Kaip išrinkti vaikui tinkamus batukus?

Rugsėjo 13, 2019 | Rūtelė Foktienė
+2
+2 -0

Pasiūla šiandien tokia didelė, kad tėveliams apsisuka galva. Dauguma pastebi, kad vaikiški batukai yra tikrai nepigus pirkinys – norint įsigyti gerą avalynę vos vaikščioti pradėjusiam vaikui gali tekti pakloti mažiausiai kelias dešimtis eurų. Kai kurie pastebi, kad vaikiška avalynė brangesnė, nei ta, kuri skirta suaugusiems. Žinoma, yra ir pigesnių pasirinkimų, tačiau tokia avalynė gali būti netgi žalinga besiformuojančioms vaiko pėdutėms. Kita klaida – vaikytis tik žinomų prekinių ženklų ir stiliaus, nepagalvojant apie vaiko pėdų ir eisenos formavimąsi.

Apie vaikišką avalynę svarbiausią informaciją verta žinoti kiekvienam. 


  • Jei tik įmanoma, pirkite batus kartu su savo vaikeliu.

Visi vaikai skirtingi, skiriasi ir jų pėdučių ypatybės. Vienų vaikų pėdos siauresnės, kitų – platesnės, vienų keltis aukštesnė, kitų – žemesnė. Svarbi netgi pirštukų ar kulno anatomija. Pavyzdžiui, batukai aukštesne keltimi tiks daugumai vaikų ir, tikėtina, bus patogesni. Tikrai nepakanka žinoti vien vidpadžio ilgį. Naudinga patikrinti, ar avalynė nespaudžia pirštukų, ar telpa pirštas už kulno. Svarbu pabrėžti, kad skirtingų gamintojų batų dydžiai gali ženkliai skirtis – būtina žinoti vaiko pėdos ilgį ir išnagrinėti dydžių lenteles. Džiugu, kad įsigijus netinkamą prekę dažniausiai galima ją grąžinti. Perkant batus kartu su vaiku ne tik lengviau pritaikysite jam patogius batukus, kurie nebus linkę deformuoti pėdos, bet ir, tikėtina, sutaupysite savo brangaus laiko. 

 

  • Ieškokite kuo lengvesnių batų.

Kuo mažiau svers vaikiški batukai, tuo vaikeliui bus lengviau vaikščioti. Daugiau tikimybės, kad eisena formuosis tinkamai. Juk ir patys tikriausiai renkatės lengvesnius batus? Pagalvokite ir apie savo vaikelio komfortą. Renkant batus vyresniems vaikams atkreipkite dėmesį į avalynės paskirtį – sportui skirti batai pasižymi vienomis savybėmis, o laisvalaikiui skirti batai – jau kitomis. Nebijokite padiskutuoti su profesionaliais konsultantais. 

"Kuo mažiau svers vaikiški batukai, tuo vaikeliui bus lengviau vaikščioti. Daugiau tikimybės, kad eisena formuosis tinkamai."
  • Pasidomėkite ortopedinių savybių turinčiais (profilaktiniais) batukais.

Vaikų sveikatos specialistai rekomenduoja pirmenybę teikti ortopedinių savybių turintiems vaikiškiems batams. Labai svarbu parinkti tinkamą dydį – pritaikyti nei per didelius, nei per mažus batukus. Dažniausiai rekomenduojama pirkti tik vienu dydžiu (maždaug 1-1,5 cm) didesnius batus. Jei avalynė per didelė, vaikui nepatogu vaikščioti, koja slysta ir krypsta. Jei batukai per maži, jie spaudžia, trina ir pėda neturi kur augti. Kitas svarbus niuansas – lankstus ir lengvas batų padas, turintis amortizuojančių savybių. Jis turi būti pagamintas iš besilankstančios medžiagos, nevaržyti vaiko judesių. Ortopediniai batukai pasižymi tvirtu užkulniu, kuris padeda pėdos dalims išlikti stabilioje pozicijoje bei platesniu priekiu (rekomenduojamos basutės uždara nosele). 

 

  • Dairykitės iš natūralių audinių pagamintų batų.

Pirmenybę reikėtų teikti natūralios odos ir kitų natūralių medžiagų batukams. Taip pat pasidomėkite, koks audinys bato viduje. Kai kurie prekių ženklai sukūrę technologijų, padedančių sumažinti kojyčių prakaitavimą, pavyzdžiui, naudojami specialūs padai ar vidaus audiniai. Tokią informaciją gali suteikti parduotuvės konsultantas. 

 

  • Kreipkitės į specialistus, jei pastebite pėdos, eisenos ar laikysenos pakitimų, pavyzdžiui, jei pėdos pradeda krypti į vidų.  

Gydytojas (ortopedas traumatologas) įvertins, ar vaikui būtini ortopediniai batai ir/ arba vidpadžiai. Tokią avalynę įsigyti galima tik specializuotose parduotuvėse ir tik pagal gydytojo rekomendacijas. Šiuo atveju kalbame apie avalynę, skirtą gydymui, eisenos koregavimui ir panašiai. Vis dėlto, daugumos vaikų pėdoms ir eisenai naudingi ortopedinių savybių turintys (profilaktiniai) batukai, kurie, deja, dažniausiai tikrai nepigūs. Taip pat būtina suprasti, kad tinkama avalynė svarbi ne tik pačiai pėdai, bet ir visam kūnui – taisyklingam jo judėjimui, laikysenai, prisitaikymui prie aplinkos. 

 

 

Autorius: farmacininkė Rūtelė Foktienė. 

Vaikų kosulys – vienas dažniausių skundų, dėl kurių kreipiamasi į šeimos gydytojus. Pristatome 10 dalykų, kuriuos reikia žinoti apie vaikų kosulį.

Plačiau:

10 dalykų, kuriuos reikia žinoti apie vaikų kosulį
+2
+2 -0
  • Vaikų ligos
  • Ortopedai
  • Ortopedijos prekės
  • Prekės vaikams
  • Vaikų ortopedas-traumatologas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *