Neleiskite, kad išsiplėtusios venos stabdytų Jūsų spartų žingsnį

Birželio 29, 2020 | Rūtelė Foktienė
+1
+1 -0

Kojų venų varikozė – tai kraujotakos sutrikimas, dažnam žinomas tiesiog kaip venų išsiplėtimas. Ji taip pat žinoma kaip lėtinis venų kraujotakos nepakankamumas, kai venų vožtuvėliai „dirba“ nepilnavertiškai, pavyzdžiui, dalis kraujo grįžta atgal ir kaupiasi apatinėse galūnėse. Susidaro kraujo sąstoviai, dėl kurių plečiasi kraujagyslės, o dėl vis labiau didėjančio kraujagyslių spindžio, suprantama, veniniam kraujui tampa dar sunkiau grįžti į širdį. Taip liga progresuoti gali daugelį metų, ir to įmanoma kurį laiką net nepastebėti, tačiau ji vis tiek anksčiau ar vėliau parodo savo tikrąjį veidą.

Venų varikozės simptomai – varginantys ir nemalonūs

  • Kojų venų varikozės simptomai susiję su kojų patinimais, skausmais ir nuovargiu.
  • Pacientai skundžiasi, kad juos kamuoja nemalonus kojų sunkumas ir pojūtis, tarsi jos būtų švininės ar medinės.
  • Pastebimas odos suplonėjimas, ir ją gali niežėti.
  • Kamuoja pojūtis, kad oda bėgioja skruzdėlytės, dažniau pasireiškia skausmingas raumenų mėšlungis, jaučiamas pulsavimo jausmas, be to, kai kuriuos pacientus itin vargina neramių kojų sindromas, trukdantis ne tik dienos darbams, bet ir naktiniam poilsiui.
  • Taip pat paryškėja ir labiau pastebimas tampa kraujagyslių tinklas, išsiplečia ir sustorėja bei į paviršių išsišauna mėlynos, violetinės ar beveik juodos spalvos kraujagyslės ir į gumbelius panašūs dariniai.
"Savo namų ar kelionių vaistinėlėje visuomet turėkite Lioton gelio su heparino natrio druska – jis padės veiksmingai numalšinti nemalonius varikozinių venų sukeliamus simptomus ir greitai susigrąžinti lengvų kojų pojūtį. "

Žinoma, kad visi simptomai nebūtinai pasireiškia vienu metu – jie kiekvienu atveju labai individualūs. Pavyzdžiui, iš išorės gali net nesimatyti ryškesnių odos pokyčių (nebent tik keli sutrūkinėję kapiliarai ar nedingstančios kraujosruvos, odos pigmentacijos pakitimai), tačiau giliosios venos jau gali būti rimtai pažeistos ir reikalauti profesionalaus gydymo.

Nuo ligos ignoravimo iki emocinio palūžimo

Kiekvieną organizmą ši liga paveikia labai savotiškai – vieni pacientai į ją nekreipia dėmesio ir kojas pridengia uždarais drabužiais, kiti patiria nepatogumų dėl kojų skausmų ir nuovargio, o trečiuosius ši liga gali taip sužlugdyti, kad jie emociškai palūžta ir praranda labai daug gyvenimo džiaugsmo. Tad būtina suprasti, jog kojų venų varikozė nėra tas pats kaip tik išsiplėtusios ir tik akimis matomos venos, tai – kur kas daugiau. Tad jei įtariate, kad ši liga kamuoja ir Jus – nedelskite ir pakalbėkite apie tai su savo gydytoju.

Galimų venų varikozės priežasčių – labai daug

Venų funkcija organizmui ne ką mažiau svarbi nei arterijų funkcija. Jei arterijomis kraujas išnešioja gyvybiškai būtinas medžiagas po organizmą, tai veninis kraujas šį kraują surenka atgal ir grąžina į širdį. Kojose esantis veninis kraujas turi įveikti dideles pasipriešinimo jėgas ir sėkmingai grįžti atgal. Jei venų vožtuvėliai „dirba“ ne taip, kaip turėtų, o venos sienelė išsiplėtusi, tuomet kraujui tekėti link širdies tampa daug sunkiau ir dalis jo grįžta atgal, sudaro kraujo sąstovius. Tokie procesai linkę nuolat progresuoti. Pagrindinės jų priežastys susijusios su įgimtais venų vožtuvų defektais (genetika lemia maždaug 4 atvejus iš 5) , kraujagyslių sienelių defektais, padidėjusiu slėgiu pilvo ertmėje. Vienas įprasčiausių pavyzdžių – nėštumas, kai kraujui grįžti į širdį tampa itin sudėtinga dėl to, kad vaisius spaudžia klubines venas, vyksta tam tikri hormoniniai pokyčiai, stipriai padidėja kraujo tūris ir moters kūno masė. Teigiama, kad venų varikozė dažniau kamuoja į šeštą dešimtmetį įžengusius asmenis, moteris, nutukusius pacientus, sėdimą ar stovumą darbą dirbančius darbuotojus, profesionalius tam tikrų sporto šakų sportininkus, daug aukštakulnius dėvinčias biurų darbuotojas ir panašiai. Labai dažnai venų varikozės priežastys lieka iš viso nežinomos, tačiau dėl to poreikis gydytis tikrai neturėtų sumažėti. Jei venų varikozės atsiradimą nulemia ir genetika, ir gyvenimo būdas, tuomet, tikėtina, liga vystosi tik greičiau ir jai būtina ypatinga priežiūra. Tokiu atveju svarbu kuo greičiau pradėti gydymą ir sustabdyti lėtinio venų kraujotakos nepakankamumo progresavimą.

Greita ir veiksminga pagalba – Jūsų rankinėje ar darbo stalo stalčiuje

Rūpinkitės savo kojomis – pasirūpinsite ir savimi. Savo namų ar kelionių vaistinėlėje visuomet turėkite Lioton gelio su heparino natrio druska – jis padės veiksmingai numalšinti nemalonius varikozinių venų sukeliamus simptomus ir greitai susigrąžinti lengvų kojų pojūtį. Dėl bet kokio vaisto vartojimo pasitarkite su savo gydytojui ar vaistininku. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti sveikatai.

Ar žinojote, kad apytikris visų žmogaus kraujagyslių ilgis – beveik 100 tūkstančių kilometrų? O ar žinojote, kad iš kojų venose esančiam kraujui tenka ilgiausias ir sunkiausias kelias, kad jis grįžtų į širdį? Galima pajuokauti, kad kojos pirštuose yra tolimiausi kraujagyslių taškai, be to, veniniam kraujui reikia įveikti nemenką sunkio jėgų pasipriešinimą. Taigi vertėtų visuomet stengtis, kad kraujotaka kojose nesulėtėtų, kitaip gali išsivystyti lėtinis venų kraujotakos nepakankamumas. Pateikiame net 15 patarimų, kurie padės pasirūpinti savo kojų kraujotaka.

Plačiau:

15 patarimų, padėsiančių pagerinti Jūsų kojų kraujotaką (1 dalis)
+1
+1 -0
  • Išsiplėtusios venos
  • Kojų venų ligos
  • sunkios kojos
  • kojų venų varikozė
  • pavargusios kojos
  • skaumas
  • kojų skausmas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *