Susipažinkime su... jorkšyro terjerais!

Sausio 30, 2015 | Kamilė Kogstaitė
+109
8
« Grįžti į straipsnio pradžią

Jorkšyro terjerų priežiūra atima daug laiko

Būtina atminti, kad mūsų skrandukai jautrūs, todėl reikia atidžiai stebėti, ką mes valgome. Jokiu būdu neduokite mums kiaulienos – šis maistas mums per sunkus. Atsivežus mus į namus, pirmosiomis dienomis mus reikia maitinti veisėjų paskirtu maistu, vėliau jį galima keisti sausu maisteliu, labiausiai tiktų vištiena. Vištieną mes labai mėgstame! 

Beje, mums patinka beveik viskas, todėl gali susidaryti įspūdis, jog esame nuolat alkani, tačiau neverta mūsų peršerti, nes gali sutrikti virškinimo traktas. Jei norite, kad spindėtų mūsų kailiukas – nepamirškite mus palepinti jautiena. Geriausia būtų, jei į maisto dubenėlį visuomet pripiltumėte sauso maisto, o šalia padėtumėte vandens. Tuomet patys kontroliuosime savo laiką ir, kai išalksime, nueisime pasistiprinti patys. Būtume labai dėkingi, jei vieną kartą per dieną pamaitintumėte mus šlapiu maisteliu – taip išvengtume vidurių užkietėjimo problemų. 

Kaip prižiūrėti jorkšyro terjerus?

Jorkšyro terjero kailis reikalauja kasdienės priežiūrosŠaltis. Mes, jorkšyro terjerai, esame labai jautrūs šalčiui. Šaltu oru prašomės būti aprengti, nes galime lengvai peršalti. Esame gana lepūs, reikalaujame priežiūros, bet išmaitinti mus labai pigu – valgome nedaug ir nedažnai.

Kailio priežiūra. Itin didžiuojamės savo stipriu, melsvu su auksiniais atspalviais kailiu, kurį reikia prižiūrėti kasdien. Priežiūra reikalauja kasdieninio plaukų šukavimo ir reguliaraus plovimo. Taigi neneigsime, kad kartais nenorime pasiduoti šukavimui, tad pamatę šeimininko rankose laikomas šukas sprunkame tolyn. Vis dėlto giliai širdyje žinome – mums būtina išlaikyti tvarkingą šukuoseną. 

Mūsų plaukus virš galvos būtina surišti kaspinėliu, kitaip jie kris į akis! Beje, neturime pokailio, todėl šeimininkų nevargina išsišėrę plaukai. Tiesą sakant, mūsų kailis labai panašus į žmonių plaukus. Galbūt todėl mus taip mėgsta žmonės?.. 

Ausys. Dauguma jorkų iki 6-ių mėnesių turi nulinkusias ausytes. Ausytės dažnai nulinksta, kai jorkšyrui krenta pieniniai ir kalasi suaugusiojo dantys, todėl šeimininkas neturėtų per daug dėl to nerimauti. Svarbiausia – patrumpinti ant ausyčių augantį kailį ir išpešti plaukelius iš ausyčių vidaus. 

Dresūra. Mus lengva dresuoti – greitai įsimename komandas, mielai rungtyniaujame su kitais šunimis. Vis dėlto kartais galime parodyti savo charakterį. Tuomet atlikti komandas tampa išties sudėtinga. Per dieną privalome bent pusvalandį pabėgioti, pažaisti, išsidūkti. Jaunų jorkšyro terjerų namuose privalo būti žaislų, su kuriais jie galėtų pažaisti. 

Vienatvė. Nemėgstame būti vieni. Palikti namie dažnai lojame, nes norime, kad kuo greičiau sulauktume kompanijos. Tačiau mėgstame ir privatumą – mums būtina patogiai išsimiegoti, o tai galime padaryti suradę savo individualų kampelį. 

Kelionės. Kai paaugame, mus drąsiai galima vežtis į keliones – iššūkius ir nuotykius mes mėgstame! Tiesa, reikėtų pasirūpinti specialia kelionine dėžute, kurioje galėtume įsitaisyti, nes staigiai stabdant automobilį, galime susižeisti. 

Dar viena ypatybė – važiuojant transporto priemone mums dažnai skauda galvą, gali pykinti. Jei vežatės mus prie vandens telkinių, saugokite mus! Įmesti į vandenį ar įkritę į baseiną, dažnai nesugebame išplaukti, todėl neretai mūsų veislės šunys vandenyje nuskęsta.

Atmintinė jorkšyro terjerų šeimininkams 

 1. Kiekvieną dieną mus rūpestingai šukuokite, parinkite nepešančias kailio šukas ir nepamirškite mūsų paglostyti.
 2. Tinkamai mus maitinkite – neduokite kiaulienos, riebių patiekalų, verčiau rinkitės ryžius, vištieną, trintas daržoves. Nepamirškite palepinti mūsų sveikais skanėstais!
 3. Žaiskite su mumis, išveskite pasivaikščioti, nepalikite mūsų vienų. Neatsisakytume malonumo sudalyvauti parodose, kur galėtume parungtyniauti su kitais kilmingos rūšies šunimis.
 4. Kiekvieną dieną valykite mūsų akytes, kuriose greitai susikaupia traiškanos.
 5. Kas mėnesį veskite mus į kirpyklą, taip pat padailinkite mūsų nagučius.
 6. Nepamirškite nuolatos apžiūrėti mūsų dantukų, kruopščiai juos valykite.
 7. Kai lauke šalta, uždėkite mums šiltą paltuką, kad nesusirgtume peršalimo ligomis.
 8. Prižiūrėkite mūsų ausytes – apkarpykite kailiuką jų viduje ir išorėje.
 9. Prieš mus įsigydami, viską ramiai apgalvokite. Reikalaujame išties daug dėmesio, mums reikalinga ypatinga priežiūra, todėl jei neturite tam laiko – palūkėkite.
 10. Ir pabaigai... mylėkite, mylėkite ir dar kartą mylėkite mus. Tik mylimi augsime sveiki ir džiuginsime savo šeimininkus! 

Taip pat skaitykite:
Kaip pastebėti, kad jūsų šuo serga? »
Samojedai – laimingiausi šunys pasaulyje »
Nauja straipsnių skiltis – „Gyvūnai“! Smagi augintinių fotosesija »
„Sveikatos įstaigos“. Veterinarijos klinikos »

1 2
+109
8
 • Veterinarijos klinikos
 • Šunys
 • Šunų veislės

Susiję straipsniai

 • Ema / 2018-05-17 21:52:05

  Man labai patinka šios veislės šunys <3

 • Jb / 2017-07-21 00:46:40

  Nupirkom kalyte vaikui, nes turim 3didelius sunis ir su jais jai mazai sunku zaisti. Gailiuosi kad pirkau sios veisles. Myza kai dziaugiasi, myza kai pabari, miza kur papuola. As gyvenu salyje kur +40, tai namuose musu pradejo veistis. Turejau viena vaika, dabar dar viena isigijau. Beprotyste! Cia sunyß kas neturi ka veikti...

 • milana / 2016-10-26 18:54:00

  Sveiki mes norim pirkt JORKŠYRO TERJERA norečiau paklaust kokių jam reiktu priemoniu.

 • sssvetlana.zukovska@gmail.com / 2016-06-28 21:10:02

  Laba turime jokera mini dabar jam 2.5 men ar galime duoti obuoliuko nes labai nori

 • deimante / 2016-05-01 21:22:41

  Norejau pridurti jorksyro terjeres....

 • deimante / 2016-05-01 20:59:03

  Sveika, norejau paklausti gal zinai kokiais ar kokiu metu laiku kalytes atsiveda jaunikliu?...
  Is anksto dekoju...

 • Viktorija / 2015-12-14 19:28:43

  Mano puseserė per savo gymtadieni prašė jurkšyro teriero.Dar neatėjus gymtadieniui jei ji nupirko.Kai pas ja nuvažiavau jis man kandžiojo pirštus ir tampė megstini.Dar mano klasiokė Arūne turi ta miela šuniuka ir ji jei išrinko varda Gučyte.Dabar aš turiu be veisli šuniuka jo vardas Dikas.Jam 12metu graitei bus 13metu.Jis yra berniukas kai einu pro šalį jis pradeda urgsti taip buna kekviena diena.

  Mano megstamiauses gyvūnas žirgas arba kitaip pasakant arklys.

 • kamcika / 2015-12-13 19:18:34

  sveiki turiu ziurkena ir labai noreciau jurksyro terjero. pasakykite ka reikia daryti ir ka nereikia daryti., nes as pirksiu jurksyro terjera

Siųsk savo nuomonę
Tingi judėti? Įsigyk šunį
Tingi judėti? Įsigyk šunį Parke dažnai akimis palydėdavau tuos, kurie smagiai leisdavo laiką su savo augintiniais. Ir pati dažnai apie tokį pasvajodavau. O ir vieną dieną draugo numesta frazė „Tingi judėti? Įsigyk šunį“ privertė susimąstyti, kad gal tikrai, vietoj abonemento į sporto klubą, man reikėtų įsigyti keturkojį draugą... Tad šįkart... +25 / 0 +25
Samojedai – laimingiausi šunys pasaulyje
Samojedai – laimingiausi šunys pasaulyje Amerikoje šiuos šunis rekomenduojama įsigyti vienišiems žmonėms ir sergantiesiems depresija vietoj vaistų. Vieni juos vadina sėkmės talismanais, kiti – angelais sergėtojais. Tai šunys, kuriuos vos tik apkabinus, užlieja gerų emocijų antplūdis ir akimirksniu dingsta bloga nuotaika. Susipažinkite su draugiškaisiais samojedais... 1 +45 / -5 +40
Susipažinkim, aš – britų trumpaplaukis katinas
Susipažinkim, aš – britų trumpaplaukis katinas Jeigu šios veislės katinas vieną dieną prakalbėtų, ką jis galėtų pasakyti savo šeimininkui ir visiems tiems, kurie juo nesiliauja žavėtis? Tikriausiai, šis gražuolis negailėtų gražių žodžių apie save ir su pasididžiavimu galėtų ištarti: – Sveiki, aš esu kilmingas katinas, iš karališkos šalies – Didžiosios... +25 / -1 +24
Kosmetikos bandymai su gyvūnais. Kas vyksta jų metu ir kokios alternatyvos?
Kosmetikos bandymai su gyvūnais. Kas vyksta jų metu ir kokios alternatyvos? Nuo paprasčiausio muilo iki prabangių kvepalų – higienos ir kosmetikos priemonių kiekvienuose namuose, ko gero, rastume įvairiausių. Parduotuvėse akys raibsta nuo galybės spalvotų pakuočių, skambių užrašų ir mažiau ar daugiau žinomų... +16 / 0 +16
10 neįtikėtinų faktų kačių mylėtojams
10 neįtikėtinų faktų kačių mylėtojams Katės garsėja paslaptingu gyvenimo būdu ir gebėjimu įkvėpti nesuskaičiuojamą galybę interneto juokelių, vadinamųjų memų. Turite klausimų apie šiuos gyvūnus? Skaitykite toliau ir sužinosite 10 naujų dalykų apie kates. +11 / -2 +9