Kokią jūrą pasirinkti atostogoms? Sužinokite, kokios yra jūros gydomosios savybės.

Gegužės 30, 2018 | L.Varanavičienė
+3
Kokią jūrą pasirinkti atostogoms? Sužinokite, kokios yra jūros gydomosios savybės.

Artėja atostogų laikas. Daugelis  net neįsivaizduoja vasaros be jūros. Juk jūra yra unikalus gamtos "vaistas", kuris ne tik suteikia galimybę atsipalaiduoti, bet ir stiprina sveikatą.

Prancūzų biologas Renee Kenton įrodė, kad jūros vanduo yra toks panašus į žmogaus kraujo plazmos sudėtį, kad gali prasiskverbti pro odos poras į kraują, aktyvizuodamas ląstelių atsinaujinimą ir praturtindamas  kūną mineralais. Ypač magniu (pagerina imunitetą), kalciu (stiprina kaulus), jodu (normalizuoja medžiagų apykaitą), kaliu (normalizuoja kraujo spaudimą) ir bromu (ramina nervus). Pagrindinis klausimas – kokią jūrą pasirinkti atostogoms?

Negyvoji jūra

Pliusai: ilgą laiką nugali pirmenybėse, kuri jūra yra labiausiai naudinga. Ir visa tai dėka gydomojo purvo ir unikalios mineralinės vandens sudėties (negyvoje jūroje yra rekordinis druskos kiekis - 260-310 g / kg vandens).  Neįtikėtinai, 12 iš 21 Negyvosios jūros mineralų  nesutinkami jokiame kitame vandens telkinyje mūsų planetoje.

Negyvoji jūra laikoma švariausia, nes joje negali gyventi nei žuvys, nei mikroorganizmai. Aplinka švari, aplink nėra išsivysčiusių pramonės įmonių. Nepaisant to, kad vasaros karštyje pakrantės oro temperatūra siekia 40 laipsnių, šiluma lengvai pakeliama dėl nuolatinio bromo išgarinimo. Šis natūralus efektas ne tik daro orą minkštu ir maloniu kvėpuoti, bet taip pat sumažina žalingą ultravioletinių spindulių poveikį, todėl įdegis lygus ir perdegti beveik neįmanoma.

Minusai: plaukikai ir narai neturi ką veikti, nes  negalima pasinerti į Negyvąją jūrą, o taip pat ir plaukti. Sūrių druskų tirpalas su jėga išstumia iš vandens. Taigi maksimumas, kurio galite tikėtis- ramiai gulėti ant vandens, skaitydami laikraštį. Turintiems ypač jautrią uoslę nerekomenduojama čia skristi - oras dažnai atsiduoda vandenilio sulfidu.

Kas yra gydoma? Odos ligos: psoriazė, odos egzema, neurodermitas, lėtinė dermatozė. Bronchų-plaučių ligos: lėtinis rinitas, faringitas, bronchitas, bronchų astma, haimoritas, tonzilitas. Sąnarių ligos: artritas, artrozė. Bei lėtinio nuovargio sindromas. Tačiau nereikia ilsėtis kenčiantiems nuo onkologinių ligų ar turintiems alergiją jodui.

Raudonoji jūra

Pliusai: Sidabrinio medalio laimėtoja už labiausiai naudingą  planetos vandenį, ir antroji  "druskingumo" reitinge (38-42 g / kg vandens).  Kitas unikalus naudingųjų mineralų šaltinis yra koralų rifai, kuriais pasižymi ši jūra.

Tačiau skirtingai nuo Negyvosios, Raudonosios jūros vanduo yra gyvas,  jame daug naudingų mikroorganizmų, įskaitant dumblius. Joje  primygtinai rekomenduojama nardyti ir plaukioti. Juk Raudonoji jūra yra viena iš šilčiausių (vasaros temperatūra + 32 ° C

Minusai: nepaisant to, kad oras taip pat alsuoja gydomuoju bromu, jo nėra pakankamai, ir nesusiformuoja apsauginė plėvelė nuo tiesioginių saulės spindulių, todėl  vasaros mėnesiais prie Raudonosios jūros labai karšta. Be to, net vakaro valandomis ore išsilaiko didelė drėgmė.

Patogiausia maudymosi temperatūra jūroje yra +23 ... +25 ° C. Dar šiltesnis jūros vanduo praranda daug naudingų savybių.

Kas yra gydoma? Širdies ir kraujagyslių sistemos ir kvėpavimo takų ligos (pavasarį arba "aksominiu" sezonu,)  tam tikrų rūšių vyrų ir moterų nevaisingumas, nutukimas.

Adrijos, Egėjo, Marmuro, Juodoji jūros

Pliusai: jos turi maždaug vienodas gydomąsias savybes. Druskos kiekis iki 40 g / kg vandens. Skirtumas yra klimate. Pavyzdžiui, Juodosios jūros kurortai Kryme, Odesoje, Bulgarijoje ir Rumunijoje pasižymi šiltomis vasaromis, drėgme, slėgio ir temperatūros pokyčių nebuvimu, kas tinka sergantiems hipertenzija ir žmonėms, kenčiantiems nuo širdies ir kraujagyslių ligų. Mėgstantiems "dar šilčiau", rekomenduojama pietinė Krymo pakrantė, taip pat dauguma Viduržemio, Egėjo, Marmuro ir Adrijos jūrų kurortų. Čia vasarą karšta, tačiau dėl mažos drėgmės karštis lengvai toleruojamas. Pušynai užpildo vietos orą  sveikimą skatinančiais sočiųjų jonų, druskų ir augalų fitoncidų elementais. Beje, Juodosios jūros vanduo mikroelementų sudėtimi arčiausias žmogaus kraujui, todėl ypač naudinga maudytis.

Dumbliai - vienas iš galingiausių priemonių kovoje su celiulitu ir suglebusia oda. Didelis kiekis juose esančių mineralų, įvairių cukrų ir vitaminų normalizuoja medžiagų apykaitą, aktyvina odos ląstelių atsinaujinimą ir išveda toksinus. Be to, jie padeda spręsti antsvorio problemą: dumbliai sugeba suskaidyti riebalus ir pašalinti juos iš organizmo.

Minusai:  Juodosios jūros kurortuose Turkijoje ir Kaukaze  vasaros karštos ir didelė drėgmė.

Kas yra gydoma? Prevencija lėtinio bronchito, pneumonijos, astmos ir tuberkuliozės. Gydomos atramos- judėjimo sistemos ligos,  nervų ir endokrininės sistemos negalavimai.

Azovo jūra

Pliusai: unikali savo sudėtimi: vandenyje ištirpę 92 sveikatai naudingi mineralai. Naudingiausias Azovo jūros vanduo vėjuotu oru, kai bangos nuo dugno pakelia  dumblą ir purvą, teigiamai įtakojančius organizmą. Aktyvūs purvo elementai  sudaryti iš jodo, bromo ir vandenilio sulfido yra naudinga raumenims, atkuria jų tonusą. Normalizuoja medžiagų apykaitos procesus organizme. Azovo jūros paplūdimio smėlyje yra daug biologiškai aktyvių medžiagų. Todėl kurortuose siūlomas psamoterapijos kursas - smėlio vonios. Tik reikia nepamiršti: įsikasti į karštą smėlį galima  ne aukščiau širdies ploto, galva tuo pačiu metu turėtų būti pridengta drėgnu rankšluosčiu. Kasdienės 15-20 minučių smėlio vonios  pagreitina medžiagų apykaitos procesus ir padeda numesti svorį. Iš viso turite atlikti bent 5-7 procedūras.

Prie Azovo jūros  lengva kvėpuoti. Sausas stepių oras susimaišęs su jūros garais sukuria natūralų inhaliatorių. Susimaišo stepių žolių, kalcio, jodo, bromo kvapai.

Minusai: paplūdimiai dažnai seklūs.

Kas yra gydoma? Bendras imuniteto stiprinimas, vitaminų trūkumo, osteoporozės ir priešlaikinio senėjimo profilaktika. Endokrininės, kvėpavimo, atramos- judėjimo sistemų ir širdies ligų gydymas.

Baltijos jūra

Pliusai: vidutinio „patogumo“ klimatas, neryški saulė, varginančio karščio nebuvimas –ideali  poilsio vieta tiek vaikams, tiek suaugusiems. Aklimatizacija nepastebima. Spygliuočių miškai sukuria unikalią atmosferą. Pakrantės oru naudinga kvėpuoti sergantiems kvėpavimo sistemos ir skydliaukės ligoms.  Baltijos jūros vanduo yra šaltas, apie 20 laipsnių, bet toks ekstremalus nardymas - puikus natūralus "masažas", tonizuojantis kraujagysles esant kojų venų varikozei.  Šaltas vanduo pagreitina medžiagų apykaitą ir skatina organizmą lieknėti.

Minusai: dėl mažo druskingumo vanduo prastai laiko kūną ant  paviršiaus, todėl plaukimo metu reikia įtempti raumenis ir sąnarius, kas kenksminga žmonėms su atramos- judėjimo aparato sutrikimais.

Kas yra gydoma? Kvėpavimo takų ligos, širdies ir kraujagyslių ligos, endokrininiai sutrikimai. Atstatymas po onkologinių ligų, chemoterapijos, chirurginės intervencijos, nervų sistemos sutrikimų.

+3
  • Varikozė
  • Vitaminai
  • Sporto nauda
  • Kojų venų ligos
  • Kojų venų operacijos

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę
Kuo ypatingas neurolingvistinis programavimas?
Kuo ypatingas neurolingvistinis programavimas? Neurolingvistinis programavimas (NLP) – XX a. aštuntajame dešimtmetyje atsiradusi taikomosios psichologijos šaka. NLP, tai yra metodų rinkinį, sukurtą žmogaus asmeninio pažinimo struktūroms apibūdinti ir paveikti, pirmą kartą pristatė JAV mokslininkai - Richard Bandler ir John Grinder. Ši taikomosios psichologijos atmaina... +2 / 0 +2
Priklausomybė nuo kofeino. Ar turėtume gerti mažiau kavos?
Priklausomybė nuo kofeino. Ar turėtume gerti mažiau kavos? Daugeliui mūsų sunku praleisti dieną darbe neišgėrus kelių puodelių kavos, o kai kurie be rytinio kavos puodelio nė nesikelia iš lovos. Kofeino turinčius produktus kasdien vartoja didžioji dalis suaugusių žmonių, tačiau tik retas susimąsto apie šios medžiagos poveikį mūsų organizmui. 3 +56 / -2 +54
Renkamės avalynę. Į ką reikėtų atkreipti dėmesį?
Renkamės avalynę. Į ką reikėtų atkreipti dėmesį? Pavasarį daugelis ima ieškoti ne tik patogių sportinių batelių, bet ir avalynės kasdienai ar šventei. Žinoma, reikėtų nepamiršti ir mažiausiųjų. Parinkti tinkamą vaikišką avalynę ne taip jau paprasta. Kiekvieno žmogaus pėda – unikali, tad nuo mažų dienų nešiojant netinkamus batus žalojami kelių, klubų sąnariai ir... +32 / 0 +32
Dėl nugaros skausmo kaltas prastas čiužinys: kaip jį pasirinkti ir neapsirikti?
Dėl nugaros skausmo kaltas prastas čiužinys: kaip jį pasirinkti ir neapsirikti? Beveik trečdalį viso savo gyvenimo žmogus praleidžia miegodamas, suaugęs žmogus vidutiniškai miega apie 7 – 8 valandas. Gerai, jei miegoti yra pasirenkama ant kokybiško ir gero čiužinio, tačiau ką daryti tuomet, kai dėl ne itin gero čiužinio atsikėlus ryte tenka kęsti tuos nemalonius nugaros skausmus? Taigi, šįkart domimės... +26 / 0 +26
Pirtininkas Viktoras Katkus: „Pirtyje svarbiausia ‒ veikla“
Pirtininkas Viktoras Katkus: „Pirtyje svarbiausia ‒ veikla“ Pirtis padeda atsipalaiduoti, pašalinti per dieną susikaupusią įtampą ir sustiprinti organizmą. Ne veltui sakoma, kad pirtis ‒ vaistas nuo visų ligų. „Pirties malonumo žodžiais neapsakysi, jį reikia pajusti“, – teigia patyręs pirtininkas, Lietuviškos pirties bičiulių draugijos narys Viktoras Katkus. Sunku būtų ginčytis,... +24 / 0 +24
Sotus alkano neužjaučia. Arba ką daryti, jei nuolat jaučiatės alkani?
Sotus alkano neužjaučia. Arba ką daryti, jei nuolat jaučiatės alkani? Mitybos specialistai pataria – maitinkitės penkis kartus per dieną, mažomis maisto porcijomis. Nepamirškite ypač riboti maistą vakarais, prieš miegą. Deja, ne visuomet skambūs žodžiai ir taisyklės yra lengvai pritaikomos mūsų gyvenime. Darbe kartais neturime laiko net papietauti, o štai vakare – grįžtame ir suvalgome patį... +23 / -2 +21
Kaip pasiruošti pirmam pasimatymui? Tik 3 žingsniai.
Kaip pasiruošti pirmam pasimatymui? Tik 3 žingsniai. Esu vieniša moteris. Jau daugiau nei trys metai neturiu jokio partnerio. Prisipažinsiu, gyvenimas vienatvėje man ne itin patinka. Ką daryti? Vieną dieną ėmiau ir susimąsčiau, kad taip gyventi toliau nebegaliu. Tad nusprendžiau užsiregistruoti į pažinčių svetaines. Mano pašto dėžutę per kelias dienas užpildė krūva... +23 / -3 +20
Kaip motyvuoti save kuriant verslą? Pataria jaunieji verslininkai
Kaip motyvuoti save kuriant verslą? Pataria jaunieji verslininkai Ilgą laiką dirbote samdomą darbą ir galiausiai supratote, kad jūsų tai nebetenkina? Suplojote rankomis ir nusprendėte: „Pats sau būsiu direktorius!“ Entuziastingai ėmėtės pirmųjų verslo kūrimo žingsnių ir įkūrėte savo įmonę. O gal jūsų istorija kiek kitokia? Ilgus metus brandinate verslo idėją mintyse, tačiau... +19 / 0 +19
Aistė Jasaitytė-Čeburiak: „Gražaus kūno kultas kyla iš visuomenės kompleksų“
Aistė Jasaitytė-Čeburiak: „Gražaus kūno kultas kyla iš visuomenės kompleksų“ Buvęs modelis, dabar save edukologe psichologe įvardijanti Aistė Jasaitytė-Čeburiak pasitinka mus vaikų klegesyje. „Tai – mano didžiausia praktika ir turtas“, – sako ji, švelniai glausdama mažąją Sofiją prie krūtinės. Garsiausius pasaulio podiumus Aistė paliko, turėdama tvirtą tikslą – išmokti psichoterapijos meno ir... +19 / 0 +19
Kodėl nuolat jaučiamės pavargę?
Kodėl nuolat jaučiamės pavargę? Miego stygius nėra vienintelė energijos trūkumo priežastis. Smulkmenos, kurias darote (arba nedarote), gali išsekinti ir psichologiškai, ir fiziškai – dėl to visa diena atrodys kaip varginantis pareigos atlikimas. Mokslininkai atskleidė dažniausius blogus įpročius, dėl kurių galite jaustis pavargę, ir nurodė paprastus gyvenimo... +18 / 0 +18