Erekcijos sutrikimas: trumpai ir aiškiai

Liepos 02, 2020 | Rūtelė Foktienė
+3
+3 -0

Erekcijos sutrikimas – gana paplitusi vyrų lytinė disfunkcija (teigiama, kad ji būdinga kas dešimtam ar net kas penktam vyriškosios lyties atstovui). Apie erekcijos disfunkciją, dažniausias jos priežastis, rizikos veiksnius ir gydymo galimybes trumpą ir aiškią informaciją galite rasti šiame straipsnyje.

Erekcijos sutrikimo apibūdinimas ir šiai lytinei disfunkcijai būdingi požymiai

Erekcijos sutrikimas (erekcijos disfunkcija, erektilinė disfunkcija) – tai lytinė disfunkcija, susijusi su nesugebėjimu pasiekti ir (arba) išlaikyti varpos standumo, svarbaus lytiniam aktui atlikti. Jei šis sutrikimas pasitaiko retkarčiais – nerimauti nereikia, mat tai visiškai normalu ir kartas nuo karto taip atsitikti gali ir jaunesniems, ir vyresniems lytiškai aktyviems vyrams. Jei vyrą problema kamuoja nuolat arba itin dažnai, tuomet jau gali būti įtariamas erekcijos sutrikimas. Erekcijos disfunkcijai būdingas ne tik pats nesugebėjimas pasiekti ir (arba) išlaikyti optimalų varpos standumą, būtiną pilnaverčiam lytiniam aktui atlikti, bet ir lytinio potraukio sumažėjimas ar intymumo vengimas, dėl to kylančios baimės, nepasitikėjimas savimi, menkavertiškumo jausmas. Ilgai ignoruojama problema sukelia ilgalaikę nervinę įtampą, santykių su artimu žmogumi sunkumus ar netgi depresiją.

Erekcijos sutrikimo priežastys skirstomos į kelias pagrindines grupes

  • Psichologinės priežastys būdingesnės jauniems lytiškai aktyviems vyrams. Tai gali būti atsiminimai apie įvairias vaikystėje ar jaunystėje patirtas traumas, baimės ar nepasitikėjimo savimi jausmas dėl galimos nesėkmės, sunkumai asmeniniame gyvenime (darbe, santykiuose su partneriu ar šeimos nariais), patiriamos blogos emocijos dėl įvairių nesėkmių ir stiprių sukrėtimų. Tai gali būti bet kas, kas sukelia blogus jausmus ir fizinio artumo vengimą. Kuo ilgiau taikomasi su galimais erekcijos funkcijos sutrikimais, į kuriuos vyras reaguoja labai jautriai, tuo labiau aštrėti gali pati lytinė disfunkcija.
  • Organinės priežastys įprastesnės vyresniems lytiškai aktyviems vyrams. Šiuo atveju didelę reikšmę erekcijos funkcijai turi kitos ligos, būklės ir sveikatos sutrikimai, pavyzdžiui, širdies ir kraujagyslių ligos, neurologiniai sutrikimai ar patirti sužeidimai, lytinių organų ypatybės, endokrininės ligos ir kitos priežastys, dažniausiai susijusios su netinkamu gyvenimo būdu, žalingais įpročiais, įgimtomis būklėmis ir panašiai.
  • Kitos priežastys, galimos bet kokio amžiaus vyrams, pavyzdžiui, medicininių procedūrų sukelti erekcijos funkcijos pokyčiai. Kai kurie vaistai taip pat gali sukelti nepageidaujamus reikiamo varpos standumo pasiekimo ir (arba) palaikymo pasikeitimus.
"Dažnai skiriamas gydymas vaistiniais preparatais, kurie paprastai gerai toleruojami, veikia efektyviai ir sukelia tik minimalius nepageidaujamus poveikius arba jų net nesukelia. Vaistai pradeda veikti tik tada, kai reikia (būtent lytinės stimuliacijos metu)."

Erekcijos sutrikimų rizikos faktoriai primena širdies ir kraujagyslių ligų rizikos faktorius

Toliau išvardinti rizikos veiksniai, kurių įtaka erekcijos funkcijai yra visiškai įrodyta. Dėl šios priežasties kiekvienam savo sveikata besirūpinančiam vyrui verta tokių rizikos veiksnių vengti visą gyvenimą (ir ne tik dėl pilnavertės erekcijos funkcijos, bet ir dėl kitų galimų sveikatos sutrikimų, pavyzdžiui, aterosklerozės vystymosi):

  • Rūkymas;
  • Alkoholio vartojimas;
  • Psichoaktyvių medžiagų vartojimas;
  • Ilgalaikė nervinė įtampa (stresas);
  • Per mažas fizinis aktyvumas;
  • Nesveika mityba;
  • Nutukimas ir kiti.

Diagnostika ir gydymas prasideda tik specialisto kabinete

Erekcijos sutrikimą gydytojas nustato išsamiai apklausęs pacientą ir atlikęs specialius tyrimus. Tuomet svarbu paskirti tinkamą gydymą. Jo pagrindas – galimų erekcijos disfunkcijos priežasčių nustatymas ir jų šalinimas ir (arba) koregavimas.

Gydymas gali apsiriboti psichologinėmis konsultacijomis ar tam tikrais pokyčiais gyvenime (pavyzdžiui, darbo keitimu), jei pagrindinės problemų priežastys yra būtent psichogeninės kilmės.

Dažnai skiriamas gydymas vaistiniais preparatais, kurie paprastai gerai toleruojami, veikia efektyviai ir sukelia tik minimalius nepageidaujamus poveikius arba jų net nesukelia. Vaistai pradeda veikti tik tada, kai reikia (būtent lytinės stimuliacijos metu).

Pasitaiko atvejų, kai vaistai neefektyvūs arba negali būti skiriami dėl įvairiausių priežasčių, tuomet ieškoma gydymo alternatyvų. Šiuolaikinė medicina siūlo specialias injekcijas, pompas, implantus, žiedus. Chirurginis gydymas skiriamas tik tuomet, jei kiti būdai rezultatų neduoda.

Daugelis žino, kas yra erekcijos sutrikimas arba erekcijos disfunkcija – tai nesugebėjimas pasiekti ir (arba) išlaikyti tokio varpos standumo, kad būtų įmanoma sėkmingai atlikti lytinį aktą. Nors tai gana plačiai paplitęs lytinės sveikatos sutrikimas, kuris, kaip manoma, kamuoja mažiausiai 30 procentų lytiškai aktyvių vyrų, apie jį vis dar vengiama kalbėti garsiai ir atvirai. Manoma, kad per kelis artimiausius metus įvairaus intensyvumo erekcijos sutrikimų turės net apie 200 milijonų vyrų – tai iš tikrųjų labai dideli skaičiai. Tikrai nebūtina kalbėti apie tai su visais, tačiau partnerė, šeimos gydytojas ir gydytojas urologas apie šią problemą tikrai turėtų žinoti. Problemos pripažinimas – tai jau pirmasis ir labai svarbus žingsnis į erekcijos sutrikimų gydymą.

Plačiau:

10 dalykų apie erekcijos sutrikimus, kurių galbūt dar nežinojote
+3
+3 -0
  • erekcijos disfunkcija
  • lytinis gyvenimas
  • Erekcijos sutrikimai
  • Erekcijos sutrikimų priežastys
  • Erekcijos sutrikimų gydymas
  • Lytiniai santykiai
  • Lytinis susijaudinimas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *