Galvos skausmo priežastis - kosmetika

Balandžio 14, 2018 | L.Varanavičienė
+4
Galvos skausmo priežastis - kosmetika

Ne paslaptis, kad į kosmetikos ir higienos gaminių sudėtį įeina kenksmingi naftos chemijos produktai, kurie laikui bėgant, o kartais ir netgi iš karto, neigiamai veikia sveikatą ir savijautą. Besirūpindami savijauta ir  norėdami išvengti kenksmingų toksinių medžiagų, visada atidžiai perskaitykite pasirinktų produktų pakuotės užrašus. Sudedamųjų komponentų apibūdinimas leis suprasti, ar verta juos įsigyti.

Apibrėžimai.  Kancerogenai -  pavojingos ir toksiškos medžiagos, sukeliančios piktybinius navikus. Mutagenai yra pavojingos medžiagos, kurios genetiniame lygyje sukelia pokyčius ląstelėse, t. y. pakeičia ląstelių struktūrą.

Alcohol - spiritas, alkoholis. Veikia kaip veikliųjų medžiagų transporto priemonė ir stabdo putų susidarymą. Greitai išdžiūsta. Sintetinis alkoholis yra nuodinga, kancerogeninė, mutageninė medžiaga, sukelianti organizme nepageidaujamas reakcijas.

Aluminum - aliuminis. Naudojamas kaip kosmetikos dažų priedas, ypač vokų šešėliuose.  Dezodorantuose ir antiperspirantuose aliuminio sintetinės druskos užkemša odos poras ir blokuoja prakaito liaukas. Tai gali sukelti uždegimą, limfmazgių tinimą,  sutrikdyti prakaito liaukų veiklą. Medžiaga padeda vystytis vėžiui,  trikdo hormonų veiklą ar net keičia ląstelių struktūrą, žeidžia centrinę nervų sistemą, išbalansuoja skydliaukės veiklą. Nuodas, kancerogenas, mutagenas.

AHA - alfa hidroksido rūgštys. Yra pieno ir kitos rūgštys. AHA veikia kaip medžiaga, atskirianti senas ląsteles nuo odos paviršiaus, ant odos lieka šviežios jaunos ląstelės. Oda atrodo jaunesnė ir ne taip raukšlėta. Pašalinus išorinį negyvų ląstelių sluoksnį, kartu pašalinamas pirmas ir svarbiausias odos apsaugos sluoksnis. Šiuo atveju kenksmingi aplinkos veiksniai, prisidedantys prie odos senėjimo, skverbiasi greičiau ir giliau. To pasekmė – odos senėjimas ankstyvoje stadijoje.

Galvos skausmas. Kada reikėtų išsigąsti?

„Dažniausias žmones varginantis galvos skausmas – įtampos tipo. Jis vienu ar kitu gyvenimo etapu gali pasireikšti net iki trijų ketvirtadalių suaugusiųjų.“

Plačiau:

Galvos skausmas. Kada reikėtų išsigąsti?

Bentonite - bentonitas.  Plastiškas molis.  Tai natūralus mineralas, naudojamas veido kaukių, pudros ir kitos kosmetikos gamyboje. Jis skiriasi nuo įprasto molio, nes  mišinyje su skysčiu sudaro gelį. Šis akytasis molis greitai absorbuoja odos drėgmę. Intensyviai užlaiko toksinus ir anglies dioksidą, užkerta kelią odos kvėpavimui ir atliekų šalinimui. Dusina odą, stabdo  deguonies prieigą. Bentonito dalelės gali turėti aštrius kraštus ir subraižyti odą. Bandymai su pelėmis parodė didelį toksiškumą.

Benzene – benzenas arba benzolas,  aromatinis angliavandenilis. Tai nuodai kaulų čiulpams. Kartu su kitais komponentais plačiai naudojamas kosmetikoje. Toksiška, kancerogeninė, mutageninė medžiaga.

Biotin-  biotinas, vitaminas H, vitaminas B7, kofermentas R. Biotinas (vitaminas H) - egzotinis ingredientas, reklamuojamas kaip reikalingas ir naudingas odos ir plaukų priežiūrai. Šio vitamino trūkumas  susijęs su riebia oda ir nuplikimu žiurkėms ir kitiems eksperimentiniams gyvūnams. Tačiau žmogaus plaukai skiriasi nuo gyvūnų plaukų. Biotino trūkumas yra labai retas reiškinys, todėl jį galima laikyti visiškai nenaudingu priedu kosmetikos preparatuose. Be to, biotino molekulinė masė yra per didelė, kad patektų į odą.

Collagen - kolagenas (nereikia painioti su augaliniu skystu tirpiu kolagenu)- siūlo pavidalo baltymas. Kolagenas yra pagrindinė odos struktūrinio tinklo dalis. Manoma, kad su amžiumi jis pradeda irti, o oda tampa plona ir nestangri. Kai kurios kompanijos tvirtina, kad kolagenas gali patobulinti odos baltymo struktūrą. Tačiau kolageno naudojimas gali būti žalingas dėl šių priežasčių:

1. Didelis kolageno molekulių dydis neleidžia jam įsiskverbti į odą. Jis nusėda ant odos paviršiaus, užkemša poras ir neleidžia išgaruoti vandeniui. Ant odos formuoja plėvelę, po kuria oda negali kvėpuoti.

2. Kosmetikoje naudojamas kolagenas gaunamas iš galvijų arba paukščių. Net jei jis įsiskverbia į odą, jo molekulinė kompozicija ir biochemija skiriasi nuo žmogaus.

Pastaba: kolageno injekcijos, naudojamos plastikinėje chirurgijoje, skirtos leisti po oda ir išlyginti raukšles, sukuriant patinimą. Organizmas suvokia  kaip svetimą kūną ir pašalina jį per metus.

Fluoride - fluoridas, fluorido junginys. Pavojingas cheminis elementas. Ypač pavojingas dantų pastoje. Mokslininkai šį elementą susieja su dantų defektais, artritu, alerginėmis apraiškomis.

Formaldehyde - formaldehidas, metanolis, skruzdžių aldehidas, skruzdžių rūgšties aldehidas. Naudojamas nagų lake, muile, kosmetikoje ir šampūnuose. Stipriai sudirgina gleivinę.  Labai toksiškas odai.

Hyaluronic acids - hialurono rūgštis, hialuronatas. Tai yra "paskutinis klyksmas" kosmetikos pramonėje. Augalinės ir gyvulinės kilmės  hialurono rūgštis yra identiška  žmogiškai ir naudinga mažos molekulinės masės forma. Dažnai kosmetikos kompanijos naudoja ją didelės molekulinės masės forma (iki 15 mln vienetų). Ji negali įsiskverbti į odą, išlieka ant odos ir veikia kaip kolagenas.

Isopropyl Alcohol (SD-40) - izopropilo alkoholis, propanolis-2, izopropanolis, dimetilkarbinolis. Sukelia burnos, liežuvio ir gerklės vėžį. Naudojamas kaip valymo priemonė, taip pat kosmetikoje, parfumerijoje, burnos skalavimo skysčiuose. Apsinuodijimo simptomai - galvos skausmas, kraujavimas iš nosies, galvos svaigimas.

Kaolin clay - kaolinas. Šis natūralus lengvos struktūros molis naudojamas  dekoratyvinėje kosmetikoje, veido kaukėms. Kaip ir bentonitas, jis užkemša poras. Intensyviai užlaiko anglies dioksidą ir toksinus odoje. Dusina odą, atimdama gyvybiškai svarbų deguonį. Dehidruoja odą. Be to, kaolinas gali būti užterštas įvairiomis kenksmingomis priemaišomis.

Lanolin - lanolinas, vilnonis vaškas, gyvulinis vaškas. Tyrimai parodė, kad lanolinas iššaukia odos jautrumą ir net alerginį bėrimą. Turi daug pesticidų, kartais iki 50-60%, kas pavojinga odai. Užkemša poras, neleidžia odai kvėpuoti. Gali būti kancerogeninis.

Liposomes  - liposomos . Jos laikomos radikaliomis kovos su senėjimu priemonėmis. Tai – mikroskopiniai rutuliukai, sudaryti iš giminingų odai medžiagų fosfolipidų, pripildyti intensyviai drėkinančių priemonių.   Remiantis viena iš naujausių teorijų, ląstelių senėjimą lydi  ląstelės membranos storėjimas. Manoma, kad  liposomos susijungdamos su ląstelėmis, pagyvina jas ir prideda drėgmę. Tačiau pastarieji moksliniai tyrimai nepagrindžia šių prielaidų.

Mineral Oil  - techninė alyva, naftos (mineralinė) alyva. Šis ingredientas yra gaunamas iš naftos. Tai yra skystų angliavandenilių mišinys, atskirtas nuo benzino. Naudojant kosmetikoje kaip drėkinančią priemonę, techninis aliejaus formuoja vandenį atsparią plėvelę ir užrakina drėgmę odoje. Oda tampa minkštesnė, švelnesnė ir atrodo jauniau. Tiesa yra ta, kad plėvelė užlaiko ne tik vandenį, bet ir toksinus, anglies dioksidą, atliekų produktus ir neleidžia prasiskverbti deguonies molekulėms.

"Biotino trūkumas yra labai retas reiškinys, todėl jį galima laikyti visiškai nenaudingu priedu kosmetikos preparatuose."

Parabens- parabenai . Kosmetikoje jie naudojami kaip konservantai. Iššaukia dermatitą ir alergijas. Gali sukelti krūties vėžį bei endokrininės sistemos pažeidimus.

Placental Extract - placenta - ekstraktai iš placentos. Reklamuojama kaip odą atjauninanti ir maitinanti.  Šių ekstraktų gamintojai įsitikinę, kad jei placenta maitina besivystantį embrioną, jos ekstraktas gali maitinti ir atjauninti senstančią odą.  Placentos ekstraktas yra pavojingas, jei gavimo metu nebuvo įvykdyti visi sanitariniai reikalavimai, tai gali sukelti labai sunkias ligas. Ar verta rizikuoti savo sveikata dėl medžiagos, kurios įtaka odos būklei nėra pilnai įrodyta?

Talkc – talkas- magnio silikato hidroksidas. Yra nuomonė, kad talkas yra pavojingas ir toksiškas ir kad jis negali būti naudojamas vaikams, nes  gali sukelti plaučių vėžį. Remiantis kitais šaltiniais, tai susiję tik su talko mišiniais, kuriuose yra švino.

Natūrali kosmetika. Natūralia kosmetika 100% tikimybe galima vadinti pačių pagamintą kremą ar kaukę iš natūralių produktų, augalų ir žolelių. Kalbant apie įsigytą pramoninę "natūralią kosmetiką", ji bus tik daugiau ar mažiau natūrali.

+4
  • Kosmetika
  • Kosmetikos priemonės
  • Ekologiška kosmetika

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę
Ką daryti, kad plaukai nesiveltų?
Ką daryti, kad plaukai nesiveltų? Kai kuriems asmenims iššukuoti plaukus yra tikras iššūkis. Plaukų vėlimasis priklauso nuo jų būklės (sausi ir ploni plaukai veliasi labiau), aplinkos sąlygų (besikeičianti temperatūra, karštis bei šaltis neigiamai veikia plauko struktūrą), naudojamų priemonių (kasdieninis galvos plovimas, įvairios fiksavimo priemonės ir... +2 / 0 +2
Gražios ir sveikos kojos: kaip įveikti kojų venų varikozę?
Gražios ir sveikos kojos: kaip įveikti kojų venų varikozę? Kiekvienai moteriai yra svarbu, jog jos kojos būtų ne tik gražios, bet ir sveikos. Tačiau labai dažnai mes net nesusimąstydamos, diena iš dienos, aliname savo kojas: avime aukštakulnius batelius, dirbame ilgai sėdimą ar stovimą darbą, dėl to sutrinka kraujotaka, prasideda įvairios ligos. +34 / 0 +34
Slogos gydymas pagal močiutę ir vaistininkus. Kas suveikė, o kas ne?
Slogos gydymas pagal močiutę ir vaistininkus. Kas suveikė, o kas ne? Esu iš tų žmonių, kurie mėgsta eksperimentuoti. Tiesa, jei tie eksperimentai susiję su sveikata, rimtai juos apgalvoju. Šįkart mane vargino ne tokia jau ir rimta sveikatos problema, viso labo tik sloga. Tačiau ji buvo bjauri ir neleidžianti dirbti kasdieninių darbų. Štai todėl vieną dieną tokiomis, ne itin maloniomis... +23 / 0 +23
Anoreksija – ne tik „kvailų merginų“ liga
Anoreksija – ne tik „kvailų merginų“ liga Sociologai teigia: 80% jaunų moterų yra nepatenkintos savo išvaizda. Ne mažiau kaip trečdalis periodiškai arba nuolat laikosi dietos, ir kiekviena dešimtoji yra reali nervinės anoreksijos auka. Tai nėra nekenksmingas kaprizas, bet rimta liga ir trečia dažniausia lėtinių ligų priežastis jaunystėje. Paprastai manoma, kad... +18 / 0 +18
Artėjantis klimaksas – kaip jam pasiruošti?
Artėjantis klimaksas – kaip jam pasiruošti? Artėjantis klimaksas gąsdina ne vieną moterį – neramu ne tik dėl pasikeisiančių fizinių funkcijų, bet ir dėl pačios gamtos išrašomos diagnozės – jaunystės pabaiga. Tačiau išsamiai susipažindamos su artėjančiais pasikeitimais, jiems nusiteikdamos bei priimdamos pokyčius kaip natūralų procesą, kartais netgi turintį... +19 / -4 +15
Savimotyvacinės knygos. Ar jos padeda?
Savimotyvacinės knygos. Ar jos padeda? Kadais šios knygos buvo vienos iš labiausiai perkamų, dabar, rodos, knygynuose jas išstumia žinomų žmonių knygos, jų patarimai kaip gyventi, maitintis ir rengtis. Žmonėms patinka sekti ir vadovautis kažkuo. Bet kodėl taip dažnai pasiklystame savyje ir lyg paskutinio gelbėjimosi šiaudo griebiamės kažkieno parašytų... +12 / 0 +12
3 priežastys vasarą pasivaikščioti basomis
3 priežastys vasarą pasivaikščioti basomis Jei Jūsų mažylis turi plokščiapėdystę, pravartu būtų vasarą jam leisti kuo daugiau vaikščioti basomis. Tiesa, pasirūpinkite, jog paviršius, kurį lies mažo vaiko jautrios pėdutės, būtų saugus. +11 / 0 +11
Kaip išgauti ugningų akių žvilgsnį?
Kaip išgauti ugningų akių žvilgsnį? Akys - sielos veidrodis. Jos nuostabios, paslaptingos, aksominės, apgaubtos juodomis ilgomis blakstienomis. Tačiau atsiradę juodi ratilai po jomis- tiesiog šaukštas deguto natūraliam grožiui. Ratilų spalva, aišku ne visai juoda . Spalva nuo rausvai juodos, tamsiai mėlynos iki geltonai rudos. +11 / -1 +10
Daktaras „Google“ – jis viską žino?
Daktaras „Google“ – jis viską žino? Turiu vieną gėdingą sveikatos problemą, tai – šlapimo nelaikymas. Gėda prisipažinti artimiesiems, tačiau kuo toliau, tuo sunkiau man yra nuslėpti šią problemą. Pas gydytojus neturiu laiko kada eiti, tad randu lengvesnį būdą sužinoti apie savo problemą. Įvedu į paieškos sistemą žodžius „dažnas šlapinimasis“,... +8 / 0 +8
Endometriozė – sunki, tačiau pagydoma liga
Endometriozė – sunki, tačiau pagydoma liga Medicinos literatūroje endometriozė dažnai vadinama liga-mįsle. Tai viena paslaptingiausių ginekologinių ligų. Dažniausiai endometrioze serga iki dešimtadalio visų vaisingo 20‒40 m. amžiaus moterų. Iš šių moterų beveik pusė, jei liga nėra gydoma, tampa nevaisingomis. Todėl labai svarbu laiku atpažinti ligos simptomus ir... +11 / -5 +6