Joga – ir siela laiminga, ir kūnas gražus

Lapkričio 23, 2016
+7
+7 -0

Greitas gyvenimo tempas verčia žmones stabtelėti ir paieškoti vidinio nusiramino. Joga – tai gebėjimas savyje atrasti tą vidinę tylą. Ne veltui iš sanskrito kalbos  kilęs žodis „joga“ reiškia „susijungimas“, „ryšys“,  – kuomet kūnas papildo protą, o protas – kūną. Joga sujungia ir kūną, ir protą.

Ar žinojote, jog jogos pratimai, dar kitaip vadinami asanomis, tai – ne tik suartėjimas su savo „vidiniu aš“, bet ir galimybė atsikratyti vieno ir kito kilogramo.

Jogos nauda žmogaus organizmui

Nuo senų laikų Indijoje plitusi joga pasiekė ir Vakarų pasaulį. Paplito taip plačiai, kad dabar galima rasti pačių įvairiausių jogos formų; juoko joga, nėščiųjų joga…Kiekvienas gali atrasti savo mėgstamą jogos tipą.

Verta jogą įtraukti į savo kasdieninę rutiną, nes ji padeda koreguoti netinkamą laikyseną, gerina kraujo apykaitą, mažina stresą ar net kūno skausmus. Tiesa, nereikėtų tikėtis jogos poveikio iškart, jei norima rezultatų, jogos pratimus reikia daryti teisingai ir reguliariai. Kitu atveju joga ne tik neduos naudos, bet gali padaryti žalos.

Williamas J. Broadas savo knygoje „Visa tiesa apie jogą. Mitai ir realybė “ aptaria medicininių tyrimų rezultatus apie jogą, aprašo įspūdžius žmonių, kuriems joga pridarė bėdų. Teigiama, kad dažniausiai per jogos treniruotes žmonės patiria nugaros, kelių, pečių ir kaklo traumas.

"Yra žinoma, kad neritmiškas kvėpavimas gali paveikti net tai, kiek mes suvalgome, kaip gerai išsimiegame."

Asanos moko pajusti savo kūną ir save

Jogos asanos – tai pozos, kuriose paprastai per dieną nebūna mūsų griaučiai, raumenys ir sąnariai, todėl tokios pozos kūnui sukelia teigiamą stresą, skatina teigiamą organizmo atsaką: pagerėja kraujotaka, raumenų jėga, kūnas atsipalaiduoja ir išsitiesia, organizmas efektyviau yra aprūpinamas deguonimi.

Dar viena teigiama jogos nauda – tai galimybė per asanų darymą tonizuoti raumenis, kurie atsako už tinkamą laikyseną ir kvėpavimą.

Kai kurie gydytojai tiems, kurie serga antrojo tipo cukriniu diabetu, išrašo ne tik insulino injekcijas, bet skiria namuose atlikti jogos pratimus. Manoma, kad reguliarius ir ilgalaikis jogos pratimų darymas gali sumažinti kūno svorį, kūno masės indeksą (KMI), o taip pat ir širdies ligų rizikos veiksnius, kurie susiję su svorio padidėjimu. Jogos pagalba galima nesunkiai atsikratyti keleto nereikalingų kilogramų.

Kam reikalingas gilus kvėpavimas jogos metu?

Joga pagerina kvėpavimą, kuris žmogui yra itin svarbus. Yra žinoma, kad neritmiškas kvėpavimas gali paveikti net tai, kiek mes suvalgome, kaip gerai išsimiegame.

Atliekant asanas labai svarbu tinkamai, giliai kvėpuoti. Jogos metu gilus kvėpavimas reikalingas dėl kelių priežasčių. Pirma, gilus kvėpavimas pagreitina organizmo limfinės sistemos veiklą, dėl to iš organizmo pasišalina toksinai. Jei toksinų lieka organizme, tuomet prasideda vidurių užkietėjimas, gali atsirasti įvairūs virškinimo sutrikimai. Antra, taisyklingas kvėpavimas – gilus, lėtas, ritmingas, kurį laviname jogos metu, mums padeda jaustis geriau, nes kuomet organizmas yra nepakankamai aprūpintas deguonimi, tuomet gali atsirasti nugaros skausmas, dažnas nuovargis. Be to, tinkama laikysena ir kvėpavimas turi įtakos medžiagų apykaitos greičiui.

Atrodo, jog sveikai maitinatės, sportuojate, tačiau sveikata toli gražu nėra tokia, kokia norėtumėte, kad būtų? Jaučiate, kaip nuolat stinga jėgų, nesinori atlikti net pačių paprasčiausių, kasdieninių darbų? Jei taip, tuomet nepulkite kaltinti pačio nykiausio metų laiko: galbūt kaltas visai ne jis, bet Jūsų tam tikri rytiniai įpročiai, kuriuos diena iš dienos atliekate...

Plačiau:

4 rytiniai įpročiai, kuriuos reikėtų keisti

Skauda nugarą – atlikite jogos pratimus

Nugaros skausmas – tai dažna šių dienų žmonių problema. Daug laiko praleidžiame darbe prie kompiuterių ar namuose prie televizoriaus. Ne visada sėdime taisyklingai, dėl to kenčia mūsų nugara – ji iškrypsta, atsiranda nugaros skausmai. Kad taip nebūtų, reikia ugdyti teisingą laikyseną, o jeigu jau kamuoja nugaros skausmai – daryti tam tikrus jogos pratimus ar imtis kitų gydymosi priemonių.  

Sakoma, jog joga – tai mokslas apie mūsų kūną, protą, sielą. Per asanų darymą mes palaikome savo fizinę, psichinę ir dvasinę sveikatą. Darykime jogą taisyklingai, tuomet ir kūnas bus gražus, ir siela ramesnė.

 

L.Rimgailė

+7
+7 -0
  • Virškinimo organų ligos
  • Virškinimo gerinimas
  • Virškinimo sutrikimai
  • Virškinamojo trakto ligos
  • Joga

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *