Kokią jūrą pasirinkti atostogoms? Sužinokite, kokios yra jūros gydomosios savybės.

Gegužės 30, 2018 | L.Varanavičienė
+3
Kokią jūrą pasirinkti atostogoms? Sužinokite, kokios yra jūros gydomosios savybės.

Artėja atostogų laikas. Daugelis  net neįsivaizduoja vasaros be jūros. Juk jūra yra unikalus gamtos "vaistas", kuris ne tik suteikia galimybę atsipalaiduoti, bet ir stiprina sveikatą.

Prancūzų biologas Renee Kenton įrodė, kad jūros vanduo yra toks panašus į žmogaus kraujo plazmos sudėtį, kad gali prasiskverbti pro odos poras į kraują, aktyvizuodamas ląstelių atsinaujinimą ir praturtindamas  kūną mineralais. Ypač magniu (pagerina imunitetą), kalciu (stiprina kaulus), jodu (normalizuoja medžiagų apykaitą), kaliu (normalizuoja kraujo spaudimą) ir bromu (ramina nervus). Pagrindinis klausimas – kokią jūrą pasirinkti atostogoms?

Negyvoji jūra

Pliusai: ilgą laiką nugali pirmenybėse, kuri jūra yra labiausiai naudinga. Ir visa tai dėka gydomojo purvo ir unikalios mineralinės vandens sudėties (negyvoje jūroje yra rekordinis druskos kiekis - 260-310 g / kg vandens).  Neįtikėtinai, 12 iš 21 Negyvosios jūros mineralų  nesutinkami jokiame kitame vandens telkinyje mūsų planetoje.

Negyvoji jūra laikoma švariausia, nes joje negali gyventi nei žuvys, nei mikroorganizmai. Aplinka švari, aplink nėra išsivysčiusių pramonės įmonių. Nepaisant to, kad vasaros karštyje pakrantės oro temperatūra siekia 40 laipsnių, šiluma lengvai pakeliama dėl nuolatinio bromo išgarinimo. Šis natūralus efektas ne tik daro orą minkštu ir maloniu kvėpuoti, bet taip pat sumažina žalingą ultravioletinių spindulių poveikį, todėl įdegis lygus ir perdegti beveik neįmanoma.

Minusai: plaukikai ir narai neturi ką veikti, nes  negalima pasinerti į Negyvąją jūrą, o taip pat ir plaukti. Sūrių druskų tirpalas su jėga išstumia iš vandens. Taigi maksimumas, kurio galite tikėtis- ramiai gulėti ant vandens, skaitydami laikraštį. Turintiems ypač jautrią uoslę nerekomenduojama čia skristi - oras dažnai atsiduoda vandenilio sulfidu.

Kas yra gydoma? Odos ligos: psoriazė, odos egzema, neurodermitas, lėtinė dermatozė. Bronchų-plaučių ligos: lėtinis rinitas, faringitas, bronchitas, bronchų astma, haimoritas, tonzilitas. Sąnarių ligos: artritas, artrozė. Bei lėtinio nuovargio sindromas. Tačiau nereikia ilsėtis kenčiantiems nuo onkologinių ligų ar turintiems alergiją jodui.

Raudonoji jūra

Pliusai: Sidabrinio medalio laimėtoja už labiausiai naudingą  planetos vandenį, ir antroji  "druskingumo" reitinge (38-42 g / kg vandens).  Kitas unikalus naudingųjų mineralų šaltinis yra koralų rifai, kuriais pasižymi ši jūra.

Tačiau skirtingai nuo Negyvosios, Raudonosios jūros vanduo yra gyvas,  jame daug naudingų mikroorganizmų, įskaitant dumblius. Joje  primygtinai rekomenduojama nardyti ir plaukioti. Juk Raudonoji jūra yra viena iš šilčiausių (vasaros temperatūra + 32 ° C

Minusai: nepaisant to, kad oras taip pat alsuoja gydomuoju bromu, jo nėra pakankamai, ir nesusiformuoja apsauginė plėvelė nuo tiesioginių saulės spindulių, todėl  vasaros mėnesiais prie Raudonosios jūros labai karšta. Be to, net vakaro valandomis ore išsilaiko didelė drėgmė.

Patogiausia maudymosi temperatūra jūroje yra +23 ... +25 ° C. Dar šiltesnis jūros vanduo praranda daug naudingų savybių.

Kas yra gydoma? Širdies ir kraujagyslių sistemos ir kvėpavimo takų ligos (pavasarį arba "aksominiu" sezonu,)  tam tikrų rūšių vyrų ir moterų nevaisingumas, nutukimas.

Adrijos, Egėjo, Marmuro, Juodoji jūros

Pliusai: jos turi maždaug vienodas gydomąsias savybes. Druskos kiekis iki 40 g / kg vandens. Skirtumas yra klimate. Pavyzdžiui, Juodosios jūros kurortai Kryme, Odesoje, Bulgarijoje ir Rumunijoje pasižymi šiltomis vasaromis, drėgme, slėgio ir temperatūros pokyčių nebuvimu, kas tinka sergantiems hipertenzija ir žmonėms, kenčiantiems nuo širdies ir kraujagyslių ligų. Mėgstantiems "dar šilčiau", rekomenduojama pietinė Krymo pakrantė, taip pat dauguma Viduržemio, Egėjo, Marmuro ir Adrijos jūrų kurortų. Čia vasarą karšta, tačiau dėl mažos drėgmės karštis lengvai toleruojamas. Pušynai užpildo vietos orą  sveikimą skatinančiais sočiųjų jonų, druskų ir augalų fitoncidų elementais. Beje, Juodosios jūros vanduo mikroelementų sudėtimi arčiausias žmogaus kraujui, todėl ypač naudinga maudytis.

Dumbliai - vienas iš galingiausių priemonių kovoje su celiulitu ir suglebusia oda. Didelis kiekis juose esančių mineralų, įvairių cukrų ir vitaminų normalizuoja medžiagų apykaitą, aktyvina odos ląstelių atsinaujinimą ir išveda toksinus. Be to, jie padeda spręsti antsvorio problemą: dumbliai sugeba suskaidyti riebalus ir pašalinti juos iš organizmo.

Minusai:  Juodosios jūros kurortuose Turkijoje ir Kaukaze  vasaros karštos ir didelė drėgmė.

Kas yra gydoma? Prevencija lėtinio bronchito, pneumonijos, astmos ir tuberkuliozės. Gydomos atramos- judėjimo sistemos ligos,  nervų ir endokrininės sistemos negalavimai.

Azovo jūra

Pliusai: unikali savo sudėtimi: vandenyje ištirpę 92 sveikatai naudingi mineralai. Naudingiausias Azovo jūros vanduo vėjuotu oru, kai bangos nuo dugno pakelia  dumblą ir purvą, teigiamai įtakojančius organizmą. Aktyvūs purvo elementai  sudaryti iš jodo, bromo ir vandenilio sulfido yra naudinga raumenims, atkuria jų tonusą. Normalizuoja medžiagų apykaitos procesus organizme. Azovo jūros paplūdimio smėlyje yra daug biologiškai aktyvių medžiagų. Todėl kurortuose siūlomas psamoterapijos kursas - smėlio vonios. Tik reikia nepamiršti: įsikasti į karštą smėlį galima  ne aukščiau širdies ploto, galva tuo pačiu metu turėtų būti pridengta drėgnu rankšluosčiu. Kasdienės 15-20 minučių smėlio vonios  pagreitina medžiagų apykaitos procesus ir padeda numesti svorį. Iš viso turite atlikti bent 5-7 procedūras.

Prie Azovo jūros  lengva kvėpuoti. Sausas stepių oras susimaišęs su jūros garais sukuria natūralų inhaliatorių. Susimaišo stepių žolių, kalcio, jodo, bromo kvapai.

Minusai: paplūdimiai dažnai seklūs.

Kas yra gydoma? Bendras imuniteto stiprinimas, vitaminų trūkumo, osteoporozės ir priešlaikinio senėjimo profilaktika. Endokrininės, kvėpavimo, atramos- judėjimo sistemų ir širdies ligų gydymas.

Baltijos jūra

Pliusai: vidutinio „patogumo“ klimatas, neryški saulė, varginančio karščio nebuvimas –ideali  poilsio vieta tiek vaikams, tiek suaugusiems. Aklimatizacija nepastebima. Spygliuočių miškai sukuria unikalią atmosferą. Pakrantės oru naudinga kvėpuoti sergantiems kvėpavimo sistemos ir skydliaukės ligoms.  Baltijos jūros vanduo yra šaltas, apie 20 laipsnių, bet toks ekstremalus nardymas - puikus natūralus "masažas", tonizuojantis kraujagysles esant kojų venų varikozei.  Šaltas vanduo pagreitina medžiagų apykaitą ir skatina organizmą lieknėti.

Minusai: dėl mažo druskingumo vanduo prastai laiko kūną ant  paviršiaus, todėl plaukimo metu reikia įtempti raumenis ir sąnarius, kas kenksminga žmonėms su atramos- judėjimo aparato sutrikimais.

Kas yra gydoma? Kvėpavimo takų ligos, širdies ir kraujagyslių ligos, endokrininiai sutrikimai. Atstatymas po onkologinių ligų, chemoterapijos, chirurginės intervencijos, nervų sistemos sutrikimų.

+3
  • Varikozė
  • Vitaminai
  • Sporto nauda
  • Kojų venų ligos
  • Kojų venų operacijos

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę
Kaip susidoroti su stresu: greiti ir ilgalaikiai sprendimai
Kaip susidoroti su stresu: greiti ir ilgalaikiai sprendimai Stresas gali būti naudingas tuomet, kai reikia greitos reakcijos ir energijos kažkam atlikti, tačiau, jei jūsų palydovas – nuolatinis stresas, tuomet reikėtų susirūpinti. Nuolat kamuojantis stresas gali tapti įvairių ligų bei skausmų priežastimi. Tiesa, dėl streso sukeltų skausmų dažniausiai skundžiasi moterys: ypač dažnai... +2 / 0 +2
Celiakija: liga, kuri grasina nevaisingumu.
Celiakija: liga, kuri grasina nevaisingumu. Dar visai neseniai nebuvo žinoma, kad glitimas gali būti kenksmingas. Dabar, atvirkščiai, žmonės, neatlikę jokių tyrimų, dažnai laikosi beglitiminės dietos. Tai labai apsunkina tolesnę diagnozę. +8 / 0 +8
Kai kūnas nori, bet sąžinė neleidžia
Kai kūnas nori, bet sąžinė neleidžia Prisipažinkite, kiek kartų slapta esate pagalvoję apie priešingos lyties atstovą, apie tai, kaip smagu būtų su juo bent trumpam praleisti laiką? Ir visai nesvarbu, ar prie kavos puodelio, ar miegamajame? Nieko blogo, kai kūnas nori, bet sąžinė neleidžia...Tačiau, ką daryti tuomet, kai kūnas nori ir sąžinė leidžia? Ar... +49 / -2 +47
Mesti rūkyti niekada nevėlu
Mesti rūkyti niekada nevėlu „Jau pakenkiau savo kūnui, tad nebėra prasmės mesti rūkyti. Vis tiek sveikas nebebūsiu“, – taip dažnai galvoja rūkantys žmonės, o ypač tie, kurie rūko daug metų. Tačiau jie klysta. Tyrimai atskleidė, kad pagerėjusia sveikata ir ilgesne gyvenimo trukme džiaugiasi net ir tie, kurie šio įpročio atsikratė po kelių... +31 / 0 +31
10 būdų, kaip per savaitgalį pasiruošti šaltajam sezonui
10 būdų, kaip per savaitgalį pasiruošti šaltajam sezonui Kai papilkėję medžių lapai praneša apie artėjantį šaltuką, o žvarbus vėjas priverčia dar stipriau užsivynioti vilnonį šaliką, tampa akivaizdu: atėjo metas ruoštis šaltajam žiemos sezonui. Jei jus vis dar šildo vasaros prisiminimai ir net baisu pagalvoti apie sniego pusnis ar kumštines pirštines, turime pasiūlymų, kaip... 1 +26 / 0 +26
Homeopatija – didžiausia medicinos apgaulė
Homeopatija – didžiausia medicinos apgaulė Homeopatija yra pseudomokslas, o homeopatiniai vaistai neveikia. Jų magiškas poveikis tėra placebo efektas. Deja, tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje homeopatinių preparatų pardavimai farmacijos įmonėms atneša milžiniškus pelnus, todėl apie homeopatiją viešai ir tiesiai kalbėti vengiama. Pacientai dažnai maišo homeopatiją su... 10 +46 / -23 +23
Povilas Petrauskas: „Koučingas – tai ilga kelionė į save“
Povilas Petrauskas: „Koučingas – tai ilga kelionė į save“ Atrodytų, kad Povilas Petrauskas turėtų kalbėti vien klausimais, juk jis – pripažintas koučingo specialistas. Tačiau šįkart Povilas pasiryžęs atsakyti į visus mums (tikimės, kad ir jums!) rūpimus klausimus – apie laimę, milijonus ir lietuvišką požiūrį į saviugdą. 3 +21 / 0 +21
20 neįtikėtinų faktų apie seksą, kuriuos turi žinoti kiekvienas
20 neįtikėtinų faktų apie seksą, kuriuos turi žinoti kiekvienas Manotės išmanantys viską, kas tik žinoma apie seksą? Pagalvokite dar kartą! Šie 20 įdomų faktų apie seksą gali priversti pakeisti nuomonę. +22 / -2 +20
Kavos poveikis organizmui. Pasiklydę tarp mitų ir tiesos
Kavos poveikis organizmui. Pasiklydę tarp mitų ir tiesos Apie kavos poveikį organizmui dažniausiai galima išgirsti dvi priešingas nuomones. Pirmoji – kava turi daug neigiamų savybių ir jos derėtų atsisakyti. Antroji – saikingai geriama kava ne tik nekenkia, bet ir teigiamai veikia mūsų sveikatą. Kurią pusę palaikyti ir kaip elgtis, kai bičiulis pakviečia puodeliui kavos? Rinktis... 6 +24 / -5 +19
Skaudinantis taupumas
Skaudinantis taupumas Gyvenime yra daug dalykų, kurie mus skaudina: melas, išdavystė, pavydas...bet ar kada nors susimąstėte, jog skaudinti gali ir taupumas? Ne vietoje ir ne laiku noras sutaupyti išties gali sukelti itin nemalonių jausmų bei pasekmių. Pavyzdžiui, jei pradedate taupyti sveikatos sąskaita. Štai keletas pavyzdžių iš gyvenimo. +18 / 0 +18