Kai vyrams smogia žemiau juosmens

Liepos 10, 2018 | L. Rimgailė
+15
Kai vyrams smogia žemiau juosmens

Jei tarp moterų viena iš dažniausių onkologinių ligų yra krūties vėžys, tai tarp vyrų – prostatos. Deja, tačiau prostatos vėžys dažnai būna diagnozuojamas vėlyvoje stadijoje, tad piktybiniai navikai yra viena iš pagrindinių daugelio vyrų mirties priežasčių. Dėl to yra būtina žinoti, ką daryti tuomet, kai smogia žemiau juosmens – gydytojas diagnozuoja, jog vyrui prostatos vėžys.

Vėžys – diagnozė, bet ne nuosprendis

Svarbu suprasti, jog yra išskiriama kelios auglių grupės: gerybiniai ir piktybiniai augliai.

Jei Jums diagnozavo, jog yra gerybinis auglys, tuomet nerimas turėtų sumažėti, mat gerybinio auglio ląstelės nemigruoja į kitas organizmo vietas, tačiau tai nereiškia, jog nereikia jo gydyti. Net ir gerybinį auglį reikia nuolat stebėti, nes gerybiniam augliui užaugus dideliam gali atsirasti daug rūpesčių, pavyzdžiui, jis ims spausti jį supančius audinius ir organus.

Prostatos ligas gali išduoti tokie simptomai kaip skausmas šlapinantis, dažnas šlapinimasis naktį, staigus noras bėgti į tualetą šlapintis ar net kraujas šlapime arba sėkloje.

 

Jei gydytojas diagnozavo piktybinį auglį, dar kitaip vadinamą vėžį, tuomet sunerimti reikėtų kur kas labiau, mat vėžio ląstelės iš auglio gali sparčiai plisti į kitus audinius ir taip ląstelės užims vis daugiau vietos, galės prasiskverbti į auglį supančius sveikus audinius, pasireikš tam tikri, nemalonūs simptomai. Pavyzdžiui, jei yra prostatos vėžys, tuomet auglys gali blokuoti šlapimo srovę. Prostatos ligas gali išduoti tokie simptomai kaip skausmas šlapinantis, dažnas šlapinimasis naktį, staigus noras bėgti į tualetą šlapintis ar net kraujas šlapime arba sėkloje. Kai kuriems vyrams gali pasireikšti impotencija.

Ir nors daugeliui vyrų prostatos vėžys formuojasi lėtai, nesukelia didelių sutrikimų tol, kol neišplinta už prostatos ribų, tačiau prostatos vėžį svarbu diagnozuoti kuo anksčiau, kad būtų įvertintas jo agresyvumas ir vėžys būtų gydomas dar prieš jam išplintant.  

Vyresni vyrai raginami pasitikrinti

Kiekvienas stipriosios lyties atstovas turėtų žinoti, jog kuo vyras vyresnis, tuo didesnė rizika susirgti prostatos vėžiu. Todėl vyresni nei 50 metų vyrai turėtų kasmet profilaktiškai pasitikrinti pas urologą.

Urologas atliks prostatos fizinę apžiūrą, kuri leis pamatyti, ar prostata nėra padidėjusi, patikrins prostatos gaminamo PSA (prostatos specifiniu antigenu) vadinamo proteino lygį kraujyje. Jie bus nustatytas aukštas PSA lygis – tai jau bus pirmas požymis, kuris rodys, jog reikalingi tolimesni tyrimai.

Atsiminkite, jog rizika susirgti prostatos vėžiu padidėja tuo atveju, jei kas nors iš artimųjų sirgo prostatos vėžiu. Be to, kaip ir daugelio vėžinių susirgimų, taip ir prostatos vėžio atsiradimą lemia netaisyklinga, nesubalansuota mityba. Mitybos racionas, kuriame daug gyvulinės kilmės riebalų ir mažai vaisių, daržovių ir žuvies, gali padidinti riziką susirgti prostatos vėžiu.

Prostatos vėžio gydymas

Nuo to, kokia prostatos vėžio stadija, priklauso gydymo būdas. Kiekviena prostatos vėžio stadija gydoma bent keliais būdais. Gydytojai, stengdamiesi kiekvienu konkrečiu atveju rasti tinkamiausią gydymo būdą, prostatos vėžį skirsto į:

 • Organų apribotą (lokalizuotą pačioje liaukoje);
 • Lokaliai pažengusį (tai arba didelis prostatos auglys, arba auglys, išplitęs ne per daug toli nuo pirminio auglio);
 • Metastazinį (tokio auglio ląstelės migruoja toli nuo vėžio židinio ir lemia daugelio naujų auglių atsiradimą).

Tylus vyrų žudikas ‒ prostatos vėžys

Mokslas sparčiai žengia į priekį, prostatos vėžio gydymo rezultatai nuolat gerėja, tačiau itin svarbu anksti diagnozuoti ligą ir taip padidinti visiško išgijimo tikimybę.

Plačiau:

Tylus vyrų žudikas ‒ prostatos vėžys

Gydant organu apribotą arba lokaliai pažengusį prostatos vėžį dažniausiai taikomi tokie gydymo būdai kaip chirurgija, spindulinė terapija (švitinimas), hormonų terapija, krioterapija (smarkus šaldymas anomaliam arba sergančiam audiniui naikinti), kai kurių aukščiau išvardytų būdų deriniai ir laukimas stebint.

Kiekvienas atvejis yra individualus, tad vyrai turėtų nebijoti kreiptis į urologą, konsultuotis ir nedelsiant gydyti šią ligą.

+15
 • Prostatos vėžys
 • Erekcijos sutrikimai
 • Erekcijos sutrikimų priežastys
 • Erekcijos sutrikimų gydymas
 • Prostata
 • Urologai
 • Skausmingas šlapinimasis
 • Urologas

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę
Hipertenzija ir erekcijos sutrikimai: kaip tai susiję?
Hipertenzija ir erekcijos sutrikimai: kaip tai susiję? Pasakymas, jog ligos po vieną nevaikšto, galioja ir tuo atveju, kuomet kalbame apie erekcijos sutrikimus bei arterinę hipertenziją. Pasirodo, daugiau kaip 50 proc. sergančiųjų hipertenzija vargina ir erekcijos sutrikimai. Atlikti tyrimai patvirtina faktą, jog kuo vyresnis vyras, tuo sunkesnė ir didesnės trukmės hipertenzija jį... +5 / 0 +5
Vyrų depresija ‒ ne tik liūdnas veidas
Vyrų depresija ‒ ne tik liūdnas veidas Depresija, viena dažniausių XXI amžiaus ligų, serga tiek vyrai, tiek moterys. Įprasti depresijos simptomai, ypač ‒ liūdesys, daugeliui yra žinomi. O specifiniai ligos požymiai, priklausantys nuo lyties, dažnai primirštami ar nėra aiškiai įvardijami. Šį kartą ‒ išsamus straipsnis apie vyrų depresijos požymius ir jų... 3 +26 / -3 +23
Testosterono svarba vyro gyvenime
Testosterono svarba vyro gyvenime „Kai užaugsiu, aš būsiu panašus į tėtį“, – sako septynerių metukų Tomukas. Paklausus jo, kodėl jis nori būti panašus į tėtį, berniukas drąsiai atsako: - Man patinka tėčio raumenys, tamsūs plaukai ir barzda, jis visada padeda mamai paimti sunkius pirkinių krepšelius. Žaviuosi tėčiu, jis toks stiprus... Be... +18 / 0 +18
Kaip suprasti vyro kūno kalbą?
Kaip suprasti vyro kūno kalbą? Ar pamenate neseniai žiniasklaidoje pasirodžiusias nuotraukas, kuriose užfiksuota buvusio Amerikos prezidento Barako Obamos ir Rusijos lyderio Vladimiro Putino susitikimas? Didžiojo dvidešimtuko (G20) susitikimo metu šių pasaulio lyderių kūno kalba buvo iškalbingesnė už tūkstančius žodžių: neryžtingas rankos paspaudimas,... +13 / -1 +12
Naktinė poliucija: kodėl aplanko „šlapi sapnai“?
Naktinė poliucija: kodėl aplanko „šlapi sapnai“? Šia intymia tema vis dar yra vengiama kalbėti, neva tai gėdinga, nenormalu ir „o ką mano partnerė pagalvos, kai jai tai pasakysiu?“. Tačiau jau geriau pačiam pasakyti, negu leisti, kad partnerė pamatytų. Nes juk naktinė poliucija – sėklos išsiveržimas miego metu yra ne kas kita, kaip nevalingas orgazmas, kurio gėdintis visai... +11 / -1 +10
Kokių sveikų įpročių vyrai galėtų pasimokyti iš moterų?
Kokių sveikų įpročių vyrai galėtų pasimokyti iš moterų? Kai pradedama kalba apie vyrų sveikatą, kyla klausimas – ar nėra nieko, ko jie galėtų pasimokyti iš moterų? Tyrimai rodo, kad galėtų... vyrai yra labiau linkę į antsvorį, turi širdies problemų ir dažniau miršta nuo plaučių vėžio nei moterys. Taigi, 6 sveiki įpročiai, dėl kurių moterys sulauktų dėmesio iš savo vyrų: +6 / 0 +6
Sėklidžių vėžys ‒ jaunų vyrų liga
Sėklidžių vėžys ‒ jaunų vyrų liga Turbūt dauguma jaunų iki 35‒40 m. amžiaus vyrų nėra lankęsi pas gydytoją urologą, nes retas vyras suvokia reguliarių apsilankymų svarbą. Nors sėklidžių vėžys rečiau minimas nei kitos onkologinės ligos, vis dėlto tai dažniausias jaunų vyrų iki 35 m. vėžinis susirgimas. Lietuvoje juo kasmet suserga apie 40–50 vyrų.... +1 / -1 0