spageti su pesto padažu,
 • pavakariams ‒ gūžinės salotos (dar vadinamos „aisbergo salotomis“) su pomidoru,
 • vakarienei ‒ virtos pupos. 

Po pusryčių praėjus trims valandoms suvalgiau du bananus. Kiekvieną dieną turiu išgerti daugiau nei du litrus vandens. Patiekalai kartojasi ir jaučiu, kad greitu metu gali nusibosti, todėl jau kitą savaitę rašysiu dietologei, kad ką nors pakeistų arba pridėsiu savo norimą patiekalą. 

Sistemoje yra netgi nurodytas pirkinių sąrašas kiekvienai dienai, tad nuėjusi į parduotuvę iškart galiu apsipirkti visai savaitei. Todėl, nors ir parduotuvėje obuoliams taikoma nuolaida, bet perku šešis vienetus, o ne kilogramą. 

Kontrolė. Turbūt didžiausias minusas tas, kad kiekvieną dieną turiu prisijungti prie sistemos ir atsakyti į kelis klausimus apie praėjusią dieną. Kelis kartus buvau pamiršusi, tad gavau SMS žinutę į telefoną, kad prisijungčiau ir įvertinčiau vakarykštės dienos miegą, aktyvumą, mitybą ir savijautą. Ši kontrolė šiek tiek vargina... 

Judita, išbandanti sistemą „Kilo.lt“Motyvacija. Įvertinus praėjusią dieną, atnaujinant savo asmeninius duomenis ar tiesiog būnant aktyviu „Kilo.lt“ lankytoju galima gauti taškų, kurie savaitės pabaigoje gali virsti dovana. Daugiausiai taškų surinkęs narys gauna nemokamą trijų dienų narystės pratęsimą. Per mėnesį savo laikotarpį galima prasitęsti dviem savaitėmis. Jei asmeniniai rezultatai eina blogyn, taškus galiu ir prarasti. 

Skamba lyg ir neblogai, bet... Nežinau, ar čia man taip vienai nutiko ar ir kitiems nariams, bet pamačius, kad per savaitę surinkau 60 taškų, o daugiausiai surinkęs žmogus turi beveik du tūkstančius taškų, motyvacija nedidėja. Kažkas netvarkoj. 

Rezultatai. Praėjus savaitei negaliu girtis dideliais pasiekimais, nes mitybos plano laikausi dar tik penkias dienas, o sportuoju šešias. Aišku, penktos dienos vakarą ir kojas iškėliau aukščiau, ir pratimus pilvo presui atlikau lengviau. 

Sunkiausias dalykas yra valgymas tam tikru laiku, nes visąlaik žvilgčioju į laikrodį. Anksčiau jokio mitybos plano neturėjau. Pirmosios savaitės rezultatas – geresnė savijauta, didesnis pasitikėjimas savimi ir vienas prarastas kilogramas. 

Per savaitę pasiektas rezultatas ‒ atsikratytas 1 kg (dabartinis Juditos svoris ‒ 73 kg). 

Sekite mėnesį truksiantį eksperimentą. Antroji Juditos dienoraščio dalis – jau kitą savaitę. Sėkmės ir kantrybės, atsisakant ne tik keksiukų su šokoladu, bet ir sportuojant!

© Nuotraukos iš asmeninio archyvo ir Vidmanto Samuolio

Taip pat skaitykite:
Lieknėti su „Kilo.lt“. Juditos dienoraštis. II savaitė »
Lieknėti su „Kilo.lt“. Juditos dienoraštis. III savaitė »
Lieknėti su „Kilo.lt“. Juditos dienoraštis. IV savaitė »

+33
3
 • Nutukimas
 • Antsvoris
 • Bulimija
 • Anoreksija
 • Sveika mityba
 • Dieta
 • Sporto nauda
 • Dietologai

Susiję straipsniai

 • Keistas poziuris / 2014-04-30 09:25:26

  Pirma gi savaite! Palaukim gal kai menuo praeis, o tuomet gal teiskim, m?

 • S / 2014-04-29 17:44:06

  :d TIK VINAS KILOGRAMAS NUMESTAS NU IR KAM MAKETI TADA 100LT TAI SUSIKTAI NARYSTEI KILO

 • dy / 2014-04-24 23:28:12

  Šaunuolė Judita !

Siųsk savo nuomonę
7 gudrybės sveikesnės mitybos link
7 gudrybės sveikesnės mitybos link Ne paslaptis, kad gerai savijautai labai svarbi sveika mityba. Daugeliui sudėtingos ir alinančios dietos tiesiog nepriimtinos. Tikrai nelengva visą savaitę valgyti vien grikius arba gerti vien daržovių sultis. Beje, reikėtų atsiminti, kad mitybos kraštutinumai netgi pavojingi sveikatai. Kartais užtenka tik šiek tiek pakoreguoti savo... +9 / 0 +9
10 produktų, kenkiančių lieknam liemeniui
10 produktų, kenkiančių lieknam liemeniui Lieknas liemuo laikytas moteriškumo simboliu dar viduramžiuose, kai moterys korsetus susiverždavo taip stipriai, kad net sutrikdydavo kraujo apytaką. Šių dienų moterys dėl vapsvos liemens pasiryžusios sporto salėse išlieti daug prakaito, tačiau net ir sunkiausios treniruotės ne visada padeda pasiekti geidžiamų rezultatų. Sporto... +67 / -20 +47
Lieknėti su „Kilo.lt“. Juditos dienoraštis. III savaitė
Lieknėti su „Kilo.lt“. Juditos dienoraštis. III savaitė „Jau tris savaites kasdien valgau penkis, o sportuoju du kartus per dieną. Atsiranda rutina, kuri dabar jau džiugina, nes tiksliai žinau, ką valgysiu poryt trečią valandą. Vis dėlto kiekvieną dieną iškyla abejonių, kurias veja šalin tik puiki savijauta ir gražėjantis vaizdas veidrodyje. Trečiąją savaitę nepakitusią... +32 / 0 +32
Paleo dieta – pirmykščių žmonių pėdomis
Paleo dieta – pirmykščių žmonių pėdomis Dietos pavadinimas (gr. palaios – senovinis) išduoda tai, kad Paleo dietos esmė ‒ pirmykščių žmonių mitybos įpročių laikymasis. Dažnai ši dieta pavadinama gyvenimo būdu, nes ėmus jos laikytis senuosius mitybos įpročius reikia keisti visam laikui. Tiesa, galima apsigauti ir pamanyti, kad teks maitintis vien šaknelėmis... +35 / -8 +27
Laimos Vaikulės 9 dienų dieta – greitas efektas
Laimos Vaikulės 9 dienų dieta – greitas efektas Garsi latvių dainininkė Laima Vaikulė garsėja ne tik dainomis, bet ir pavydėtina figūra. O šią išlaikyti padeda jau kultine tapusi, jos vardu pavadinta dieta. Teigiama, kad laikantis Laimos Vaikulės 9 dienų dietos per 9 dienas galima atsikratyti net iki 9 kilogramų svorio. Todėl tai puikus pasirinkimas, kai greitai (tarkim, prieš... +32 / -7 +25
FIT FOOD atsiliepimai – išbandėme trijų dienų sulčių programą!
FIT FOOD atsiliepimai – išbandėme trijų dienų sulčių programą! „Sulčių dietomis domėjausi jau seniai, skaičiau žmonių komentarus, sekiau FIT FOOD „Facebooką“ ir „Instragramo“ paskyrą. Esu bandžiusi tris dienas maitintis vien tirštaisiais kokteiliais (angl. „Smoothies“), bet FIT FOOD siūlo gerti skystas sultis tris ar net penkias dienas. Šios dietos tikslas – išsivalyti... 3 +34 / -12 +22
Iškrovos diena ‒ didesnė nauda ar žala?
Iškrovos diena ‒ didesnė nauda ar žala? Mokslinių tyrimų duomenimis šeriant kirmėles, peles ir bengališkąsias makakas, kitaip rezus beždžiones, 30‒40 % mažiau kalorijų turinčiu pašaru gerokai prailginama šių gyvūnų gyvenimo trukmė. O iškrovos dienų įvedimas į pelių mitybos režimą gerina jų sveikatą ir ilgina gyvenimą. Nors daug išsamių tyrimų apie... 2 +21 / -4 +17
Pasninkas: ar laikysimės jo Advento metu?
Pasninkas: ar laikysimės jo Advento metu? Advento metas – tai šventas laikas, kuomet iki pat Kalėdų patariama nesilinksminti bei skirti laiko pasninkui.. Klaidinga manyti, jog pasninkas – tai dienai, kuomet reikia nieko nevalgyti ir tik gerti vandenį. Ne, taip savęs kankinti tikrai nereikėtų: pasninko metu reikėtų atsisakyti tik tam tikro maisto, sumažinti suvalgomo maisto... +15 / 0 +15
Mityba pagal kraujo grupę – gerai savijautai ir dailioms kūno linijoms
Mityba pagal kraujo grupę – gerai savijautai ir dailioms kūno linijoms Kodėl pavalgius jaučiame sunkumo jausmą, kodėl vieni maisto produktai lengviau suvirškinami nei kiti? Kodėl tunkame ar sergame įvairiomis skrandžio ligomis? Atsakymų daug, vieni mano, kad tai dėl genetikos, kiti – dėl nesveiko gyvenimo būdo. Todėl norėdami išlaikyti gerą fizinę formą ir savijautą dažnai pradedame... 4 +26 / -12 +14
Veiksminga baltymų dieta – tik kantriesiems
Veiksminga baltymų dieta – tik kantriesiems Išgirdus frazę „baltymų dieta“ dažnam žmogui kyla asociacijų su sportininkų mityba. Ir ne veltui. Ši dieta pareikalaus iš jūsų tikro sportininko požiūrio: „Mano kūnas – mano tvirtovė.“ Šią tvirtovę turėsite kantriai ginti, nes klaidos, laikantis baltymų dietos, – neatleistinos. Baltymų dieta išties intensyvi ir... 3 +15 / -3 +12