Saulės akmuo gintaras ne tik puošia, bet ir gydo

Sausio 23, 2015 | Kamilė Kogstaitė | Reklama
+20
Saulės akmuo gintaras ne tik puošia, bet ir gydo

Stebuklingasis gintaro akmuo – nuo seno vertinama gydymo priemonė, kurią galime atrasti mūsų krašte. Saulę primenantis, šviesių atspalvių, rankoje šilumą skleidžiantis akmuo domina žmones ne tik kaip papuošalas, bet ir kaip ypatinga gydomoji medžiaga. Pasak natūralios medicinos šalininkų, gintaras savo gydomosiomis savybėmis pranoksta net tauriuosius metalus. Ypač vertinamas Baltijos gintaras, nes jo išskiriama gintaro rūgštis teigiamai veikia žmogaus organizmą. 

Gintarui jau 50 milijonų metų. Dar antikos laikais garsusis medikas Hipokratas savo veikale aprašė gydomąsias gintaro savybes. Viduramžiais žmonės, nešiodami gintaro karolius, gydė net tokią ligą kaip gelta, o štai per Pirmąjį pasaulinį karą gintaro karolių antpilas su degtine buvo geriamas vyrų stiprybei palaikyti. 

„Gydymui tinkamiausias nešlifuotas gintaras, nes smarkiai apdoroti ar sulydyti suakmenėję sakai praranda dalį vertingųjų savybių.“ Kuo gintaras toks ypatingas? 

Gintaras, liesdamasis prie odos, kaupia elektrostatinį krūvį, o oksiduotame jo paviršiuje yra daugiausia gintaro rūgšties. Ši, būdama biostimuliatoriumi, puikiai veikia visus žmogaus gyvybinius organus. Kitaip tariant, gintaro akmuo įsiskverbia į žmogaus organizmą ir jį maitina, gydo. 

Gydymui tinkamiausias nešlifuotas gintaras, nes smarkiai apdoroti ar sulydyti suakmenėję sakai praranda dalį vertingųjų savybių. Naudingiausias gintaras toks, kurio paviršiuje matosi žievelės ir briaunelės. Jose ir slypi pagrindinė gydomoji gintaro galia. 

Ką gintaras gydo? 

 • Gintaras gydo daugelį ligųPadeda įveikti trumparegystę, stiprina regėjimą.
 • Gerina limfos tekėjimą, stiprina kraujagysles ir širdį.
 • Gydo skrandžio, šlapimo pūslės ligas.
 • Valo iš kepenų ir inkstų akmenis, lengvina šlapinimąsi.
 • Gelbsti karščiuojant, sutrikus medžiagų apykaitai, malšina kosulį.
 • Stiprina dantis, slopina sąnarių skausmą.
 • Gydo skydliaukės, ginekologines, nevaisingumo ligas (moterims nešiojant gintaro akmenį prie kūno). 

Negalima pamiršti, jog gintaro akmuo organizmą veikia per saulės rezginį (nervų sistemos dalį, esančią tarp krūtinkaulio ir bambos), todėl arti kūno nešiojamas gintaras suteiks žvalumo, gyvybingumo, energijos, optimizmo. Taip pat gintaras didina kūrybiškumą ir skatina veiklumą. 

Gintaras – ir prieš vėžį 

Teigiamas gintaro poveikis pastebimas ir siekiant išvengti vėžinių susirgimų. Gintaro rūgštis ir iš jos gaminami preparatai labai vertinami kovoje su toksikozėmis, kurios lydi onkologinius susirgimus bei jų gydymą. Toksikozės gali pasireikšti dėl chemoterapijos ir radioterapijos. 

Gintaras gali būti vartojamas ir kaip profilaktinė priemonė, neleidžianti kancerogenams iššaukti genetinių pakitimų, vėžinių ląstelių dauginimosi priežasties. Gintaro rūgštis, kartu su gliukoze ir šlakų šalinimo priemonėmis, geba ženkliai sumažinti organizmo intoksikaciją bei didina organizmo pajėgumą kovoti su antikūnais, organizmą nuodijančiomis medžiagomis. 

Keli sveikatą gerinantys receptai su gintaru: 

 1. Varginant sąnarių ligoms, verta įsigyti gintaro smėlio, kuriuo reikia pripildyti medvilninį maišelį. Įkaitinę maišelį iki 80–90 °C, palaikykite jį ant skaudamos vietos.
 2. Gintaro karolius nešiokite, jei vargina skydliaukės ligos ar angina.
 3. Gintaro pudra padės kraujuojančioms dantenoms. Pudrą pirštais galima įtrinti į dantenas arba kasdien ja valyti dantis.
 4. Pasigaminkite gintaro vandens! Tam puikiai tiks jau nebenaudojami gintaro karoliai. Išverkite gintarus ir sudėkite juos į pasūdytą vandenį. Tuomet taip išvalytus gintarus sudėkite į ąsotį ir užpilkite tyru vandeniu. Tokį vandenį galima gerti organizmo stiprinimui ar naudoti kaip veido prausiklį. 
Skaityti kitą puslapį »
1 2
+20
 • Angina
 • Šlapimo pūslės uždegimas
 • Dantenų kraujavimas
 • SPA centrai
 • Imuniteto stiprinimas
 • Sąnariu skausmai
 • Skydliaukės veikla
 • Gintaras

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę
Eterinių aliejų gydomoji galia
Eterinių aliejų gydomoji galia Istoriniuose šaltiniuose teigiama, kad eteriniai aliejai terapiniais tikslais buvo naudojami senovės kinų, indų, egiptiečių. Graikai ir romėnai eterinius aliejus naudojo kosmetikos, kvepalų, vaistų gamyboje, ypač svarbią vietą jie užėmė dvasiniuose bei religiniuose ritualuose. +11 / 0 +11
Medaus kaukės ir jų nauda odai. Išbandėme!
Medaus kaukės ir jų nauda odai. Išbandėme! Ko gero, visi, besidomintys sveika gyvensena, ne kartą yra girdėję apie medaus naudą žmogaus organizmui: tai natūralus produktas, kuris stiprina imunitetą, padeda įveikti peršalimą ar gerklės skausmą, taip pat yra puiki alternatyva rafinuotam cukrui. Meduje gausu organizmui reikalingų mineralinių medžiagų: geležies, kalio... 6 +34 / -1 +33
Graži oda: 6 grožio procedūros naudojant sodą
Graži oda: 6 grožio procedūros naudojant sodą Daugelis namuose turi sodos – ši medžiaga garsėja stipriomis savybėmis ir įvairiais naudojimo būdais. Vis dėlto mažai kas žino, kad soda neįtikėtinai veiksminga ir naudinga odos priežiūrai. +29 / -3 +26
Klevų ir beržų sula – sveikatos šaltinis. Sulos receptai
Klevų ir beržų sula – sveikatos šaltinis. Sulos receptai Kovo–balandžio mėnesiais jau galima bandyti tekinti beržų ir klevų sulą. Sula – tai maistinių medžiagų, sukauptų medžių šaknyse, tirpalas, kuris pavasarį kamienu perduodamas į medžio šakas pumpurams brandinti. Todėl jos sezonas nėra ilgas ir baigiasi pirmiesiems pumpurams išsprogus. Tad pats metas mėgautis ne tik... +26 / -4 +22
Akupunktūros taikymas Vakarų medicinoje
Akupunktūros taikymas Vakarų medicinoje Dažnas, išgirdęs žodį „akupunktūra“, pagalvoja apie smulkias adatėles. Iš tiesų tradicinėje kinų medicinoje taikoma procedūra be šių instrumentų neįsivaizduojama. Atliekant akupunktūrą naudojamos plonytės metalinės adatos, stimuliuojančios odą. O ir pats žodis „akupunktūra“ reiškia taškų dūrimą. Prieš kelis... 4 +13 / 0 +13
Taukmedžio sviestas – gamtos dovana iš Afrikos
Taukmedžio sviestas – gamtos dovana iš Afrikos Taukmedžio sviestas – natūrali priemonė, tinkanti ne tik veido ir kūno odos, bet ir plaukų priežiūrai. Taukmedžio sviesto ekstraktas vertinamas ir kaip medžiaga, gydanti išbėrimus, egzemas, nudegimus nuo saulės, vabzdžių įkandimus etc. Dažnai manoma, kad taukmedžio sviestas labiau tinkamas naudoti žiemą. Įrodysime, kad ši... +7 / -2 +5