Populiarioji Atkinso dieta ‒ gyvenimo būdas

Rugsėjo 17, 2014 | Žavinta Kiliūtė
+18
+22 -4
2

Atkinso dietos pagrindas – baltymai

Nors teigiama, kad Atkinso dieta neturi taip vadinamo „jo-jo“ efekto, tačiau grįžus prie įprastos mitybos, numesti kilogramai gali sėkmingai grįžti, o kartais ir su kaupu. Todėl Atkinso teorijoje teigiama, kad tai ne tik dieta, bet ir gyvenimo būdas, paremtas nuolatiniu angliavandenių ribojimu. Žinoma, nieko nenutiks, jei penktadienio vakarą pasimėgausite vynu ir torto gabalėliu, tačiau piktnaudžiauti gausiai angliavandeniais praturtintu maistu nederėtų. Todėl norint išlaikyti pasiektą svorį, angliavandenių kiekis per dieną neturėtų viršyti 120 g. 

Atkinso dietos privalumai ir trūkumai 

Laikantis Atkinso dietos galima greitai ir ilgam atsikratyti varginančių papildomų kilogramų. Laikantis R. Atkinso sukurto mitybos plano galite valgyti daugybę maisto produktų, o vartojami baltymai suteiks energijos, pakels nuotaiką. Be to, baltymai ypač reikalingi kaulų, raumenų, viso organizmo atsinaujinimo procesui. 

Tačiau, kaip ir daugelis dietų, ji turi savų minusų. Norint, kad numesti kilogramai nesugrįžtų, Atkinso dieta turėtų tapti gyvenimo būdu. Taip pat tokia mityba gali sukelti šalutinį poveikį – ketoacidozę (diabeto komplikacija, kai stipriai padidėja cukraus kiekis kraujyje, greitai krenta svoris, atsiranda pykinimas arba vėmimas). Ketoacidozės atsiradimą gali lemti gliukozės trūkumas. Be to, neribojamas riebalų kiekis gali neigiamai paveikti žmogaus kraujagyslių sistemą. 

Ką daryti, kad numesti kilogramai nesugrįžtų?

„Tyrimai rodo, kad žmonės, kurie laikėsi dietų ir sėkmingai išlaikė savo idealų svorį, mankštinosi bent penkias valandas per savaitę. Užtenka skirti vieną valandą per dieną…“ 

Daugiau patarimų rasite čia:
Ką daryti, kad numesti kilogramai nesugrįžtų? »

Taigi Atkinso dieta nederėtų piktnaudžiauti, taip pat būtina nuolat stebėti sveikatą. Jei jaučiate, kad organizmas silpsta, prastėja savijauta, būtinai apsilankykite pas gydytoją ir profilaktiškai darykitės kraujo tyrimus. Sėkmės!

 

 

1 2
+18
+22 -4
2
  • Nutukimas
  • Antsvoris
  • Bulimija
  • Anoreksija
  • Dieta
  • Dietologai
  • Atkinso dieta

Susiję straipsniai

  • Visada džiugina užėjus į šią vaistinę puikus Gražinos V. aptarnavimas. Tai nuostabus žmogus, ji taip gražiai bendrauja su pirkėjais, kad norisi užsukti vėl ir vėl. Tokius žmones turėtumėte branginti – ji ir daktaras, ir puikus psichologas ir visada pakels nuotaiką kelioms dienoms į priekį. Malonu, kad dar tokių yra.

  • Skamba labai gerai. Tik norėčiau sužinoti ar galima vartoti duoną?

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *