O ne… ir vėl peršalau…

Lapkričio 13, 2017 | L.Rimgailė
+9
+9 -0

 O ne…ir vėl peršalau“, – tai buvo frazė, kurią iš vyro išgirdau tuomet, kai grįžusi iš darbo pravėriau namų duris. Vargšelis pasitiko karščiuojantis, ašarojančiomis akimis, sloguojantis. „Na ką, dabar man teks imtis gydymo priemonių“, – pagalvojau sau mintyse ir nuėjau į virtuvę virti arbatos…

Kai peršalimo ligos neduoda ramybės

Daugelis yra patyrę būdingus peršalimo simptomus – nemalonų ir dirginantį gerklės skausmą, čiaudulį, slogą. Kai kada jaučiamas silpnumas, vargina galvos skausmas, truputį karščiuojama, patinsta kaklo limfmazgiai.

Laimei, daugelio peršalimo simptomų nesunkiai galima atsikratyti į pagalbą pasitelkus medicinines priemones. Pavyzdžiui, vaistai nuo slogos (pvz.„QUIXX“) gali būti viena iš geriausių priemonių, kuri greitai ir efektyviai padės atsikratyti vieno iš nemaloniausių peršalimo simptomų – slogos. Sloga sumažės tuomet, kai pradėsite naudoti vandenyno vandens nosies purškalą, kuris sudrėkins išsausėjusią nosies gleivinę, padės išvengti nosies užgulimo, ją atkimš. Be to, vaistas natūralus, be konservantų, tad puikiai tiks net ir vaikų slogos gydymui.

"Yra žinoma, jog peršalimą ar viršutinių kvėpavimų takų infekciją gali sukelti daugiau kaip 200 virusų."

Dar vienas simptomas, kuris dažnai būna peršalimo metu, tai – kosulys. Kosulys gali būti labai įvairus: šlapias kosulys, lojantis kosulys, sausas kosulys naktį – būtent nuo to, kokio tipo kosulys yra ir yra paskiriami vaistai nuo kosulio. Vieni iš kosulį mažinančių vaistų tai – geriamasis tirpalas „Flavamed“. Vaisto sudėtyje yra veiklioji medžiaga ambroksolio hidrochloridas, priklausantis mukolizinių (gleives skystinančių) ir atsikosėjimą skatinančių vaistų grupei. „Flavamed“ vartojamas sergant plaučių ir bronchų ligomis, kai kosulio metu susidaro klampios gleivės,  tinka vartoti vyresniems negu 2 metų vaikams, paaugliams bei suaugusiesiems.

Karščiavimas – tai dar vienas simptomas, kuris atima paskutines jėgas ir žmogų paguldo į lovą. Kuomet vargina aukšta temperatūra, tuomet norisi tik miegoti ir nesikelti iš lovos. Žinoma, reikėtų tą ir daryti. Dažniausiai karščiuojama į organizmą patekus virusinei ar bakterinei infekcijai. 

Kai papilkėję medžių lapai praneša apie artėjantį šaltuką, o žvarbus vėjas priverčia dar stipriau užsivynioti vilnonį šaliką, tampa akivaizdu: atėjo metas ruoštis šaltajam žiemos sezonui. Jei jus vis dar šildo vasaros prisiminimai ir net baisu pagalvoti apie sniego pusnis ar kumštines pirštines, turime pasiūlymų, kaip pasiruošimą šaltajam metų laikui paversti atpalaiduojančia ir malonia veikla. Dešimt skirtingų procedūrų – dešimt būdų sustiprėti!

Plačiau:

10 būdų, kaip per savaitgalį pasiruošti šaltajam sezonui

Ką daryti, kad peršalimo ligos nepaguldytų į lovą? 

  • Virusus dažniausiai įveikia imuninė sistema, tačiau jai nusilpus galima stipriai susirgti ir atgulti lovon su rimtu peršalimu ar net to peršalimo komplikacijomis… Tad stiprinkite savo imuninę sistemą: valgykite daug daržovių, vaisių, atsisakykite nesveiko maisto, pusfabrikačių.
  • Peršalimo ligų patariama apsisaugoti didinant paties žmogaus organizmo atsparumą infekcijai. Čia padės tinkamai sudarytas valgiaraštis, pakankamas vitamino C, flavonoidų kiekis. Flovonoidų yra gausu juodojoje arbatoje, tad šaltais rudens vakarais nepamirškite savęs ir savo artimųjų palepinti arbata. Tik nepamirškite, jog flovonoidų turinti juoda arbata tonizuoja, tad prieš einant miegoti jos nerekomenduojama gerti.
  • Venkite cukraus. Jei norisi kažko saldaus, tuomet saldumo poreikį numalšinkite suvalgę saldų vaisių (bananą, vynuoges).
  • Venkite visko, kas silpnina imuninę sistemą, pvz., streso, nemigos naktų, svarbu. Be to,  nepiktnaudžiaukite kofeinu bei alkoholiu.
  • Yra žinoma, jog peršalimą ar viršutinių kvėpavimų takų infekciją gali sukelti daugiau kaip 200 virusų. Tad nepamirškite dažnai plauti rankas: viršutinių kvėpavimo takų infekcijas sukeliantys virusai neretai plinta per rankas.
  • Daugelis suaugusiųjų sunegaluoja vieną ar du kartus per metus, dažniausiai žiemą, būdami uždarose patalpose, greta jau užsikrėtusių žmonių. Tad jei matote, jog šalia Jūsų yra sergantis žmogus, venkite kontakto su juo.

 

 

+9
+9 -0
  • Peršalimas
  • Sausas kosulys
  • Alerginė sloga
  • Sloga ūminė
  • Sloga lėtinė
  • Kosulys

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *