Erekcijos sutrikimas nėra nuosprendis

Rugpjūčio 22, 2019 | Rūtelė Foktienė
+1
+1 -0

Gydytojai teigia, kad erekcijos sutrikimai yra vieni dažniausių, kai kalbama apie lytinio gyvenimo problemas. Deja, dažnas vyras dėl jų vis dar gėdijasi kreiptis į specialistus. Džiugu, kad informacijos ir pagalbos priemonių vis daugėja, tačiau būtina suprasti, kad dažniausiai reikia profesionalios pagalbos ir savigydos propagavimas gali pridaryti tik dar daugiau bėdų, paaštrinti situaciją, dar labiau sumenkinti pasitikėjimą savimi ir savo partneriu. Daugeliu atvejų tikrai galima padėti – erekcijos sutrikimai šiandien nėra priežastis neturėti pilnaverčio lytinio gyvenimo ir vengti lytinių santykių.

 

Kas yra erekcijos sutrikimas?

Erekcijos sutrikimas apibūdinamas kaip pasikartojantis ar nuolatinis vyro nesugebėjimas pasiekti ir (arba) išlaikyti pakankamo varpos standumo tam, kad būtų sėkmingai atliktas lytinis aktas.

Tokie sutrikimai retkarčiais pasitaiko bet kuriam vyrui, mat įtakos gali turėti labai daug kasdieninių faktorių – stresas, nuovargis, alkoholis, išsiblaškiusios mintys, sukrečiantys gyvenimo įvykiai. Jei erekcijos sutrikimai gana dažni arba nuolatiniai ir jau vargina pacientą, reikėtų kreiptis pagalbos ir ieškoti sprendimų.

Tokie sutrikimai gali kamuoti bent kas trečią vyrą nuo 40-50 metų, tad sveikatos problemos mastas gana didelis. Negalima užsisklęsti savyje – tai tik paaštrina situaciją ir priverčia dar labiau nusivilti.

 

Ar erekcijos sutrikimas susiję su vyro amžiumi?

Nesugebėjimas palaikyti reikiamo varpos standumo susijęs su bėgančiais metais. Ne paslaptis, kad vyresniame amžiuje didėja ir kitų sveikatos sutrikimų dažnos, kurie gali daryti reikšmingą įtaką erekcijos sutrikimams.

Jaunesniame amžiuje būdingesnės psichologinės (psichogeninės) erekcijos disfunkcijos priežastys – jaudulys, baimės, beprotiškas gyvenimo tempas bei su tuo susijusios mintys ir kartais nepakankama lytinė patirtis.

Brandesnio amžiaus vyrams dažniau nustatomos organinės priežastys, susijusios su kraujotakos sutrikimais (pavyzdžiui, kraujagyslių endotelio disfunkcija). Vyresni vyrai mano, kad lėtinis erekcijos sutrikimas yra visiškai normalus procesas ir dėl to neskuba kreiptis į specialistus. Žinoma, psichogeninės priežastys vaidina svarbų vaidmenį bet kuriame vyro amžiuje, tačiau vyresniems vyrams būdingesnė kitų sveikatos sutrikimų sukelta erekcijos disfunkcija.

"Pirmiausia reikėtų suprasti, kad tai ne vieno asmens, o poros problema ir labai svarbu vienam kitą nuoširdžiai palaikyti."

Kokie yra erekcijos sutrikimo rizikos faktoriai?

Specialistai teigia, kad didžiausi su lytiniu pajėgumu susiję rizikos veiksniai yra hipertenzija bei kitos širdies ir kraujagyslių ligos, cukrinis diabetas, prostatos ligos ir atliktos chirurginės intervencijos.

Svarbus ir gyvenimo būdas, mat pastebima, kad erekcijos sutrikimus paaštrina alkoholis, rūkymas, nepakankamas fizinis aktyvumas, patiriamas stresas ir lėtinis nuovargis, nesveika mityba. Sveikiau besimaitinantys, sportuojantys, mažiau nervinės įtampos patiriantys, alkoholio ir cigarečių nepropaguojantys (arba tai saikingai darantys) vyrai rečiau skundžiasi lytinio gyvenimo problemomis.

Reikėtų atsiminti, kad gyvenimo būdas svarbus ne tik tiesiogiai kalbant apie erekcijos disfunkciją, bet ir stengiantis išvengti prieš tai minėtųjų ligų, kurių rizikos faktoriai taip pat yra nepakankamas fizinis aktyvumas, riebi ir gausi mityba, alkoholis, rūkalai bei nuolat kamuojanti nervinė įtampa. Svarbu rūpintis savimi ir nuolat stebėti sveikatos būklę.

 

Ar yra veiksmingų gydymo priemonių?

Specialistai teigia, kad dauguma atvejų galima veiksmingai padėti. Pirmiausia reikėtų suprasti, kad tai ne vieno asmens, o poros problema ir labai svarbu vienam kitą nuoširdžiai palaikyti. Geriausia į gydytoją kreiptis kartu – jis įdėmiai išklausys abi puses ir patars, ką daryti, parinks tinkamiausią medikamentinį gydymą.

Pastebima, kad viena dažniausių erekcijos sutrikimo priežasčių yra kraujagyslių elastingumo praradimas ir su tuo susijęs nepakankamas varpos akytkūnių ertmelių prisipildymas. Kuo silpnesnis šis fiziologinis procesas, tuo silpnesnė gali būti ir erekcija. Šiam sutrikimui šalinti sukurta veiksmingų PDE5 inhibitorių, kurie selektyviai veikia ten, kur to reikia, neturi arba pasižymi tik labai silpnais nepageidaujamais poveikiais. Džiugu, kad gydytojas beveik kiekvienu atveju gali pritaikyti veiksmingą gydymą vaistais ir padėti susigrąžinti visavertį lytinį gyvenimą, kuris, ne paslaptis, reikšmingai lemia ir bendrąjį gyvenimo džiaugsmą. 

 

Autorius: farmacininkė Rūtelė Foktienė. 

Vaizdas, kai pamatome gatvėje už rankų susikibusią 70-mečių porą, glosto širdį. Ar jie turi slaptą receptą patvariai meilei? Juk jų santykiai truko metų metus, o daugelis kitų tapo išsiskyrimų ir skyrybų aukomis. Paaiškėjo, kad daugelį laimingų porų sieja tokios pat priežastys, dėl kurių jų meilė perėjo išbandymų laikotarpį. Tai priežastys, kurias daugelis mūsų esame pamiršę.

Plačiau:

10 pamirštų laimingų žmonių įpročių, kurie padeda išlaikyti tvarius santykius
+1
+1 -0
  • Lytinis susijaudinimas
  • Vyrų ligos
  • Erekcijos sutrikimai
  • Erekcijos sutrikimų priežastys
  • Erekcijos sutrikimų gydymas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *