Lagaminą susidėjai, bet ar nieko nepamiršai?

Birželio 03, 2016 | L.Rimgailė
+14
+14 -0

Dienoms vis ilgėjant, o saulei šviečiant vis dažniau, ne vienas iš mūsų skuba krautis lagaminus ir lėkti atostogauti. Artėjančių atostogų džiaugsmai taip užvaldo mūsų mintis, kad pamirštame tokius paprastus dalykus, kaip vaistai. Kokius vaistus reikėtų rinktis, kad įvairios sveikatos problemos neapkartintų jūsų atostogų įspūdžių? Apie tai – šiame straipsnyje.

Noras išbandyti kitų šalių virtuvę  – tikras iššūkis jūsų skrandžiui

Pamenu atvejį, kuomet viena moteris, atskridusi į Tailandą skubėjo išbandyti šios, daug liaupsių sulaukusios, šalies virtuvę. O tada ji dar nežinojo, kad tailandietiškos virtuvės skoniai ir kvapai bus tikras priešas jos skrandžiui. Mat po aštrių patiekalų, tokių kaip aitri krevečių sriuba (dar kitaip vadinama „Tom Yum“), jai pasidarė bloga. Šis, vienas iš aštriausių patiekalų pasaulyje, moteriai dovanojo ne tik džiaugsmą akimis, džiugesį uoslei, bet ir sunkumą skrandžiui. Moteris paprašė vandens, kad galėtų numalšinti deginimo jausmą burnoje, tačiau vietoj vandens ji gavo pieno, mat pienas, anot padavėjos, turėjo numalšinti aštrumo skonį burnoje, o vanduo – priešingai, jį dar labiau paaštrinti. Nei vienas, nei kitas variantas nepadėjo moteriai. Pirmą atostogų dieną jai teko praleisti viešbučio kambaryje, kovojant su virškinimo problemomis.

"Visuomet atostogų metu su savimi turėkite vaistų nuo virškinimo problemų ir netikėto skausmo."

Taigi, jei moteris kelionės metu būtų turėjusi virškinimą gerinančių vaistų, tokių kaip, pavyzdžiui, „Mezym“, pirmosios atostogų dienos jai nebūtų tokios varginančios ir nesėkmingos.

Kai menstruacijų skausmai užklumpa ne laiku ir ne vietoj

Dauguma moterų yra priverstos iškęsti menstruacijų sukeliamus skausmus. Vienos bando kovoti natūraliais būdais, tokiais kaip šiltas dušas, įvairios arbatos (pvz. mėtų, ramunėlių ar kraujažolių) ar tam tikri maisto produktai (mėlynės, brokoliai, avokadai) ir, žinoma, poilsis. Atostogų metu menstruacijų skausmą norisi numalšinti kuo greičiau, nes nėra laiko tokiems gydymo būdams. Tuomet į pagalbą ateina jau nebe liaudiškos, bet medikamentinės priemonės, pavyzdžiui,  skausmą malšinantys vaistai „Dolmen“.

Ilgų kelionių maršrutų „dovanos“

Prieš kelionę žemėlapiuose susidedame taškus, ką ir kur norėtume aplankyti. Dažnai mūsų lūkesčiai viršija galimybes, mat mūsų kojos – tai ne automobilis, jos mums tikrai ne visada paklūsta, kad ir kiek jomis rūpintumėmės. Štai tie, kas, pavyzdžiui, išbando Ispanijoje piligriminį kelią, gali patvirtinti, kokį iššūkį jų kojoms tenka patirti tuomet, kai per dieną nueinama ne vienas ir ne du kilometrai. Straipsnių antraštės – „560 kilometrų kelias su pūslėmis ir skausmu – į sielos ramybę“ yra tikrai iškalbingos. Tiesa, ne visi mes keliaujame tokiu keliu, bet turėti įvairų vaistų nuo kojų raumenų skausmų tikrai yra pravartu. Nes gera avalynė – tai dar ne viskas, ko jums reikia kelionės metu. Gal vertėtų pasirūpinti ir „Lioton“ geliu patinimui mažinti?

Nugaros skausmo priežasčių gali būti iš tiesų labai daug – jį sukelia ne tik ūminės nugaros traumos, bet ir įvairios ligos, stresas, netaisyklinga laikysena, tam tikros socialinės problemos ir t.t. Mes dalinamės dešimtimi dažniausiai pasitaikančių nugaros skausmo priežasčių ir faktorių. Galbūt kai kuriose priežastyse atpažinsite ir save? Būtina pabrėžti, kad tikrosios nugaros skausmo priežastys žinomos ne visuomet, mat skausmui didelę įtaką daro ir psichogeninis faktorius, ir asmens aplinka, ir anksčiau patirtos patirtys, ir kitos priežastys.

Plačiau:

10 nugaros skausmo priežasčių, apie kurias reikėtų žinoti kiekvienam

Vaikai – pagalvokite apie jų sveikata prieš kelionę, o ne kelionės metu

„Mama, mama, man skauda pilvuką“, – rėkia šešerių metų mergaitė, kuri kelionės metu, važiuojant automobiliu, suvalgė visą pakelį bulvinių traškučių. O kur dar jos mažasis broliukas, kuris verkia, mat šešių mėnesių berniukui pradėjo kaltis pirmieji dantukai…Tokie vaikų negalavimai, žinoma, išprovokavo ir mamai galvos skausmą.

Taip, keliavimas su vaikais išties vargina ir gali labai apsunkinti jūsų kelionę, bet jei tam pasiruošite iš anksto ir apgalvosite kelionės vaistinėlės turinį, pasirūpinsite ne tik savo, bet ir vaikų sveikata, atostogomis galėsite mėgautis daug ramiau. Visuomet atostogų metu su savimi turėkite vaistų nuo virškinimo problemų ir netikėto skausmo.

+14
+14 -0
  • Nugaros skausmas
  • Galvos skausmas
  • Kaklo skausmas
  • Virškinimo gerinimas
  • Virškinimo sutrikimai
  • Nuo skausmo
  • Sąnariu skausmai
  • Dubens skausmas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *