Ką daryti, kad plaukai nesiveltų?

Rugpjūčio 08, 2019 | Rūtelė Foktienė
+3
+3 -0

Kai kuriems asmenims iššukuoti plaukus yra tikras iššūkis. Plaukų vėlimasis priklauso nuo jų būklės (sausi ir ploni plaukai veliasi labiau), aplinkos sąlygų (besikeičianti temperatūra, karštis bei šaltis neigiamai veikia plauko struktūrą), naudojamų priemonių (kasdieninis galvos plovimas, įvairios fiksavimo priemonės ir plaukus kaitinantys prietaisai, deja, neprideda plaukams sveikatos).

Straipsnyje rasite šiek tiek gudrybių, padėsiančių džiaugtis mažiau besiveliančiais plaukais arba pagreitinančių jų iššukavimą. 


Vėsesnis (drungnas) vanduo plaukams patinka labiau

Labai karštas vanduo (kaip ir džiovinimas plaukų džiovintuvu ar tiesinimas karštomis žnyplėmis) neabejotinai kenkia plauko struktūrai. Skalavimas vėsiu ar drungnu vandeniu tausoja plauko paviršių, jis tampa lygesnis. Vėsiu vandeniu perskalauti plaukai yra švelnesni ir mažiau veliasi, be to, gražiai žvilga. Nenaudokite ledinio vandens – taip galima prisidaryti daugiau problemų ir prisišaukti visai nereikalingų ligų. 

 

Dažnai plaukai labiausiai suveliami juos plaunant šampūnu

Šampūną masažuojamaisiais judesiais reikėtų švelniai įtrinti į galvos odą. Nebūtina plauti plaukų per visą ilgį, mat galiukai dažnai sausesni ir jiems pakanka nuo plaukų šaknų tekančio vandens su suputojusiu šampūnu. Netrinkite galvos odos ir nevelkite plaukų, o išplovę plaukus švelniai apsukite juos rankšluosčiu. 

 

Plaukų drėkinimas padės išvengti dėl sausumo kylančio vėlimosi

Esate laimingas, jei visiškai pakanka tik šampūno ir plaukus iššukuojant nekyla jokių sunkumų. Tačiau daugumai prireikia ir papildomų plaukus drėkinančių priemonių – nuplaunamų ir nenuplaunamų balzamų, serumų, aliejų, nuo karščio saugančių kremų ir plaukų kaukių (kurias gilesniam plaukų maitinimui patariama naudoti bent kartą per savaitę).

Plaukų priežiūros priemones rekomenduoja rinktis pagal plaukų ir galvos odos tipą ir pageidaujamą jų poveikį. Jei plaukai linkę greičiau susiriebaluoti, pakanka puoselėjančia priemone tepti tik plaukų galiukus, kurie labiausiai ir veliasi. Būtina skaityti plaukų priežiūros priemonių sudėtį. Pavyzdžiui, jei tarp sudėtinių dalių yra alkoholio, tikėtina, kad jis problemą tik dar labiau paaštrins, nes jis linkęs sausinti plaukus. 

"Plaukams reikalingas pakankamas vitaminų, mineralų ir baltymų kiekis mityboje. Biotinas ir kiti B grupės vitaminai, vitaminai A, E, C, D, įvairios aminorūgštys, nesočiosios riebalų rūgštys, kalcis, geležis yra labai svarbūs normaliam plaukų augimui, atsinaujinimui ir žvilgesiui."

Retomis šukomis iššukuoti lengviau

Ne paslaptis, kad drėgni plaukai lengviau pažeidžiami ir dar šlapių jų šukuoti nereikėtų. Tačiau jei skundžiatės plaukų vėlimusi, juos galima atsargiai pamėginti pašukuoti retomis šukomis. Geriausia pradėti nuo labiausiai susivėlusių plaukų galų, mat šukuodami nuo viršaus plaukus galite tik dar labiau suvelti. Medinės šukos puikiai tiks ir galvos odos masažui, svarbiam sklandžiai kraujotakai, o tuo pačiu ir sveikiems plaukams. Beje, prieš tokį šukavimą galima plaukus patepti jų iššukavimą gerinančiomis priemonėmis. 

 

Ypatingai sudėtinga iššukuoti plaukus po įvairių šventinių progų

Jei plaukus tenka šukuoti po šukuosenos suformavimo stiprios fiksacijos laku ar kitomis priemonėmis, geriau tai daryti neskubant. Rekomenduojama plaukus pirmiausia gausiai patepti aliejumi (labiausiai tinka nerafinuoti aliejai, pavyzdžiui, alyvuogių, argano ir panašiai) arba nenuplaunamu balzamu, palaikyti bent kelias valandas arba per visą naktį. Tuomet reikėtų juos kruopščiai išplauti, panaudoti puoselėjančią kaukę ir tik tada pradėti atsargiai šukuoti. „Sausas“ šukavimas gali pridaryti daug žalos. 

 

Prieš miegą plaukus geriau jau iššukuoti

Beje, labai dažnai plaukai susivelia nuėjus miegoti su šlapia ir neiššukuota galva. Plaukai tampa ne tik sunkiai iššukuojami, bet ir rytinė šukuosena gali labai nustebinti… Miegoti reikėtų eiti iššukuotais plaukais. Jei plaukai ilgesni, verta juos supinti į kasą ar susukti į lengvą kuoduką. Kai kurie naudoja apsaugines skareles ar kepurėles, padedančias apsaugoti plaukus nuo vėlimosi naktį. Ne paslaptis, kad plaukų vėlimasis labai susijęs su neramiu miegu – kuo žmogus daugiau vartosi, tuo plaukai intensyviau veliasi. 

 

Rūpesčio iš išorės nepakanka – būtina sveikai ir pilnavertiškai maitintis

Plaukams reikalingas pakankamas vitaminų, mineralų ir baltymų kiekis mityboje. Biotinas ir kiti B grupės vitaminai, vitaminai A, E, C, D, įvairios aminorūgštys, nesočiosios riebalų rūgštys, kalcis, geležis yra labai svarbūs normaliam plaukų augimui, atsinaujinimui ir žvilgesiui. Jei mityba pasiekti pakankamo būtinųjų medžiagų kiekio nepavyksta, tuomet verta pavartoti specialiai grožio puoselėjimui sukurtų maisto papildų, kurių asortimentas labai gausus. Žinoma, dėl jų vartojimo būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku ir įvertinti teikiamą naudą bei galimą žalą kiekvienu individualiu atveju. 

 

Plaukų grožiui įtakos turi daug faktorių

Plaukų išvaizdą ir struktūrą neigiamai veikia nepalankios aplinkos sąlygos, ilgalaikė nervinė įtampa, žalingi įpročiai, tad būtina suprasti, kad gerų šampūnų ir balzamų šiai žalai panaikinti tikrai nepakanka. Didelę įtaką turi ir hormonų pokyčiai – plaukai gali tai slinkti, tai labai sparčiai augti, tai žvilgėti, tai intensyviau veltis. Jei plaukų išvaizda neramina, būtina konsultuotis su gydytoju. Kartais tai gali būti lėtinių sutrikimų, vitaminų ar mineralų trūkumo ir kai kurių ligų požymis. 

 

Autorius: farmacininkė Rūtelė Foktienė. 

Daugybę grožio problemų galite išspręsti tiesiog rinkdamiesi tinkamą maistą. Būtent – teisinga mityba ne tik padailina liemenį ir pagerina imuninės sistemos veiklą, bet ir puoselėja išvaizdą: lygina raukšles, suteikia spindesio plaukams, sustiprina nagus. „Mityba turi tiesioginės įtakos išvaizdai – kaip atrodote kasdien ir kaip Jus veikia senėjimo procesas“, – teigia medicinos mokslų daktaras Joshua Zeichneris. Anot gydytojo, būtų išmintinga susidaryti mitybos planą, kuriame pakaktų sveikai odai ir plaukams reikalingų elementų – maistinių medžiagų, mineralų, riebalų rūgščių ir antioksidantų, saugančių organizmą nuo žalingo aplinkos poveikio. Taigi pasiruoškite komplimentų lavinai ir pirkinių krepšelį papildykite jaunystę puoselėjančiais produktais.

Plačiau:

10 maisto produktų jaunystei išsaugoti
+3
+3 -0
  • Sveika mityba
  • Vitaminai
  • Grožis
  • Grožis ir sveikatingumas
  • Tvirti nagai, plaukai

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *