Jūros druska ir jos naudingosios savybės

Birželio 16, 2020 | Rūtelė Foktienė
+9
+9 -0

Jūros druska – gamtos mums duota dovana. Ją galime panaudoti labai protingai – ir maistui, ir sveikatai, ir grožiui. Apžvelkime, ką kiekvienam iš mūsų gali duoti naudingoji jūros druska.

Iš kur gaunama jūros druska ir kur didžiausi jos šaltiniai?

Jūros druska gaunama iš jūros vandens – nesvarbu, ar jūros vanduo garinamas, ar druska iškasama kasyklose. Net ir kasyklose randama druska kadaise nusėdusi būtent iš jūrinio vandens, kai sausumos plotas mūsų planetoje buvo kur kas mažesnis, o įvairiausių vandenų – žymiai didesnis. Druskų koncentracija (kaip ir kokybinė bei kiekybinė sudėtis) įvairiame jūros vandenyje gali skirtis. Vis dėlto daugiausia jūros druskos mūsų žmonijai duoda Atlanto vandenynas ir Negyvoji jūra.

Kuo ypatinga jūros druskos sudėtis?

Jūros druskos sudėtis priklauso nuo išgavimo vietos ir būdų, tačiau šiaip ar taip ji labai turtinga. Pagrindinis sudedamasis komponentas – natrio chloridas. Jūros druskoje taip pat yra kalio, magnio, mangano, kalcio, geležies, bromidų, sulfatų, jodidų, karbonatų ir kitų katijonų bei anijonų. Tad galime sutikti, kad jūros druska savyje kaupia didelius naudingų cheminių junginių lobynus.

"Quixx nosies purškalas yra visiškai natūrali priemonė, mažinanti nosies ertmių ir sinusų užsikimšimą, drėkinanti jautrią nosies gleivinę."

Jūros druska naudojama ir kaip maistas, ir kaip vaistas, ir kaip grožio priemonė

Jūros druska gali būti valyta ir nevalyta. Maistui naudojama druska turi būti papildomai išvalyta, iš jos pašalinant visas į vidų vartoti netinkamas medžiagas. Medicinai ir kosmetikai naudojama jūros druska paruošiama dar kitaip. Ji pasižymi sveikatai palankiomis savybėmis ir yra plačiai naudojama vaistinių preparatų, medicinos priemonių ir kosmetikos gamyboje.

Jūros druskos nauda kvėpavimo sistemai

Pastebima, kad iš jūros išgaunama druska turi teigiamą poveikį kvėpavimo sistemai, todėl medicinoje ji plačiai naudojama viršutinių ir apatinių kvėpavimo takų ligoms gydyti. Visiems mums tikrai žinoma inhaliacijų su druskomis arba gerklės skalavimo druskų tirpalais nauda. Taip pat ji plačiai panaudojama ir ligų profilaktikai, pavyzdžiui, fiziologinės koncentracijos tirpalai tinkami nosies higienai. Jūros vanduo labai svarbus ir slogos gydyme. Puikus pavyzdys yra Quixx medicinos priemonė. Tai hipertoninis nosies purškalas, kurio sudėtyje yra natūralaus Atlanto vandenyno vandens. Šio vandens sudėtyje gausu vertingų mineralų ir mikroelementų.

Quixx nosies purškalas yra visiškai natūrali priemonė, mažinanti nosies ertmių ir sinusų užsikimšimą, drėkinanti jautrią nosies gleivinę. Tai svarbu sergant infekcinės ar alerginės kilmės ligomis, kai sutrikdomos normalios nosies funkcijos.

Jūros druska puoselėja odą ir gydo jos susirgimus

Bene plačiausiai jūros druska panaudojama odos ligų gydyme ir kosmetikos gamyboje. Kadangi ji turi dezinfekcinių ir ląstelių regeneraciją skatinančių savybių, ji labai tinkama dermatitų, egzemos, aknės ir kitų odos susirgimų gydymui. Labai populiari ir jūros druska praturtinta kosmetika, naudojama ne tik odos lepinimui, bet ir nagų stiprinimui, jų augimo skatinimui. Kiekvienam mūsų verta odą puoselėti natūraliais gamtos duotais produktais ir vienas iš  jų – būtent jūros druska. Tai puikus odos šveitiklis, padedantis pavargusiai odai ne tik atsinaujinti ir „nusimesti“ žuvusias ląsteles, bet ir pasisemti naudingųjų mineralinių medžiagų. Itin populiarios veido kaukės, odos šveitimo priemonės, vonios druskos.

Jūros druska tinkama poilsiui ir atsipalaidavimui

Vonelės ir vonios su jūros druska atpalaiduoja raumenis, mažina tinimus, ramina ir priverčia nuo pečių nusimesti varginančią nervinę įtampą. Jūros druska plačiai naudojama gydyklose – gulėjimas vandenyje, praturtiname naudingais jūriniais mineralais ir mikroelementais, yra viena mėgstamiausių sanatorijų lankytojų procedūrų. Druskų kambariuose pacientai ne tik pailsi, bet ir įkvepia naudingų medžiagų, kurios, kaip minėta prieš tai, teigiamai veikia kvėpavimo takus ir kitas organizmo sistemas. Daugumai iš mūsų verta išmėginti druskų terapiją (vadinamąją haloterapiją), o vietoj valgomosios druskos rinktis maistui skirtą jūros druską, kurios sudėtis palankesnė sveikatai.

Manoma, kad apie nosies plovimo teikiamą naudą žmonės jau žinojo senovėje.

Plačiau:

15 naudingų nosies plovimo savybių
+9
+9 -0
  • jūros vanduo
  • jūros druska
  • sloga
  • kvėpavimo sistema

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *