5 sveiki įpročiai tik per 1 minutę (ar mažiau)

Lapkričio 26, 2015
+5
+5 -0

Kai kurie žmonės mano, kad norint būti sveikam tam reikia skirti daug laiko. Tačiau yra daugybė sveikų įpročių, kuriuos galima atlikti per 60 sekundžių ar greičiau.

Nuo saugos diržo užsisegimo ir rankų plovimo iki krūtų ar sėklidžių apžiūros ir folio rūgšties gėrimo nėštumo metu – sveikesnė gyvensena reikalauja mažiau laiko, nei manote.

„Sveikata yra kasdieniame gyvenime daromų pasirinkimų visuma“, – sakė dr. Aditi Nerurkar, Bostono „Beth Israel Deaconess“ medicinos centro integruotoji gydytoja. Įtaką sveikatai turi tiek geri, tiek blogi pasirinkimai, daromi kiekvieną dieną.

„Dažnai, kai norime kažko saldaus ar sūraus, iš tikrųjų norime gerti“

Stengtis savo sveikatos labui yra geriau, nei visai nieko nedaryti, aiškino A. Nerurkar. „Svarbus kiekvienas veiksmas.“

Tęsdama savo mintį, A. Nerurkar pateikė gerų sveikatos patarimų, kuriais pasinaudoti galite vos per minutę: šokinėkite per virvutę širdies ritmui padidinti; stovėkite tiesiai, kad neskaudėtų apatinė nugaros dalis; šypsokitės ar juokitės nuotaikai pakelti ir išreikškite dėkingumą užsirašę penkis dalykus, už kuriuos tą dieną esate dėkingi, optimizmui ir dvasinėms jėgoms stiprinti.

Toliau rasite dar 5 sveikus įpročius, kurie nereikalauja daug laiko.

Palikite batus už durų

Senas japonų paprotys palikti batus prie savo namų paradinių durų yra aktualus ir šiandien. Kadaise šis šimtmečius skaičiuojantis ritualas buvo skirtas namų tyrumui pagerbti, tačiau dabar tai gali būti praktiškas ir greitas būdas turėti švaresnius namus – be įvairiausių teršalų, esančių lauke.

Įpratę visada nusiauti batus, prieš įžengdami pro namų slenkstį, neleisite purvui, akmenukams, vejos chemikalams ir net potencialiems alergenams patekti į jūsų namus.

Be to, nusispirti batus dienos pabaigoje yra ne tik puikus jausmas – šis įprotis gali padėti palikti dalį dienos streso už durų ir pažymėti grįžimą namo.

Kaitinkite virtuvės kempinę mikrobangų krosnelėje

Nors teigiama, kad klozeto dangtis yra nešvariausias daiktas namuose, tačiau kai kurių tyrimų rezultatai rodo, kad šis titulas priklauso virtuvės kempinei. Ji įveikia tokias vietas, kuriose knibždėte knibžda mikrobų, kaip virtuvės kriauklė, naminio gyvūnėlio dubenėlis ir dušo vandens nuotakas.

Virtuvės kempine dažnai nuvalomas žalios mėsos kraujas, suodžiai ir išsilieję skysčiai, be to, ji yra porėta ir dažniausiai būna drėgna. Kitaip tariant, tai tobula maiste esančių bakterijų, grybelių ir pelėsių veisykla.

Norint užkirsti kelią mikrobų plitimui ir išvalyti kempinę, ligų kontrolės ir prevencijos centrai rekomenduoja kiekvieną vakarą ją sudrėkinti ir 30 sekundžių pakaitinti mikrobangų krosnelėje arba išplauti indaplovėje. Tik išimkite kepinę atsargiai – ji bus karšta.

Valykitės liežuvį

Norėdami apsaugoti dantis nuo ėduonies, o dantenas – nuo įvairių ligų, kasdien valomės dantis dantų pasta ir šepetėliu bei dantų siūlu. Tačiau liežuvio valymas dantų šepetėliu yra kitas svarbus žingsnis norint džiaugtis sveika burnos ertme, kurį daugelis praleidžia.

Liežuvio galinėje dalyje mėgsta kauptis bakterijos ir kiti mikrobai, galintys sukelti nemalonų burnos kvapą.

Taigi, išsivalę dantis, švelniai dantų šepetėliu brūkštelėkite per liežuvį – nuo galinės dalies iki galiuko. Valydamiesi liežuvį bent kartą per dieną pašalinsite daugiau dantų apnašas sukeliančių bakterijų ir maisto likučių, įstrigusių ant liežuvio, taip pat atgaivinsite burnos kvapą.

Tik atsargiai: jei neseniai pradėjote valytis ar gramdyti liežuvį (tam naudojamas specialus plastikinis įrankis, kurį įsigysite vaistinėje), atminkite, kad liečiama galinė liežuvio dalis gali sukelti pykinimo refleksą. Tačiau kuo daugiau valysite šią vietą, tuo mažiau jautri ji bus.

Pagardinkite geriamąjį vandenį

Jei atsibodo gerti paprastą vandenį iš stiklinės ar buteliuko, įneškite naujovių – įdėkite citrinų, žaliųjų citrinų ar apelsinų griežinėlių.

Arba įmeskite braškę ar keletą aviečių ir džiaukitės naujomis spalvomis ir skoniu. Vis tiek neįdomu? Į vandenį įmeskite mėtos lapelį ir kivio gabaliuką ar agurko griežinėlį.

Šie gaivinamieji priedai pagerins vandens skonį, padės kaip pakaitalas daug cukraus turintiems gazuotiems gėrimams ir paskatins jus gerti daugiau skysčių.

Du trečdalius žmogaus organizmo sudaro vanduo, todėl be jo mes negalime išgyventi ilgiau kaip 72 valandas. Išties vandens reikia kiekvienai mūsų kūno daliai, organui, audiniui ir ląstelei.

Plačiau:

10 požymių, kad Jūsų kūnui trūksta vandens

A. Nerurkar prisipažino nustebusi, kiek daug jos pacientų geria per mažai vandens, ir pridėjo, kad žmonės neretai neatpažįsta troškulio. „Dažnai, kai norime kažko saldaus ar sūraus, iš tikrųjų norime gerti“, – aiškino ji.

Kad organizmui netrūktų skysčių, Medicinos institutas siūlo moterims per dieną išgerti apie 9 puodelius (vienas puodelis = 250 ml) vandens, įskaitant vandenį ir kitus gėrimus, kuriuose jo yra. Vyrams reikia stengtis išgerti 13 puodelių per dieną.

Leiskite akims pailsėti

Daugelis darbuotojų ir studentų kasdien valandų valandas praleidžia spoksodami į kompiuterio ekraną. Jo spindėjimas, kūprinimasis ir prastas apšvietimas gali išvarginti akis ir sukelti galvos skausmą. Šie simptomai, būdingi kompiuteriniam regos sutrikimo sindromui, dažniausiai praeina atsitraukus nuo monitoriaus.

Kad apsaugotumėte savo akis nuo ilgalaikio kasdienio kompiuterio ekrano poveikio, dažnai darykite pertraukėles. Akių sveikatos ekspertai rekomenduoja taisyklę 20-20-20: kas 20 darbo kompiuterio minučių bent 20 sekundžių nusukite akis nuo monitoriaus ir žiūrėkite į kokį nors daiktą, esantį 20 pėdų (6 m) atstumu.

Tokių trumpų pertraukėlių metu akys susikoncentruoja į kitą daiktą ir pailsi. A. Nerurkar teigimu, taip pat naudinga atsistoti, iškelti rankas ir gerai pasirąžyti, ypač jei daug sėdite. „Rąžymasis skatina kraujotaką ir pagyvina kūną bei protą“, – paaiškino ji.

+5
+5 -0
  • Dehidratacija
  • Vanduo
  • Mityba pagal kraujo grupę
  • Mitybos įpročiai
  • Grožis ir sveikatingumas
  • Pieno produktai
  • Sveika mityba
  • Dantys

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *