Abėcėlė, kaip būti laimingam.

Liepos 01, 2016 | L.Rimgailė
+14
+14 -0

„Tik nepamiršk būti laimingas“, – taip skamba prancūzų psichoterapeuto, psichiatro, rašytojo Christope Andre knygos pavadinimas. Knyga įvardinama kaip pozityviosios psichologijos abėcėlė, kurią pravartu žinoti kiekvienam iš mūsų. Tad dalinamės su Jumis pozityvios psichologijos abėcėle – įžvalgomis iš šios knygos.

Atvirumas. Aleliuja.

Knygoje yra sakoma, kad reikia mokytis gyventi atvira širdimi dėkojant už viską, ką turim. Suvokimas, jog esi sveikas, aprūpintas būtiniausiais daiktais, turi maisto pavalgyti bei vandens atsigerti – visa tai turėtų būti priežastis tarti žodį „Aleliuja“ vis dažniau ir dažniau.

Autorius ragina atsigręžti į bažnyčią, sakydamas, kad bažnyčioje dažnai girdimas žodis „Aleliuja“, tai ne tik tikėjimo, bet ir išminties žodis, šlovinantis mums visiems tekusią laimę būti užuot nebuvus. Šis žodis savyje turi daug jėgos.

Budrios sąmonės meditacija.

Rašytojas Ch. Andre praktikuoja budrios sąmonės meditaciją. Jo manymu toks meditavimo būdas gali padėti nuraminti protą, suteikti daug vidinių jėgų ir suvokti, kad laimės būsena yra ne išoriniai daiktai, o vidiniai mūsų resursai – vidinė išmintis vertinti viską daug paprasčiau nei mums atrodo iš tikrųjų.

„Protas nesižvalgo nei į priekį, nei atgal, vien dabartis yra mūsų laimė“

Autorius teigia, jog vos kelios savaitės budrios sąmonės meditacijos gali pakeisti elektrinę smegenų veiklą – elektroencefolografija rodo, kad teigiamų emocijų daugėja. Tad kuo gi yra ypatinga budriosios sąmonės meditacija?

Pirma, budri sąmonė kreipia psichiką į malonius kasdienius įvykius. Autorius ragina nebėgti milžiniškais žingsniais per gyvenimą, o žengti mažais žingsneliais, stabtelėti ir pasimėgauti kasdienybės akimirkomis.

Antra, budri sąmonės meditacija stabdo neigiamų emocijų plitimą. Negatyvios mintys ir  emocijos, kenkia žmogui, ne tik dvasiškai, bet ir fiziškai. Pavyzdžiui, susipykus pradeda skaudėti galvą. Taigi, galvos skausmas tampa natūraliu organizmo atsaku į neigiamas emocijas.

Cioranas.

Autorius mėgsta šį liūdnais kūriniais pagarsėjusį rašytoją ir ragina jį paskaityti tiems, kurie gyvenime nori rasti gilesnę prasmę.

Sakoma, kad liūdesys, o ne džiaugsmas turi gelmę, tad kuo daugiau liūdnų patirčių jūsų gyvenime, tuo brandesni ir išmintingesni Jūs tampate. Cioranas rašytojui patinka dar ir dėl to, kad be gailesčio geba įvardinti žmonių klaidas bei apšviesti mąstymo spąstus sakydamas, kad nerimas gali būti viso to, kas blogiausia pradžia. Nerimas paveikia ir mūsų sveikatą. Pavyzdžiui, kuomet nerimaujame, nenorime valgyti arba priešingai, –  valgome itin daug. Dėl to gali pradėti varginti įvairūs virškinimo sutrikimai, pasireikšti skrandžio spazmai

Dovana. Dabarties akimirka.

Autorius rašydamas apie dabarties akimirką remiasi didžiais literatūros klasikais sakydamas, kad žymus Vokiečių rašytojas Johanas Volfas Gėtė yra teigęs, jog „Protas nesižvalgo nei į priekį, nei atgal, vien dabartis yra mūsų laimė“. Literatūros kūriniai dažnai šlovina akimirkos galią, akcentuoja, kad gyvenimas yra tai, kas vyksta dabar, šią akimirką.

Teigia, jog labai svarbu neužgniaužti emocijų savyje, o jas parodyti. Esi laimingas? Juokis ir šypsokis? Liūdna? Verk, liūdėk. Svarbiausia, nelaikyti neigiamų ir teigiamų jausmų savyje. Gyventi dabarties akimirka, nes tai –  didžiausia dovana.

Čia ir dabar

Rusų rašytojas Levas Tolstojus yra pasakęs „Jeigu nori būti laimingas, būk“. Dar XIX a. ši nuskambėjusi frazė iš lūpų į lūpas yra perduodama ir šiandien. Tik deja, neužtenka vien tik žinoti ir sakyti šią frazę. Reikia veikti.

Mankštinkime ne tik savo kūną, bet ir laimės pojūčius. Lai kiekviena kasdienybės akimirka dovanoja daug džiugių ir nepamirštamų akimirkų. Laimė būti. Čia ir dabar.

 

 

+14
+14 -0
  • Sveika mityba
  • Sporto nauda
  • Gyvenimo filosofija

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *