Kokią jūrą pasirinkti atostogoms? Sužinokite, kokios yra jūros gydomosios savybės.

Gegužės 30, 2018 | L.Varanavičienė
+3
Kokią jūrą pasirinkti atostogoms? Sužinokite, kokios yra jūros gydomosios savybės.

Artėja atostogų laikas. Daugelis  net neįsivaizduoja vasaros be jūros. Juk jūra yra unikalus gamtos "vaistas", kuris ne tik suteikia galimybę atsipalaiduoti, bet ir stiprina sveikatą.

Prancūzų biologas Renee Kenton įrodė, kad jūros vanduo yra toks panašus į žmogaus kraujo plazmos sudėtį, kad gali prasiskverbti pro odos poras į kraują, aktyvizuodamas ląstelių atsinaujinimą ir praturtindamas  kūną mineralais. Ypač magniu (pagerina imunitetą), kalciu (stiprina kaulus), jodu (normalizuoja medžiagų apykaitą), kaliu (normalizuoja kraujo spaudimą) ir bromu (ramina nervus). Pagrindinis klausimas – kokią jūrą pasirinkti atostogoms?

Negyvoji jūra

Pliusai: ilgą laiką nugali pirmenybėse, kuri jūra yra labiausiai naudinga. Ir visa tai dėka gydomojo purvo ir unikalios mineralinės vandens sudėties (negyvoje jūroje yra rekordinis druskos kiekis - 260-310 g / kg vandens).  Neįtikėtinai, 12 iš 21 Negyvosios jūros mineralų  nesutinkami jokiame kitame vandens telkinyje mūsų planetoje.

Negyvoji jūra laikoma švariausia, nes joje negali gyventi nei žuvys, nei mikroorganizmai. Aplinka švari, aplink nėra išsivysčiusių pramonės įmonių. Nepaisant to, kad vasaros karštyje pakrantės oro temperatūra siekia 40 laipsnių, šiluma lengvai pakeliama dėl nuolatinio bromo išgarinimo. Šis natūralus efektas ne tik daro orą minkštu ir maloniu kvėpuoti, bet taip pat sumažina žalingą ultravioletinių spindulių poveikį, todėl įdegis lygus ir perdegti beveik neįmanoma.

Minusai: plaukikai ir narai neturi ką veikti, nes  negalima pasinerti į Negyvąją jūrą, o taip pat ir plaukti. Sūrių druskų tirpalas su jėga išstumia iš vandens. Taigi maksimumas, kurio galite tikėtis- ramiai gulėti ant vandens, skaitydami laikraštį. Turintiems ypač jautrią uoslę nerekomenduojama čia skristi - oras dažnai atsiduoda vandenilio sulfidu.

Kas yra gydoma? Odos ligos: psoriazė, odos egzema, neurodermitas, lėtinė dermatozė. Bronchų-plaučių ligos: lėtinis rinitas, faringitas, bronchitas, bronchų astma, haimoritas, tonzilitas. Sąnarių ligos: artritas, artrozė. Bei lėtinio nuovargio sindromas. Tačiau nereikia ilsėtis kenčiantiems nuo onkologinių ligų ar turintiems alergiją jodui.

Raudonoji jūra

Pliusai: Sidabrinio medalio laimėtoja už labiausiai naudingą  planetos vandenį, ir antroji  "druskingumo" reitinge (38-42 g / kg vandens).  Kitas unikalus naudingųjų mineralų šaltinis yra koralų rifai, kuriais pasižymi ši jūra.

Tačiau skirtingai nuo Negyvosios, Raudonosios jūros vanduo yra gyvas,  jame daug naudingų mikroorganizmų, įskaitant dumblius. Joje  primygtinai rekomenduojama nardyti ir plaukioti. Juk Raudonoji jūra yra viena iš šilčiausių (vasaros temperatūra + 32 ° C

Minusai: nepaisant to, kad oras taip pat alsuoja gydomuoju bromu, jo nėra pakankamai, ir nesusiformuoja apsauginė plėvelė nuo tiesioginių saulės spindulių, todėl  vasaros mėnesiais prie Raudonosios jūros labai karšta. Be to, net vakaro valandomis ore išsilaiko didelė drėgmė.

Patogiausia maudymosi temperatūra jūroje yra +23 ... +25 ° C. Dar šiltesnis jūros vanduo praranda daug naudingų savybių.

Kas yra gydoma? Širdies ir kraujagyslių sistemos ir kvėpavimo takų ligos (pavasarį arba "aksominiu" sezonu,)  tam tikrų rūšių vyrų ir moterų nevaisingumas, nutukimas.

Adrijos, Egėjo, Marmuro, Juodoji jūros

Pliusai: jos turi maždaug vienodas gydomąsias savybes. Druskos kiekis iki 40 g / kg vandens. Skirtumas yra klimate. Pavyzdžiui, Juodosios jūros kurortai Kryme, Odesoje, Bulgarijoje ir Rumunijoje pasižymi šiltomis vasaromis, drėgme, slėgio ir temperatūros pokyčių nebuvimu, kas tinka sergantiems hipertenzija ir žmonėms, kenčiantiems nuo širdies ir kraujagyslių ligų. Mėgstantiems "dar šilčiau", rekomenduojama pietinė Krymo pakrantė, taip pat dauguma Viduržemio, Egėjo, Marmuro ir Adrijos jūrų kurortų. Čia vasarą karšta, tačiau dėl mažos drėgmės karštis lengvai toleruojamas. Pušynai užpildo vietos orą  sveikimą skatinančiais sočiųjų jonų, druskų ir augalų fitoncidų elementais. Beje, Juodosios jūros vanduo mikroelementų sudėtimi arčiausias žmogaus kraujui, todėl ypač naudinga maudytis.

Dumbliai - vienas iš galingiausių priemonių kovoje su celiulitu ir suglebusia oda. Didelis kiekis juose esančių mineralų, įvairių cukrų ir vitaminų normalizuoja medžiagų apykaitą, aktyvina odos ląstelių atsinaujinimą ir išveda toksinus. Be to, jie padeda spręsti antsvorio problemą: dumbliai sugeba suskaidyti riebalus ir pašalinti juos iš organizmo.

Minusai:  Juodosios jūros kurortuose Turkijoje ir Kaukaze  vasaros karštos ir didelė drėgmė.

Kas yra gydoma? Prevencija lėtinio bronchito, pneumonijos, astmos ir tuberkuliozės. Gydomos atramos- judėjimo sistemos ligos,  nervų ir endokrininės sistemos negalavimai.

Azovo jūra

Pliusai: unikali savo sudėtimi: vandenyje ištirpę 92 sveikatai naudingi mineralai. Naudingiausias Azovo jūros vanduo vėjuotu oru, kai bangos nuo dugno pakelia  dumblą ir purvą, teigiamai įtakojančius organizmą. Aktyvūs purvo elementai  sudaryti iš jodo, bromo ir vandenilio sulfido yra naudinga raumenims, atkuria jų tonusą. Normalizuoja medžiagų apykaitos procesus organizme. Azovo jūros paplūdimio smėlyje yra daug biologiškai aktyvių medžiagų. Todėl kurortuose siūlomas psamoterapijos kursas - smėlio vonios. Tik reikia nepamiršti: įsikasti į karštą smėlį galima  ne aukščiau širdies ploto, galva tuo pačiu metu turėtų būti pridengta drėgnu rankšluosčiu. Kasdienės 15-20 minučių smėlio vonios  pagreitina medžiagų apykaitos procesus ir padeda numesti svorį. Iš viso turite atlikti bent 5-7 procedūras.

Prie Azovo jūros  lengva kvėpuoti. Sausas stepių oras susimaišęs su jūros garais sukuria natūralų inhaliatorių. Susimaišo stepių žolių, kalcio, jodo, bromo kvapai.

Minusai: paplūdimiai dažnai seklūs.

Kas yra gydoma? Bendras imuniteto stiprinimas, vitaminų trūkumo, osteoporozės ir priešlaikinio senėjimo profilaktika. Endokrininės, kvėpavimo, atramos- judėjimo sistemų ir širdies ligų gydymas.

Baltijos jūra

Pliusai: vidutinio „patogumo“ klimatas, neryški saulė, varginančio karščio nebuvimas –ideali  poilsio vieta tiek vaikams, tiek suaugusiems. Aklimatizacija nepastebima. Spygliuočių miškai sukuria unikalią atmosferą. Pakrantės oru naudinga kvėpuoti sergantiems kvėpavimo sistemos ir skydliaukės ligoms.  Baltijos jūros vanduo yra šaltas, apie 20 laipsnių, bet toks ekstremalus nardymas - puikus natūralus "masažas", tonizuojantis kraujagysles esant kojų venų varikozei.  Šaltas vanduo pagreitina medžiagų apykaitą ir skatina organizmą lieknėti.

Minusai: dėl mažo druskingumo vanduo prastai laiko kūną ant  paviršiaus, todėl plaukimo metu reikia įtempti raumenis ir sąnarius, kas kenksminga žmonėms su atramos- judėjimo aparato sutrikimais.

Kas yra gydoma? Kvėpavimo takų ligos, širdies ir kraujagyslių ligos, endokrininiai sutrikimai. Atstatymas po onkologinių ligų, chemoterapijos, chirurginės intervencijos, nervų sistemos sutrikimų.

+3
  • Varikozė
  • Vitaminai
  • Sporto nauda
  • Kojų venų ligos
  • Kojų venų operacijos

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę
Emocinis valgymas gali įvilioti į nepastebimas pinkles
Emocinis valgymas gali įvilioti į nepastebimas pinkles Maistas ir emocijos – ne itin geras duetas. Ypač tada, kai žmogus net nepastebėdamas paklūsta emociniam valgymui. Laimingas žmogus daugiau juda arba užsiima ne vien su valgymu susijusiomis veiklomis, o nuolat nervinę įtampą patiriantis asmuo gali net nepastebėti, kad jis mėgina „suvalgyti“ visus per dieną nutikusius blogus... +2 / 0 +2
Kaip lengviau atsikelti ryte?
Kaip lengviau atsikelti ryte? Šešta valanda ryto. Ausis pasiekia pats nemaloniausias garsas – skamba žadintuvas. Šįryt jau trečią kartą. „Nusnausiu dar 5 minutes ir jau tikrai kelsiuos“, – dažnas meluoja sau. Kelis kartus atidėlioję, galiausiai išsikrapštome iš lovos, tačiau dar visą pusdienį jaučiamės mieguisti... +55 / -3 +52
Sėdimas darbas „versus“ stovimas ‒ kas laimės?
Sėdimas darbas „versus“ stovimas ‒ kas laimės? Spalvoti aerobikos kamuoliai vietoj kėdžių, nuotaikinga mankšta darbo pertraukų metu, susirinkimai ir posėdžiai parke, premijos už sveikos gyvensenos propagavimą – visa tai atrodo neįtikėtina, tačiau realu. Vakarų Europoje greitai plintanti mada sukurti kūrybišką atmosferą biuruose skatina ne tik darbo produktyvumą, bet ir... 1 +33 / -1 +32
Kaip sureguliuoti sutrikusį miego ritmą?
Kaip sureguliuoti sutrikusį miego ritmą? Kelionės, darbas pamainomis ar viršvalandžiai, švenčių laikotarpis ar pašėlęs savaitgalis – miego ritmą gali sutrikdyti daugelis priežasčių. Sutrikus miegui, naktį ilgą laiką vartomės lovoje negalėdami užmigti, taigi kitą dieną būname mieguisti, irzlūs, ima skaudėti galvą, sumažėja darbingumas. Dažnas neiškenčia... +27 / -1 +26
Tailandietiškas masažas – malonus būdas pasirūpinti sveikata
Tailandietiškas masažas – malonus būdas pasirūpinti sveikata Egzotiškasis Tailandas garsėja ne tik ypatinga augalija, smėlėtomis žydros jūros pakrantėmis ar skaniu maistu, bet ir masažu. Tailandietiškas masažas, išpopuliarėjęs visame pasaulyje, ‒ neatsiejama šios šalies kultūros dalis. Apie jį kalbamės su masažo salono „ReflexPoint“ vadove Kristina Donelavičiūte, kuri... 5 +23 / 0 +23
Sotus alkano neužjaučia. Arba ką daryti, jei nuolat jaučiatės alkani?
Sotus alkano neužjaučia. Arba ką daryti, jei nuolat jaučiatės alkani? Mitybos specialistai pataria – maitinkitės penkis kartus per dieną, mažomis maisto porcijomis. Nepamirškite ypač riboti maistą vakarais, prieš miegą. Deja, ne visuomet skambūs žodžiai ir taisyklės yra lengvai pritaikomos mūsų gyvenime. Darbe kartais neturime laiko net papietauti, o štai vakare – grįžtame ir suvalgome patį... +23 / -2 +21
Kaip pasiruošti pirmam pasimatymui? Tik 3 žingsniai.
Kaip pasiruošti pirmam pasimatymui? Tik 3 žingsniai. Esu vieniša moteris. Jau daugiau nei trys metai neturiu jokio partnerio. Prisipažinsiu, gyvenimas vienatvėje man ne itin patinka. Ką daryti? Vieną dieną ėmiau ir susimąsčiau, kad taip gyventi toliau nebegaliu. Tad nusprendžiau užsiregistruoti į pažinčių svetaines. Mano pašto dėžutę per kelias dienas užpildė krūva... +23 / -3 +20
Ajurvedinis masažas – ne tik prisilietimas, bet ir filosofija
Ajurvedinis masažas – ne tik prisilietimas, bet ir filosofija Tradicinė Indijos medicina, daugeliui žinoma kaip ajurveda, ne veltui laikoma seniausiu pasaulio medicinos mokslu. Pasak ajurvedos specialistų, pagrindiniai šios alternatyviosios medicinos principai buvo užrašyti prieš daugiau nei šešis tūkstančius metų! Pasaulio sveikatos organizacija pripažino ajurvedą... +19 / 0 +19
Ką daryti, kai mūsų kūno „darbininkai“ – sąnariai nebenori dirbti?
Ką daryti, kai mūsų kūno „darbininkai“ – sąnariai nebenori dirbti? „Kūnas be sąnarių – tai kaip automobilis be ratų. Ir kuo anksčiau imi rūpintis tais „ratais“, tuo toliau jie tave nuveža“, - kartą man ištarė šią frazę senyvo amžiaus žmogus. Tąkart į ją rimtai nežiūrėjau, numojau ranka. Apie šios frazės svarbą supratau tik tuomet, kai pradėjo varginti sąnarių ligos. +18 / 0 +18
10 patarimų, kaip sugrįžti į darbą po vasaros atostogų
10 patarimų, kaip sugrįžti į darbą po vasaros atostogų Dažnai juokaujama: niekam taip nereikia atostogų kaip tam, kuris ką tik iš jų sugrįžo. Psichologai tvirtina, kad dėl staigaus persiorientavimo iš atostogų rėžimo į kasdienę rutiną kenčia ne tik darbo kokybė, bet ir žmogaus sveikata. Kad pirmoji diena darbe būtų kuo mažiau varginanti, siūlome jums dešimt patarimų, kaip... +18 / 0 +18