Kaip išsaugoti tobulą namų švarą?10 specialistų patarimų

Vasario 29, 2016
+5
+5 -0

6. Mobilusis telefonas ir kiti elektroniniai prietaisai

Daiktai, kuriuos kasdien liečiate begales kartų – „iPhone“, „BlackBerry“, klaviatūra, kompiuterio pelė – yra didžiuliai bakterijų nešiotojai, įskaitant meticilinui atsparią bakteriją auksinį stafilokoką (MASA) ir gripo virusus.

Paprastas būdas pašalinti bakterijas: nuvalykite mobiliojo telefono ir kitų elektroninių prietaisų paviršius dezinfekcine priemone. Tiks bet kokios antibakterinės servetėlės, tik saugokite, kad prietaisai negautų pernelyg daug drėgmės.

7. Vonios kambario grindys

Norite – tikėkite, norite – ne, bet ant vonios kambario grindų yra daugiau bakterijų negu ant klozeto sėdynės. Problema tampa dar didesnė, kai mikroskopinio dydžio išmatos patenka į orą ir nusileidžia ant grindų, dėl kurių drėgmės bakterijos dauginasi.

Paprastas būdas pašalinti bakterijas: prieš nuleisdami vandenį visuomet uždenkite klozeto dangtį. Taip pat kartą per savaitę išplaukite vonios kambario grindis valikliu, kuriame yra baliklio. Nuvalykite ir nusausinkite kilimėlius, patiestus ant vonios grindų, nes kai jie drėgni, ima kauptis pelėsis ir dauginasi bakterijos. Pakabinkite kilimėlius, kad jie savaime išdžiūtų, ir kas savaitę išplaukite labai karštame vandenyje. Prieš vėl tiesiant kilimėliai turi gerai išdžiūti.

8. Batai

Bet kas, kas prikimba prie jūsų batų, patenka ir į namus – dirginančios žiedadulkės alergijos sezonu, pesticidai iš vejos ar švinu užterštos dulkės.

Paprastas būdas pašalinti bakterijas: bakterijas ir kitą bjaurastį paprasta palikti lauke. Nusiaukite batus prie durų. Nusivalykite kojas į kokybišką dygų durų kilimėlį (kartą per savaitę jį išplaukite). Taip pat apsvarstykite keletą nežalingų aplinkai būdų, kaip galėtumėte už durų palikti ant vejos besikaupiančius chemikalus. Išmėginkite organinius vejos purškiklius ir kitas priemones, kuriose nėra chemikalų – nuo boružes ėdančių amarų iki karščio (elektros šoko) termitams. Ekspertų teigimu, jų veiksmingumas labai panašus į įprastų chemikalų ir jie neužteršia namų.

9. Miegamasis

Tiek daug laiko praleidžiate miegamajame (tiesą sakant, trečdalį gyvenimo), kad nenuostabu, jog ir čia apsigyvena dalis bakterijų. Ant lovos, grindų, naktinio stalelio kiekvienas paliekame negyvų odos ląstelių, nešvarius drabužius metame į skalbinių pintinę, o ne tiesiai į skalbyklę. Odos ląstelėse gali būti stafilokokų (nors tai nutinka retai).
Kita galima problema – skalbinių pintinėje, kurioje laikote nešvarius drabužius, gali atsirasti pelėsio. Vis dėlto labiau tikėtina, kad jus smarkiai suerzins dulkių erkutės. Šioms patalynę ir čiužinius mėgstančioms būtybėms alergiški 20 mln. žmonių (požymiai: perštinčios akys, paburkusi nosis, net astmos simptomai, pvz., švokštimas).

Paprastas būdas pašalinti bakterijas: kad pašalintumėte dulkių erkutes ir negyvas odos daleles, kuriomis jos minta, bent kartą per savaitę skalbkite patalynę karštame vandenyje. Prieš skalbdami pamerkite patalynę dulkių erkutes naikinančiame 55 ºC temperatūros vandenyje, skalbdami temperatūrą sumažinkite. Patartina naudoti antibakterinį čiužinio užvalkalą, kuris apsaugos, kad erkučių liekanų ir išmatų nepatektų į orą. Išvalykite grindis drėgna šluoste, nuvalykite baldų paviršius antibakteriniu valikliu. Stenkitės, kad nešvarūs skalbiniai skalbinių pintinėje neužsilaikytų ilgiau negu dieną.

10. Dulkės

M. G. Schmidto tvirtinimu, dulkėse nėra bakterijų, nes jose nėra pakankamai drėgmės. Tačiau dulkės gali kauptis ant paviršių, kuriuose yra bakterijų, todėl juos reikia reguliariai dezinfekuoti – ant jų gali būti chemikalų likučių ir vabzdžių išmatų, o tai gali sukelti astmą ir alergiją.

Paprastas būdas pašalinti bakterijas: kartą per savaitę išvalykite grindis drėgna šluoste, kad namuose būtų kuo mažiau dulkių. Išsiurbkite grindis kokybišku siurbliu su efektyviu oro filtru (HEPA). Siurbkite ne tik grindis, bet ir kilimus, minkštuosius baldus, spinteles ir knygų lentynas. M. G. Schmidto teigimu, taip pat gali padėti persitvarkymas: „Jeigu esate linkę į minimalistinį dizainą, jūsų namuose bus mažiau dulkių.“ Kietus paviršius ne tik nuplaukite, bet ir nuvalykite antibakterinėmis servetėlėmis ar valikliu.

1 2
+5
+5 -0
  • Alerginė sloga
  • Alergologai
  • Alergologas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *