11 žingsnių, kaip įsirengti akvariumą.

Gruodžio 28, 2015 | L.Varanavičienė
+15
+17 -2

Su noru namuose  įrengtas, rūpestingai prižiūrimas akvariumas teikia daug malonumo šeimininkui: akį džiugina vaiski augalų žaluma, skaidrus kaip krištolas vanduo ir įvairiaspalvės žuvytės. Gera pabūti, pailsėti prie tokio akvariumo po sunkios ir įtemptos darbo dienos, pasigrožėti mielomis jo gyventojomis. Ypač naudingas akvariumas vaikams. Augindami, prižiūrėdami, stebėdami žuvytes, vaikai susipažįsta su paslaptingu povandeniniu pasauliu, išmoksta jį suprasti , pamilti. 

Akvariumas – tai gyvas paveikslas mūsų namuose. Įsigydami jį, mes kuriame šį paveikslą savaip, siekdami sukurti tylos ir harmonijos oazę.

"Daugelis žuvų normaliomis sąlygomis yra taikios, tačiau tampa agresyvios neršto metu. Kartais puola net savo rūšies žuvis."

Taigi, kokie žingsniai būtini, norint įsirengti namų akvariumą, mums pasakoja akvariumų mėgėjas Justinas.

1.  Nusipirkti akvariumą. Įvairiausių dydžių, formų, gamintojų akvariumai parduodami specializuotose parduotuvėse, tik reikia išrinkti širdžiai mieliausią. Jam parinkti kambario kampą netoli lango, kad būtų šviesu,  patogu valyti, stebėti.

2.   Įvairiaspalviu dekoratyviniu žvyru, smėliu  iškloti  akvariumo dugną.

3. Sušlapinti gruntą vandeniu ir sodinti vandens augalus. Augalai dalyvauja dujų ir mineralinių medžiagų apykaitoje, todėl jie turi užimti ne mažiau kaip trečdalį akvariumo ploto. Be sodinamų, yra rišami, plaukiojantys  įvairiausi augalėliai, samanos. Jie vandens pasauliui ne tik teikia grožio, bet  kartu su žuvimis sudaro vieningą ekologinę visumą. Akvariumą galima puošti šakomis, akmenimis, aksesuarais.

4. Akvariumą užpildyti vandeniu. Vanduo pilamas atsargiai, geriausia žarnele, kad neišplauktų pasodinti augalai. 3-5 cm nepripilti iki akvariumo viršaus. Jei žuvytes suleisime į ką tik iš čiaupo prileistą vandenį, jos žus.  Vandens neutralizatorių pagalba  vandentiekio vanduo tampa tinkamas naudoti žuvims.

5. Akvariumą  deramai apšviesti. Gerai apšviestame akvariume augalai nuolat iš vandens valo anglies dioksidą.

Pirmą kartą psichologijos studiją „Menas būti“, įsikūrusią Užupyje, nevietiniams rasti nelengva. Juolab kad jau tamsu. „Maudynės Gonge“ (taip vadinasi garso terapijos sesija) prasidės septintą, tačiau ateiti jos įkūrėja...

Plačiau:

Alicija Eiliakas: „Gongo garsas suteikia galimybę suvokti, kad esame ne tik fizinis kūnas“

6.Įtaisyti vandens  pompą, kuri  sukuria stiprią ir pastovią vandens srovę akvariume.

7. Pasirūpinti oro kompresoriumi, kuris ne tik papildo vandenį deguonimi, bet ir išsklaido dalį žalingo anglies dioksido.

8.Įsigyti termoreguliatorių, kuris  palaiko nuolatinę temperatūrą plaukiojantiems gyvūnėliams ir augalams.

9.Filtras reikalingas vandens valymui ir skaidrinimui.

10.Įsigyti žuvytėms maisto. Šerti žuvis reikia 1-2 kartus per dieną, duodant tiek maisto, kiek gali suėsti per pusę valandos. Džiovintas žuvų maistas gaminamas iš aukščiausios rūšies komponentų, jame yra visi reikalingi vitaminai bei egzogeninės amino rūgštys, mineralai, mikroelementai, kurie paryškina žuvų spalvą, stiprina imunitetą. Šaldytas maistas, tai krevetės, dafnijos, kiklopai, uodų lervos.

11.Nusipirkti žuvyčių. Paprastai naujokai renkasi ryškių spalvų žuvytes – raudonas, juodas, geltonas.  Vėliau norisi didesnių žuvyčių, ir čia prasideda nesėkmės, mat didesnės žuvelės dažnai suėda mažesnes.  Dėl to reikia žinoti, ar pasirinkta žuvelė taiki ar plėšri, kokio dydžio ji būna suaugusi. Daugelis žuvų normaliomis sąlygomis yra taikios, tačiau tampa agresyvios neršto metu. Kartais puola net savo rūšies žuvis. Daugelis tuoj po neršto ėda savo ikrus ir mailių, dalis patinų nuolat pešasi ir plaukioja apdraskytais pelekais,  kai kurios ėda augalus. Reikia domėtis ir suprasti, kokias žuvytes galima grupuoti gyventi drauge. 

Mėgstamos ištvermingos ir gražios gyvavedės žuvytės:  gupijos, kardonešiai, molinezijos. Labirintinės:  gaidelis, makropodai, guramiai. Karpinės:  barbusai, auksinės, danijos, kardinolai.Biologiškai valyti vandenį  įleidžiami vėžiagyviai, vabalai, moliuskai.

Ar Jūs vis dar norite keletos mažų nebylių gyvūnėlių? Pagalvokite, o jei kasdieną jie mus žvilgsniu palydės  iš savo stebuklingo užburiančio vandens pasaulio? Nerūpestingu plazdenimu teiks mūsų akims džiaugsmą? Nukels svajas į bekraščių vandenynų platybes? Gal verta pabandyti?

 

 

 

+15
+17 -2
  • Garso terapija
  • Meno terapija
  • Gyvūnai
  • Gyvūnų nutukimas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *