Apie tai, kas privalo būti namų vaistinėlėje vasarą

Liepos 26, 2018 | L. Rimgailė
+11
+11 -0

Vasarą dažnai keliaujame, iškylaujame gamtoje, aktyviai leidžiame savo laisvalaikį. Tačiau džiugios laisvalaikio minutės gali virsti karčia patirtimi vos tik tuomet, kai netikėtai patiriame traumas, įvarius virškinimo sutrikimus. Tad šįkart apie tą, kas privalo būti kiekvienų namų vaistinėlėje šiltuoju metų laiku.

 

Laisvalaikis gamtoje ne visada dovanoja vien tik džiugias akimirkas

Iškyla gamtoje ar prie ežero gali baigtis liūdnais prisiminimais, jei traumos atveju po ranka neturėsite reikiamų priemonių, vaistų.

Nemažai traumų patiriama paprasčiausiai nikstelėjus koją, paslydus. Neretai pasitaiko ir nudegimų saulėje. Mūsų  Lietuvos auksinio smėlio paplūdimiuose oda yra itin stipriai veikiama saulės, tad apsauginis kremas nuo saulės yra tiesiog būtinas, nes neatsakingas mėgavimasis kaitria saule, skysčių trūkumas organizme ir kitos priežastys gali nulemti rimtus sveikatos sutrikimus.

Vasara taip pat yra dažnos traumos, kurios patiriamos važinėjant motoroleriais ar dviračiais, paspirtukais. Tad visai nesvarbu, ar iškylaujate su draugų kompanija, ar su šeima, bet kokiu atveju vaistinėlėje būtina su savimi turėti tepalo, kuris padeda greičiau užgyti poodinėms kraujosruvoms. Tam puikiai tiks tepalas „Lioton“, kuris vartojamas esant skausmui, uždegimui, trauminiams pažeidimams, padės tuomet, jei atsirado raumenų, sausgyslių ar raiščių patempimas.

Vasaros ir kelionių vaistinėlė: kas privalo joje būti?

Kad nemalonūs sveikatos sutrikimai neapkartintų džiugių atostogų akimirkų, pirmiausia būtina laikytis higienos taisyklių – kruopščiai plauti rankas, vaisius, daržoves.

Kartais sveikatos sutrikimai užklumpa ir tuomet, kai žmogus neįvertina savo fizinės formos. Tad prieš įvairius žygius ar ekskursijas būtina deramai įsivertinti savo fizines jėgas, o taip pat nepamiršti dėvėti tinkamą avalynę bei atitinkamus rūbus.

Keliaujant į iškylą gamtoje svarbu vaistinėlėje turėti ir elastinio binto, žaizdas dezinfekuojančių vaistų – visa tai labai pravers tuo atveju, jei patirsite didesnes traumas. Pastebima, jog vasarą žmonės dažniausiai skundžiasi įvairiais nubrozdinimais ar nuospaudomis. Tokie, rodos, tikrai nedideli susižeidimai, bet netinkamai į juos reaguojant jie gali tapti kraujo užkrėtimo priežastimi: žaizdos gali supūliuoti, tuomet infekcija išplis į gilesnius audinius. Todėl vasaros metu namų vaistinėlėje rekomenduojama turėti dezinfekuojančių priemonių, pleistrų, sterilių tvarsčių.

Dar viena dažna problema vasarą – sloga, kuri atsirasti gali nuo kondicionierių, esančių tiek automobiliuose, tiek ir patalpose. Būtent dėl staigių temperatūrų pokyčių atsiranda sloga ir gerklės skausmas (tonzilitas). Tad praverstų ir vaistai nuo slogos – natūralūs, jūros vandens nosies purškalai (pvz. Quixx), kurie yra skirti nosies gleivinės paburkimui mažinti, slogai gydyti.

Keliaujant taip pat reikėtų nepamiršti vaistų nuo viduriavimo, preparatų žarnyno bei virškinamojo trakto veiklai sureguliuoti, priemonių nuo vabzdžių įkandimo.

Jei norite išvengti virškinimo sutrikimų lydimų nemalonių simptomų, tokių kaip pilvo pūtimas ar skrandžio skausmas, pasirūpinkite, kad ne tik namų, bet ir kelionės vaistinėlėje visuomet būtų vaistai nuo virškinimo sutrikimų (Mezym, Raniberl, Espumisan). Tik labai svarbu atsiminti, jog virškinimo sistemai gerinti skirti vaistai negali būti vartojami su alkoholiniais gėrimais. Todėl patariama išgėrus alkoholio vaistais nuo virškinimo sutrikimų nepiktnaudžiauti ir jų nevartoti bent jau pora valandų. Vaistus geriausia užgerti ne sultimis ar kokiu kitu gėrimu, bet vandeniu.

Vaistai nuo skausmotai dar viena grupė vaistų, kuri, nepriklausomai nuo metų laiko privalo būti kiekvienos šeimos namų vaistinėlėje. Galvos skausmas, dantų skausmas – visos šios sveikatos problemos gali atsirasti netikėtai, todėl svarbu pasiruošti iš anksto.

Gražios Jums likusios vasaros! Lai įvairūs sveikatos sutrikimai nedrumsčia puikios atostogų nuotaikos.

Vis daugiau vaikų ir suaugusiųjų užsiiminėja įvairiomis sporto šakomis. Tai ne tik krepšinis ar futbolas, bet ir greitai populiarėjančios kitos sporto šakos: kovinis sportas, tenisas, lengvoji atletika etc. Sportuojantys žmonės palaiko gerą fizinę formą ir puikią savijautą, nuolat tobulėja ir siekia tam tikrų sportinių rezultatų. Žinoma, sportuojant dažnai neapsieinama ir be traumų...

Plačiau:

10 patarimų, kaip išvengti sportinių traumų
+11
+11 -0
  • Sausgyslių ir raiščių sužalojimas
  • Sloga ūminė
  • Galvos skausmas
  • Skrandžio rūgštingumas
  • Pilvo pūtimas
  • Virškinimo sutrikimai
  • Nuo skausmo
  • Skausmas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *