Galvos skausmo priežastis - kosmetika

Balandžio 14, 2018 | L.Varanavičienė
+4
Galvos skausmo priežastis - kosmetika

Ne paslaptis, kad į kosmetikos ir higienos gaminių sudėtį įeina kenksmingi naftos chemijos produktai, kurie laikui bėgant, o kartais ir netgi iš karto, neigiamai veikia sveikatą ir savijautą. Besirūpindami savijauta ir  norėdami išvengti kenksmingų toksinių medžiagų, visada atidžiai perskaitykite pasirinktų produktų pakuotės užrašus. Sudedamųjų komponentų apibūdinimas leis suprasti, ar verta juos įsigyti.

Apibrėžimai.  Kancerogenai -  pavojingos ir toksiškos medžiagos, sukeliančios piktybinius navikus. Mutagenai yra pavojingos medžiagos, kurios genetiniame lygyje sukelia pokyčius ląstelėse, t. y. pakeičia ląstelių struktūrą.

Alcohol - spiritas, alkoholis. Veikia kaip veikliųjų medžiagų transporto priemonė ir stabdo putų susidarymą. Greitai išdžiūsta. Sintetinis alkoholis yra nuodinga, kancerogeninė, mutageninė medžiaga, sukelianti organizme nepageidaujamas reakcijas.

Aluminum - aliuminis. Naudojamas kaip kosmetikos dažų priedas, ypač vokų šešėliuose.  Dezodorantuose ir antiperspirantuose aliuminio sintetinės druskos užkemša odos poras ir blokuoja prakaito liaukas. Tai gali sukelti uždegimą, limfmazgių tinimą,  sutrikdyti prakaito liaukų veiklą. Medžiaga padeda vystytis vėžiui,  trikdo hormonų veiklą ar net keičia ląstelių struktūrą, žeidžia centrinę nervų sistemą, išbalansuoja skydliaukės veiklą. Nuodas, kancerogenas, mutagenas.

AHA - alfa hidroksido rūgštys. Yra pieno ir kitos rūgštys. AHA veikia kaip medžiaga, atskirianti senas ląsteles nuo odos paviršiaus, ant odos lieka šviežios jaunos ląstelės. Oda atrodo jaunesnė ir ne taip raukšlėta. Pašalinus išorinį negyvų ląstelių sluoksnį, kartu pašalinamas pirmas ir svarbiausias odos apsaugos sluoksnis. Šiuo atveju kenksmingi aplinkos veiksniai, prisidedantys prie odos senėjimo, skverbiasi greičiau ir giliau. To pasekmė – odos senėjimas ankstyvoje stadijoje.

Galvos skausmas. Kada reikėtų išsigąsti?

„Dažniausias žmones varginantis galvos skausmas – įtampos tipo. Jis vienu ar kitu gyvenimo etapu gali pasireikšti net iki trijų ketvirtadalių suaugusiųjų.“

Plačiau:

Galvos skausmas. Kada reikėtų išsigąsti?

Bentonite - bentonitas.  Plastiškas molis.  Tai natūralus mineralas, naudojamas veido kaukių, pudros ir kitos kosmetikos gamyboje. Jis skiriasi nuo įprasto molio, nes  mišinyje su skysčiu sudaro gelį. Šis akytasis molis greitai absorbuoja odos drėgmę. Intensyviai užlaiko toksinus ir anglies dioksidą, užkerta kelią odos kvėpavimui ir atliekų šalinimui. Dusina odą, stabdo  deguonies prieigą. Bentonito dalelės gali turėti aštrius kraštus ir subraižyti odą. Bandymai su pelėmis parodė didelį toksiškumą.

Benzene – benzenas arba benzolas,  aromatinis angliavandenilis. Tai nuodai kaulų čiulpams. Kartu su kitais komponentais plačiai naudojamas kosmetikoje. Toksiška, kancerogeninė, mutageninė medžiaga.

Biotin-  biotinas, vitaminas H, vitaminas B7, kofermentas R. Biotinas (vitaminas H) - egzotinis ingredientas, reklamuojamas kaip reikalingas ir naudingas odos ir plaukų priežiūrai. Šio vitamino trūkumas  susijęs su riebia oda ir nuplikimu žiurkėms ir kitiems eksperimentiniams gyvūnams. Tačiau žmogaus plaukai skiriasi nuo gyvūnų plaukų. Biotino trūkumas yra labai retas reiškinys, todėl jį galima laikyti visiškai nenaudingu priedu kosmetikos preparatuose. Be to, biotino molekulinė masė yra per didelė, kad patektų į odą.

Collagen - kolagenas (nereikia painioti su augaliniu skystu tirpiu kolagenu)- siūlo pavidalo baltymas. Kolagenas yra pagrindinė odos struktūrinio tinklo dalis. Manoma, kad su amžiumi jis pradeda irti, o oda tampa plona ir nestangri. Kai kurios kompanijos tvirtina, kad kolagenas gali patobulinti odos baltymo struktūrą. Tačiau kolageno naudojimas gali būti žalingas dėl šių priežasčių:

1. Didelis kolageno molekulių dydis neleidžia jam įsiskverbti į odą. Jis nusėda ant odos paviršiaus, užkemša poras ir neleidžia išgaruoti vandeniui. Ant odos formuoja plėvelę, po kuria oda negali kvėpuoti.

2. Kosmetikoje naudojamas kolagenas gaunamas iš galvijų arba paukščių. Net jei jis įsiskverbia į odą, jo molekulinė kompozicija ir biochemija skiriasi nuo žmogaus.

Pastaba: kolageno injekcijos, naudojamos plastikinėje chirurgijoje, skirtos leisti po oda ir išlyginti raukšles, sukuriant patinimą. Organizmas suvokia  kaip svetimą kūną ir pašalina jį per metus.

Fluoride - fluoridas, fluorido junginys. Pavojingas cheminis elementas. Ypač pavojingas dantų pastoje. Mokslininkai šį elementą susieja su dantų defektais, artritu, alerginėmis apraiškomis.

Formaldehyde - formaldehidas, metanolis, skruzdžių aldehidas, skruzdžių rūgšties aldehidas. Naudojamas nagų lake, muile, kosmetikoje ir šampūnuose. Stipriai sudirgina gleivinę.  Labai toksiškas odai.

Hyaluronic acids - hialurono rūgštis, hialuronatas. Tai yra "paskutinis klyksmas" kosmetikos pramonėje. Augalinės ir gyvulinės kilmės  hialurono rūgštis yra identiška  žmogiškai ir naudinga mažos molekulinės masės forma. Dažnai kosmetikos kompanijos naudoja ją didelės molekulinės masės forma (iki 15 mln vienetų). Ji negali įsiskverbti į odą, išlieka ant odos ir veikia kaip kolagenas.

Isopropyl Alcohol (SD-40) - izopropilo alkoholis, propanolis-2, izopropanolis, dimetilkarbinolis. Sukelia burnos, liežuvio ir gerklės vėžį. Naudojamas kaip valymo priemonė, taip pat kosmetikoje, parfumerijoje, burnos skalavimo skysčiuose. Apsinuodijimo simptomai - galvos skausmas, kraujavimas iš nosies, galvos svaigimas.

Kaolin clay - kaolinas. Šis natūralus lengvos struktūros molis naudojamas  dekoratyvinėje kosmetikoje, veido kaukėms. Kaip ir bentonitas, jis užkemša poras. Intensyviai užlaiko anglies dioksidą ir toksinus odoje. Dusina odą, atimdama gyvybiškai svarbų deguonį. Dehidruoja odą. Be to, kaolinas gali būti užterštas įvairiomis kenksmingomis priemaišomis.

Lanolin - lanolinas, vilnonis vaškas, gyvulinis vaškas. Tyrimai parodė, kad lanolinas iššaukia odos jautrumą ir net alerginį bėrimą. Turi daug pesticidų, kartais iki 50-60%, kas pavojinga odai. Užkemša poras, neleidžia odai kvėpuoti. Gali būti kancerogeninis.

Liposomes  - liposomos . Jos laikomos radikaliomis kovos su senėjimu priemonėmis. Tai – mikroskopiniai rutuliukai, sudaryti iš giminingų odai medžiagų fosfolipidų, pripildyti intensyviai drėkinančių priemonių.   Remiantis viena iš naujausių teorijų, ląstelių senėjimą lydi  ląstelės membranos storėjimas. Manoma, kad  liposomos susijungdamos su ląstelėmis, pagyvina jas ir prideda drėgmę. Tačiau pastarieji moksliniai tyrimai nepagrindžia šių prielaidų.

Mineral Oil  - techninė alyva, naftos (mineralinė) alyva. Šis ingredientas yra gaunamas iš naftos. Tai yra skystų angliavandenilių mišinys, atskirtas nuo benzino. Naudojant kosmetikoje kaip drėkinančią priemonę, techninis aliejaus formuoja vandenį atsparią plėvelę ir užrakina drėgmę odoje. Oda tampa minkštesnė, švelnesnė ir atrodo jauniau. Tiesa yra ta, kad plėvelė užlaiko ne tik vandenį, bet ir toksinus, anglies dioksidą, atliekų produktus ir neleidžia prasiskverbti deguonies molekulėms.

"Biotino trūkumas yra labai retas reiškinys, todėl jį galima laikyti visiškai nenaudingu priedu kosmetikos preparatuose."

Parabens- parabenai . Kosmetikoje jie naudojami kaip konservantai. Iššaukia dermatitą ir alergijas. Gali sukelti krūties vėžį bei endokrininės sistemos pažeidimus.

Placental Extract - placenta - ekstraktai iš placentos. Reklamuojama kaip odą atjauninanti ir maitinanti.  Šių ekstraktų gamintojai įsitikinę, kad jei placenta maitina besivystantį embrioną, jos ekstraktas gali maitinti ir atjauninti senstančią odą.  Placentos ekstraktas yra pavojingas, jei gavimo metu nebuvo įvykdyti visi sanitariniai reikalavimai, tai gali sukelti labai sunkias ligas. Ar verta rizikuoti savo sveikata dėl medžiagos, kurios įtaka odos būklei nėra pilnai įrodyta?

Talkc – talkas- magnio silikato hidroksidas. Yra nuomonė, kad talkas yra pavojingas ir toksiškas ir kad jis negali būti naudojamas vaikams, nes  gali sukelti plaučių vėžį. Remiantis kitais šaltiniais, tai susiję tik su talko mišiniais, kuriuose yra švino.

Natūrali kosmetika. Natūralia kosmetika 100% tikimybe galima vadinti pačių pagamintą kremą ar kaukę iš natūralių produktų, augalų ir žolelių. Kalbant apie įsigytą pramoninę "natūralią kosmetiką", ji bus tik daugiau ar mažiau natūrali.

+4
  • Kosmetika
  • Kosmetikos priemonės
  • Ekologiška kosmetika

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę
Maitinančios mamos mityba: racionas ir kaloringumas
Maitinančios mamos mityba: racionas ir kaloringumas Per pirmuosius vaiko gyvenimo mėnesius ir net metus nieko nėra naudingesnio ir skanesnio nei motinos pienas - visada šviežias, šiltas ir sterilus. Todėl kokybiška ir pilnavertė pačios mamos mityba šiuo laikotarpiu yra labai svarbi. +3 / 0 +3
Kokius simptomus sukelia gimdos mioma? Kaip ji gydoma?
Kokius simptomus sukelia gimdos mioma? Kaip ji gydoma? Nepiktybiniai gimdos dariniai miomos – gana dažnas vaisingo amžiaus moterų susirgimas. Kartais miomų požymių neatsiranda visą gyvenimą, tačiau kartais šis darinys pareikalauja gydymo ar chirurginės operacijos. Laimei, šiuo metu miomų gydymui gali būti taikomi įvairūs metodai. Šįkart plačiau apie gimdos... +39 / -9 +30
Makšties grybelis: šeši ginklai jam nugalėti
Makšties grybelis: šeši ginklai jam nugalėti Ar prisimenate dienas, kai dar nė karto jūsų nebuvo aplankiusi erzinanti liga – makšties grybelis? Nei reikėjo sukti galvą dėl natūralaus apatinio trikotažo, nei dėl alergizuojančių kontraceptinių priemonių, nei bijoti gerti antibiotikus, nei nerimauti valgant pelėsinį sūrį. Tačiau makšties grybelis, kitaip vadinama... 4 +36 / -16 +20
Kojų tinimo priežastys ir būdai joms pagelbėti
Kojų tinimo priežastys ir būdai joms pagelbėti Kojų sunkumą ir tinimą jaučia pusė žmonių. Moteris šis negalavimas kamuoja dažniau negu vyrus. Net kas antra gimdžiusi du ar daugiau vaikų skundžiasi probleminėmis kojomis. Kokios yra kojų tinimo priežastys? +17 / 0 +17
Jokių paslapčių! 5 patarimai, kaip namų sąlygomis prižiūrėti odą.
Jokių paslapčių! 5 patarimai, kaip namų sąlygomis prižiūrėti odą. Mūsų oda yra didžiausias kūno organas. Odą kiekvieną sekundę veikia šiluma, šaltis, žiemos žvarba, vasarinė deginanti saulė, aptempti rūbai. Oda yra mažiausiai iš visų organų apsaugota, nes yra paviršiuje. Gera veido ir kūno odos būklė- kiekvienos dailiosios lyties atstovės svajonė. Ir jei gamta nedavė idealios formos... +15 / -2 +13
Kaip valgyti, kad būtumėte liekna, savo trečiojoje, ketvirtojoje, penktojoje ir šeštojoje dešimtyje
Kaip valgyti, kad būtumėte liekna, savo trečiojoje, ketvirtojoje, penktojoje ir šeštojoje dešimtyje Pastebėjote, kad, peržengusi 30 metų ribą, užpūsdama kiekvieno gimtadienio žvakutes, linkite sau, jog Jūsų metabolizmas staiga sugrįžtų? Jūs nesate viena. Tiesa, kad senstant psichologinių ir gyvenimo būdo veiksnių derinys paverčia svorio metimą ir palaikymą tikra kova. +12 / 0 +12
Gražios kojos: ar būtinai iki “pažastų”?+Dailių kojų formulė
Gražios kojos: ar būtinai iki “pažastų”?+Dailių kojų formulė Kad patikti sau ir stipriosios lyties atstovams, moterys nori turėti gražias kojas. Gražiomis laikomos kojos „iki pažastų“. Daugelis lietuvaičių gali didžiuotis ilgomis laibomis kojomis. Bet jei dievas tokių nedavė? Juk neištempsi, nepailginsi. Belieka pačioms koreguoti jų išvaizdą ir estetinį grožį. +14 / -3 +11
Kvepalų įtaka moters grožiui ir organizmui
Kvepalų įtaka moters grožiui ir organizmui Kvepalų istorija prasidėjo dar Senovės Romos laikais, kai žmonės naujus kvapus atrasdavo maišydami aliejų, balzamą ir aromatingus produktus. O ar žinojote, kad Prancūzijos imperatorius Napoleonas Bonapartas savo kvapųjį vandenį pasiimdavo net į kovos lauką, o rytais juo saldindavo arbatą? Taigi nuo senų laikų kvepalai yra tapę... +10 / 0 +10
Kaip atsikratyti celiulito?
Kaip atsikratyti celiulito? Vyresnės kartos moterys turbūt pamena tuos laikus, kai maždaug prieš 20 metų sulig naujienų iš Vakarų banga televizoriaus ekranuose pasirodė ir reklamos apie įvairias anticeliulitines priemones. Tuomet moterys ir jų vyrai sužinojo, kad tos mielos duobutės ant šlaunų, pasirodo, – grėsmingasis celiulitas. Jis imtas suvokti kaip... 1 +9 / -1 +8
Gimdos kaklelio uždegimas. Kodėl verta susirūpinti?
Gimdos kaklelio uždegimas. Kodėl verta susirūpinti? Gimdos kaklelio uždegimas gana dažnas susirgimas, todėl neretai manoma, jog nėra ko pergyventi. Vis dėlto uždegimas gali turėti labai rimtų pasekmių. Gimdos kaklelio uždegimą gali sukelti įvairūs faktoriai: infekcija, cheminės medžiagos ar alergija. Pavojingiausia uždegimo priežastis – infekcija. Ji gali išplisti ir už... +6 / 0 +6