10 taisyklių, kaip tinkamai prižiūrėti žiurkėnus

Gruodžio 6, 2014 | Dainora Žalpytė
+222
19
10 taisyklių, kaip tinkamai prižiūrėti žiurkėnus

Turbūt visi namie auginantieji žiurkėną galėtų patvirtinti, kad šie naminiai gyvūnėliai nereikalauja didelės priežiūros ir erdvės. Be to, suteikia daug gerų emocijų tiek vaikams, tiek suaugusiesiems. Vos kelis šimtus gramų sveriantys pūstažandžiai žvėreliai greitai pripranta prie naujų gyvenimo sąlygų ir nėra išrankūs maistui. Vis dėlto kiekvienam žiurkėną auginančiam šeimininkui privalu išmanyti pagrindines taisykles, kaip tinkamai prižiūrėti šiuos gyvūnėlius.

1. Prieš pirkdami žiurkėną atidžiai jį apžiūrėkite. Sveiką žiurkėną pažinsite iš švarių ausų, sveikų dantų ir blizgančių akių. Jei žiurkėno akys apsiblaususios, ant pilvelio yra pilkų dėmių ar gumbų, o dantys atrodo netvarkingi – tai ženklai, jog žiurkėnas turi sveikatos sutrikimų. 

2. Sužinokite žiurkėno amžių. Patariama pirkti ne vyresnį kaip keturių savaičių amžiaus žiurkėną. Rekomenduotina į gyvūnų parduotuvę eiti pirkti žiurkėno vakare: tuomet jie patys aktyviausi, tad greičiausiai pamatysite žiurkėno būdo savybes ir išsirinksite sau patį mieliausią. Atkreipkite dėmesį, ar vieta, kurioje buvo laikomas žiurkėnas, atitinka higienos normas: ar narvas erdvus, švarus, ar patelės auginamos atskirai nuo patinų. 

3. Atkreipkite dėmesį į narvelį – jis turi būti pritaikytas specialiai žiurkėnams. Žiurkėno narvas – tai jo namai, todėl sudarykite savo augintiniui kiek įmanoma patogesnes gyvenimo sąlygas. Pelių narveliai nėra tinkami žiurkėnams dėl per didelių tarpų sienelėse, pro kuriuos jūsų augintinis gali pabėgti. Jei perkate narvelį su specialiai žiurkėnams įtaisytais tuneliais, įsitikinkite, jog jie atitinka žiurkėno dydį, antraip jis negalės žaisti arba įstrigs.

Nykštukinius žiurkėnus patariama laikyti stikliniuose akvariumuose, tačiau jie turi būti pakankamai erdvūs. Žiurkėnas turi būti laikomas ne mažesniame kaip 80 x 50 cm dydžio narvelyje, pastatytame tylioje ir nuo kitų augintinių apsaugotoje vietoje. 

Sirijos žiurkėnai negali būti auginami su kitos rūšies žiurkėnais4. Aprūpinkite savo augintinį visomis reikalingomis priemonėmis. Žiurkėno narvelyje turi būti įrengta gertuvė vandeniui, namukas, druska graužimui ir mankštos ratas. Pirkdami šias priemones įsitikinkite, kad jos pritaikytos būtent jūsų žiurkėno rūšiai ir nesukels nepatogumų augintiniui. Narvelio dugnas turi būti padengtas 7 cm storio kraiko sluoksniu. Nepatariama narvelio dugno iškloti pušies ar kedro pakratais, nes jie gali sukelti augintiniui negalavimų. 

5. Neleiskite savo augintiniui aptingti – parinkite tinkamą mankštos ratą. Kartu su narveliu parduodami mankštos ratai dažniausiai yra per maži žiurkėnui arba nėra tinkamai pritaikyti jo nugarai. Jei auginate nykštukinį žiurkėną, pirkite ne mažesnį kaip 20 cm skersmens mankštos ratą, o jei turite Sirijos žiurkėną – rinkitės dar 10 cm didesnį. 

6. Neporuokite skirtingų rūšių žiurkėnų. Sirijos žiurkėnai turėtų būti laikomi atskirai nuo kitos rūšies žiurkėnų, antraip jie gali vienas kitą nuskriausti ir sužeisti. Kiniški žiurkėnai taip pat mėgsta vienatvę, tad jei apgyvendinsite su kitais augintiniais, tai gali sukelti jiems stresą ar net ligą. Nykštukiniai žiurkėnai gali gyventi ir po vieną, ir poromis. 

7. Leiskite žiurkėnui adaptuotis prie naujų gyvenimo sąlygų. Įsigiję žiurkėną, kuo greičiau jį pargabenkite namo. Transportavimui naudokite specialiai pritaikytą narvą, pasirūpinkite maisteliu ir vandeniu. Parvykę namo įleiskite žiurkėną į narvą, įsitikinkite, jog jam nieko netrūksta ir palikite jį vieną. Pirmosios valandos naujuose namuose žiurkėnui sukelia daugiausiai streso, todėl užtikrinkite jam komfortą. Kelias dienas patariama nelandžioti į žiurkėno narvelį, netrikdyti jo ir leisti apsiprasti. 

Skaityti kitą puslapį »
1 2
+222
19
 • Veterinarijos klinikos
 • Žiurkėnai

Susiję straipsniai

 • d / 2016-07-03 17:09:14

  mano ziurkenas mire

 • Vesta / 2016-06-11 15:23:07

  Sveiki turiu ziurkena Jam 1metai ir 4 menesiai
  Ir man atroda kad jis serga
  1.nepastovi letai vaiksto
  2.atrodo kad miega Bet nemiega
  3.kartais lyg ir nekvepuojia
  4.nieko nevalgo
  5.viena akis uzmerkta o kita labai issprogus

  Noriu nuvesti pas veterinara Bet jis nedirba gal galit patarti kaip galima ji gydyti arba kokia tai liga? ?

 • padėjo / 2016-04-10 13:50:12

  Man šitos taisyklės padėjo.

 • padėjo / 2016-04-10 13:50:06

  Man šitos taisyklės padėjo.

 • Atsakymas i saulyte saule / 2016-03-23 07:37:01

  Na mano ziurkene taip pat miegodavo prie ratuko, nes jei nebuvo patogu tenai... numanau kodel mazai geria, jei tiek dar nereikia isgerti... o del miegojimo tai nupirk medzio drozliu (nepirk kikoje to spalvoto uz 10€, geriau nusipirk "Iki" ar "maksimoje") ir dar i landyne idek spec. Vatos guoliams (jos pirkti yra "kikoje" kainuoja 0.99€)
  Manau bent siek tiek padejau

 • Saulyte saule : / 2016-03-21 12:17:47

  Na ir zinoma jei dar tik 1 men. tai gal delto?

 • Saulyte saule : / 2016-03-21 12:15:55

  Mano ziurkenas visiskai neina y savo sleptuve,miega prie ratelio,mazai geria vandens.
  Patarkite ka daryti?-Nes neesu turejusi ziurkeno.:(
  Manau,jog mano ziurkenas serga,bet kaip jis spejo apsirgti jei ji nusipirkau tik uzvakar? gal jis dar nepriprato prie aplinkos? :)

 • Atsakymas i KAMCIKA / 2016-03-04 15:59:10

  Na nieko cia blogo nematau...gal tavo drauge tiesiog siek tiek pavydi?? O kokius jus daiktus perkate?? Pvz: skanestus ar kokias landynes ar pan.

 • kamcika / 2015-12-13 19:12:30

  sveiki as turiu dziungarijos ziurkena 1metu mergaite. jos vardas Cika. ji labai miela juokinga ir faina. mano drauge turi sinsila. as kanors nuperku savo ziurkenui ir jai parodau ta dalyka. tada ji pasako kad as negerai darau ir as jaudinuosi. ar galyt papasakoti apie ja daugiau.buciau labai dekinga. Aciu (prašau atrasykit į klausima)

Siųsk savo nuomonę
1 2
Tingi judėti? Įsigyk šunį
Tingi judėti? Įsigyk šunį Parke dažnai akimis palydėdavau tuos, kurie smagiai leisdavo laiką su savo augintiniais. Ir pati dažnai apie tokį pasvajodavau. O ir vieną dieną draugo numesta frazė „Tingi judėti? Įsigyk šunį“ privertė susimąstyti, kad gal tikrai, vietoj abonemento į sporto klubą, man reikėtų įsigyti keturkojį draugą... Tad šįkart... +25 / 0 +25
Samojedai – laimingiausi šunys pasaulyje
Samojedai – laimingiausi šunys pasaulyje Amerikoje šiuos šunis rekomenduojama įsigyti vienišiems žmonėms ir sergantiesiems depresija vietoj vaistų. Vieni juos vadina sėkmės talismanais, kiti – angelais sergėtojais. Tai šunys, kuriuos vos tik apkabinus, užlieja gerų emocijų antplūdis ir akimirksniu dingsta bloga nuotaika. Susipažinkite su draugiškaisiais samojedais... 1 +45 / -5 +40
Susipažinkim, aš – britų trumpaplaukis katinas
Susipažinkim, aš – britų trumpaplaukis katinas Jeigu šios veislės katinas vieną dieną prakalbėtų, ką jis galėtų pasakyti savo šeimininkui ir visiems tiems, kurie juo nesiliauja žavėtis? Tikriausiai, šis gražuolis negailėtų gražių žodžių apie save ir su pasididžiavimu galėtų ištarti: – Sveiki, aš esu kilmingas katinas, iš karališkos šalies – Didžiosios... +25 / -1 +24
Kosmetikos bandymai su gyvūnais. Kas vyksta jų metu ir kokios alternatyvos?
Kosmetikos bandymai su gyvūnais. Kas vyksta jų metu ir kokios alternatyvos? Nuo paprasčiausio muilo iki prabangių kvepalų – higienos ir kosmetikos priemonių kiekvienuose namuose, ko gero, rastume įvairiausių. Parduotuvėse akys raibsta nuo galybės spalvotų pakuočių, skambių užrašų ir mažiau ar daugiau žinomų... +16 / 0 +16
10 neįtikėtinų faktų kačių mylėtojams
10 neįtikėtinų faktų kačių mylėtojams Katės garsėja paslaptingu gyvenimo būdu ir gebėjimu įkvėpti nesuskaičiuojamą galybę interneto juokelių, vadinamųjų memų. Turite klausimų apie šiuos gyvūnus? Skaitykite toliau ir sužinosite 10 naujų dalykų apie kates. +11 / -2 +9