Sinusito gydymas natūraliomis priemonėmis

Spalio 22, 2018 | Laura Rimgailė
+9
+9 -0

Prienosinių ančių uždegimas, dar kitaip vadinamas sinusitas, tai vis dar kartais pasitaikanti sveikatos problema su kuria yra priversti kovoti tiek vaikai, tiek ir suaugę žmonės. Jei žmogų vargina sinusitas, kuris pasireiškia vienu iš nemaloniausių simptomų – sloga, tuomet nereikia kęsti, reikia ieškoti gydymo priemonių, kurios padėtų įveikti sinusitą. Šalia sinusito atsiranda ne tik sloga, bet būna dar ir kiti, sunkiai pakenčiami simptomai, tokie kaip galvos skausmas, spaudimo jausmas skruosto srityje arba apie akį, karščiavimas bei apsunkintas kvėpavimas pro nosį… Laimei, yra daugybė natūralių priemonių, kurios padeda įveikti sinusitą.  

                                                                                                                 

Kodėl būtina gydyti slogą?

„Nosies plovimas yra viena iš paprasčiausių ir efektyviausių gydymo priemonių."

„Sloga praeis savaime“, – sako ne vienas žmogus. Taip, jie yra teisūs, sloga išties daugeliu atvejų gali praeiti savaime, tačiau ne visada: kartais negydoma sloga gali padaryti itin daug žalos ir, pavyzdžiui, jei ūminė sloga užsitęsia ilgiau kaip dešimt dienų, tuomet jau galima tik gailėtis, kad numojote į slogą ranka ir jos negydėte, mat negydomos slogos pasekmė – sinusitas.

Sinusitas gali būti skirstomas į ūmų, trunkantį vieną du mėnesius, ūmų besikartojantį, kuomet sergama tris keturis kartus per metus ir lėtinį – nuolatinį, gydymui nepasiduodantį sinusitą. Tokio sinusito gydymas yra labai komplikuotas ir ilgas.

Tai, jog atsirado sinusitas išduoda užsikimšusi nosis, pūlingos išskyros iš nosies, kurios ligos pradžioje dar būna skaidrios, tačiau vėliau pereina į pūlingas ir kelia žmogui didelį nerimą. Tad labai svarbu laiku imtis gydymo priemonių slogos gydymas turi tapti kiekvieno žmogaus pareiga, o ne abejinga būsena – praeis savaime.

 

Dėl ko dar atsiranda sinusitas?

Žmones dažnai vargina sloga, peršalimas, kartais gripas, angina. Jeigu visų šių sutrikimų, ligų metu į prienosinius ančius patenka bakterijos arba virusai, tuomet atsiranda prienosinių ančių gleivinės patinimas ir sekretas nebegali ištekėti iš prienosinių ančių.

Sinusitas dažnai gali varginti tuos, kurių imuninė sistema yra pažeista, jiems teko gydytis onkologines ligas chemoterapija, gydėsi antibiotikais, tuomet, kai buvo gripas, peršalimas… Sinusito atsiradimą taip pat skatina didelio laipsnio nosies pertvaros iškrypimas bei nosies polipai. Lėtinį sinusitą gali sukelti ir atsiradę dantų infekcijos.

 

Kaip natūraliomis priemonėmis išsigydyti sinusitą?

Kaip gydyti sinusitą?, –  klausia ne vienas žmogus. Išties, sergant sinusitu svarbiausia yra sumažinti nosies ir sinusų gleivinės uždegimą, kad iš gleivės iš sinusų kuo lengviau galėtų pasišalinti. Tad nosies plovimas yra viena iš paprasčiausių ir efektyviausių gydymo priemonių.  

Natūralūs jūros vandens purškalai, pavyzdžiui, „Quixx“, puikiai padeda pašalinti gleives ir tuo pačiu dezinfekuoja nosies gleivinę.

Išoriškai sinusito gydymui gali būti naudojamos tokios natūralios priemonės kaip šiltas linų sėmenų kompresas, kurį reikėtų dėti ant nosies ir kaktos.

Sakoma, jog sinusito gydymui labai padeda ir tinkama mityba: esant sinusitui reikėtų vengti pieno bei pieno produktų, nes jie didina gleivių gamybą, dėl to slėgis sinusuose atsiranda. Taip pat reikėtų nevartoti alkoholio, nes jis skatina gleivių hiperprodukciją, galvos skausmas atsiranda nuo alkoholio vartojimo.

 

Sinusitui gydyti – garų inhaliacija

Mūsų protėviai žinojo, jog jei sinusitas užpuolė, tuomet nėra nieko geriau kaip pasidaryti garų inhaliaciją. Jie į verdantį vandenį įlašindavo eukaliptų, ramunėlių, pipirmėtės, čiobrelių

ar kokio kitokio eterio aliejaus ir štai – puikiausia, natūrali priemonė sinusito gydymui būdavo paruošta. Reikėdavo tik pakvėpuoti tokiais garais ir laukti palengvėjimo. Buvo manoma, jog tokios inhaliacijos garais padeda suskystinti gleives ir tuo pačiu pagerina jų nutekėjimą.

 

Autorius: Laura Rimgailė. 

 

Jūros druska – gamtos dovana mūsų grožiui ir sveikatai. Pristatome dar 4 labai naudingus ir praktiškus jūros druskos panaudojimo būdus, kurie pravers rūpinantis ir grožiu, ir sveikata. Taigi, kuo gali būti naudinga jūros druska?

Plačiau:

8 jūros druskos panaudojimo būdai (2 dalis)
+9
+9 -0
  • Sinusitas
  • Sloga ūminė
  • Nosies pertvaros iškrypimas
  • Sloga lėtinė

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *