Organizmo valymas namuose. Druskos tirpalo receptas ir jogos pratimai

Kovo 26, 2015 | Žavinta Kiliūtė
+56
11
Organizmo valymas namuose. Druskos tirpalo receptas ir jogos pratimai

Pasak medikų, dauguma net su žarnynu nesusijusių ligų išsivysto dėl žarnyno užterštumo, taip pat sutrikus virškinimo veiklai. Apie tai išduoda bloga savijauta, apatiškumas, galvos skausmas, įvairūs odos bėrimai, blogas burnos kvapas, antsvoris, vidurių pūtimas ir pilvo skausmas, vidurių užkietėjimas ir daugybė kitų nemalonių simptomų. Kartais geriausia pagalba esant tokiai situacijai – žarnyno valymas. 

Įtemptas gyvenimo būdas, greitas maistas išstūmė iš daugelio žmonių valgiaraščio maisto skaidulas, ląstelieną (pupeles, ruduosius ryžius, avižas, morkas, burokėlius, kopūstus, juoduosius serbentus, avietes, kitus vaisius, riešutus, sėlenas, „pilno“ grūdo duoną), kurios veikia lyg organizmo „šluota“ ir padeda pašalinti iš žarnyno susikaupusias kenksmingas medžiagas. Apimtas streso dažnas prisikemša saldumynų. O nesuvirškintas maistas nusėda žarnyne, apkloja žarnų sieneles ir trukdo joms atlikti savo funkcijas. 

Taigi naudingosios maisto medžiagos neįsisavinamos, o storosios žarnos sienelių „užteršimas“ daro didelę žalą kitiems kūno organams. Tam, kad organizmas vėl galėtų tinkamai funkcionuoti, reikia atlikti žarnyno valymą. Vienas populiariausių ir paprasčiausių žarnyno valymo būdų – tai valymas su vandeniu ir druska. 

Magnis – geriausias palydovas, nuolat patiriant stresą

Magnio „... poreikis padidėja paauglystėje ir nėštumo metu. Magnis reikalingas ir vyresniems žmonėms, kurių virškinamasis traktas dirba nebe taip aktyviai, todėl nepasisavina visų maistingųjų medžiagų.“

Produktų, kuriuose gausu magnio, sąrašą rasite čia:
Magnis – geriausias palydovas, nuolat patiriant stresą »

Druskos tirpalo receptas 

Tirpalas, skirtas organizmo valymui, paruošiamas 2 l vandens ištirpinus 1 valgomąjį šaukštą jūros arba Himalajų druskos. Tirpalą reikia pašildyti iki kūno temperatūros ir išgerti per 30 min. Jei 2 l tirpalo atrodo neįveikiamas kiekis, galima rinktis paprastesnį variantą: 600 ml vandens ištirpinti 2 arbatinius šaukštelius druskos ir, pašildžius iki kūno temperatūros, išgerti vienu kartu. 

Gerti būtina ryte, prieš pusryčius, esant tuščiam skrandžiui. Tiems, kurie siekia geriausių rezultatų, jogos mokytojai siūlo atlikti keletą paprastų pratimų, kurie padės geriau pasklisti druskos tirpalui po žarnyną. 

5 jogos pratimai 

 • Žarnyno valymas bus efektyvesnis, jei atliksite ir kelis paprastus jogos pratimus1 poza. Kojos pečių plotyje, rankos iškeltos virš galvos. Tokioje pozoje atlikite tempimosi į viršų pratimą: stiebkitės, kiek galite, ir grįžkite į pradinę padėtį. Kartokite penkis kartus. Šis pratimas paskirstys tirpalą po skrandį.
 • 2 poza. Kojos pečių plotyje, rankos, sunertais pirštais, delnais į viršų, iškeltos virš galvos. Šioje padėtyje lankstykitės į kairę ir dešinę po 5–6 kartus. Šio pratimo metu tirpalas nutekės į plonąją žarną.
 • 3 poza. Kojos pečių plotyje, rankos ant juosmens. Pasisukite į kairę, paskui į dešinę. Pratimą energingai atlikite kelis kartus. Pratimo tikslas – paskirstyti tirpalą po plonąją žarną.
 • 4 poza. Atsigulkite ant pilvo, delnai po krūtine. Pasikelkite ant rankų ir pasisukite į kairę, tarsi norėdami pamatyti kojas. Grįžkite į pradinę padėtį, vėl pakilkite ir sukitės į dešinę. Pasisukite į kairę ir į dešinę po 3 kartus. Tai padės išvalyti plonąją žarną.
 • 5 poza. Kojos pečių plotyje, rankos prieš save. Tiesia nugara pritūpkite ir atsistokite po 5–6 kartus. 

Organizmo valymo eiga 

Paprastai vieno žarnyno valymo seanso nepakanka, tad rekomenduojama tokia jų seka: 

 • pirma savaitė – kasdien;
 • antra savaitė – kas antrą dieną;
 • trečia savaitė – kas trečią dieną. 

Visgi nederėtų savęs apgaudinėti ir tikėtis, jog išvalius žarnyną pasibaigs visos bėdos. Nekeičiant gyvenimo būdo ir maitinimosi įpročių po kurio laiko žarnynas vėl užsiterš. Nors nėra vieningos nuomonės apie žarnyno mikroflorą po žarnyno valymo, visgi daugelis medikų rekomenduoja papildyti organizmo atsargas gerosiomis bakterijomis – gerti natūralų jogurtą, kefyrą, gerųjų bakterijų papildus. 

Svarbu! Žarnyno valymą galima atlikti, jei esate sveikas. Jei sergate kokiomis nors lėtinėmis ligomis (gastritu, dvylikapirštės žarnos opa, diabetu, angina), būtina žarnyno valymą derinti su gydytoju.

+56
11
 • Nutukimas
 • Antsvoris
 • Vidurių užkietėjimas
 • Galvos skausmas
 • Vanduo
 • Organizmo valymas
 • Pilvo pūtimas
 • Odos bėrimai
 • Žarnyno veiklos gerinimas
 • Pilvo diegliai
 • Ekologiškos prekės
 • Viršutinės dalies pilvo skausmas
 • Apatinės pilvo dalies skausmas
 • Blogas burnos kvapas
 • Druska

Susiję straipsniai

 • As / 2016-05-12 12:39:08

  Na skamba gan neblogai

Siųsk savo nuomonę
1 2
Eterinių aliejų gydomoji galia
Eterinių aliejų gydomoji galia Istoriniuose šaltiniuose teigiama, kad eteriniai aliejai terapiniais tikslais buvo naudojami senovės kinų, indų, egiptiečių. Graikai ir romėnai eterinius aliejus naudojo kosmetikos, kvepalų, vaistų gamyboje, ypač svarbią vietą jie užėmė dvasiniuose bei religiniuose ritualuose. +11 / 0 +11
5 natūralūs bronchito gydymo būdai
5 natūralūs bronchito gydymo būdai Vienas iš peršalimo požymių – kosėjimas – daugeliui asocijuojasi su bronchitu. Ši sąsaja teisinga: kosulys yra pagrindinis bronchito simptomas. Sergant šia liga kamuoja ir dusulys, silpnumas, neaukšta temperatūra. Turint omenyje tai, kad bronchitas dažniausiai pasireiškia lengvomis formomis, kai kurie jo apskritai negydo. Tačiau... 2 +48 / -16 +32
Sveiki ir gaivūs žaliavalgiški kokteiliai. Išbandėme!
Sveiki ir gaivūs žaliavalgiški kokteiliai. Išbandėme! Saulėtomis vasaros dienomis turgaus prekystalius nugula braškės, vyšnios ir mėlynės, švieži vaisiai ir daržovės. Vasaros gėrybės tampa pagrindine maisto raciono dalimi. Išradingieji žaliavalgiai ir sveikos gyvensenos entuziastai neapsiriboja vien cukrumi apibarstytomis braškėmis, bet mėgaujasi tikrais... +29 / -3 +26
Saulės akmuo gintaras ne tik puošia, bet ir gydo
Saulės akmuo gintaras ne tik puošia, bet ir gydo Stebuklingasis gintaro akmuo – nuo seno vertinama gydymo priemonė, kurią galime atrasti mūsų krašte. Saulę primenantis, šviesių atspalvių, rankoje šilumą skleidžiantis akmuo domina žmones ne tik kaip papuošalas, bet ir kaip ypatinga gydomoji medžiaga. Pasak natūralios medicinos šalininkų, gintaras savo gydomosiomis savybėmis... +23 / -3 +20
Akupunktūros taikymas Vakarų medicinoje
Akupunktūros taikymas Vakarų medicinoje Dažnas, išgirdęs žodį „akupunktūra“, pagalvoja apie smulkias adatėles. Iš tiesų tradicinėje kinų medicinoje taikoma procedūra be šių instrumentų neįsivaizduojama. Atliekant akupunktūrą naudojamos plonytės metalinės adatos, stimuliuojančios odą. O ir pats žodis „akupunktūra“ reiškia taškų dūrimą. Prieš kelis... 4 +13 / 0 +13
Taukmedžio sviestas – gamtos dovana iš Afrikos
Taukmedžio sviestas – gamtos dovana iš Afrikos Taukmedžio sviestas – natūrali priemonė, tinkanti ne tik veido ir kūno odos, bet ir plaukų priežiūrai. Taukmedžio sviesto ekstraktas vertinamas ir kaip medžiaga, gydanti išbėrimus, egzemas, nudegimus nuo saulės, vabzdžių įkandimus etc. Dažnai manoma, kad taukmedžio sviestas labiau tinkamas naudoti žiemą. Įrodysime, kad ši... +7 / -2 +5